Wybory samorządowe w Warszawie. Wyborców Patryka Jakiego prawie tylu co niepewnych [SONDAŻ]

Wybory samorządowe coraz bliżej. Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta Warszawy, prowadzi w najnowszym sondażu Pollster dla "Wiadomości" TVP. Na drugim miejscu znalazł się Patryk Jaki, kandydat PiS.

Wybory samorządowe 2018 już na jesieni. Sondaż poparcia kandydatów na prezydenta Warszawy przeprowadziły "Wiadomości" TVP. Jakie były odpowiedzi? 

Rafał Trzaskowski przed Patrykiem Jakim

Rafała Trzaskowskiego (kandydata PO i Nowoczesnej) wskazało 32 proc. ankietowanych, zaś Patryka Jakiego (kandydata PiS i Zjednoczonej Prawicy) 25 proc. Co ciekawe, odpowiedzi "trudno powiedzieć" udzieliło aż 23 proc. badanych. 

Miejskiego aktywistę Jana Śpiewaka, znanego z walki o nagłośnienie afery reprywatyzacyjnej, wskazało 7 proc. osób. Andrzeja Celińskiego (SLD) - 6 proc., Jakuba Stefaniaka (PSL) - 1 proc., tak samo jak byłego wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza. Odpowiedzi "inny kandydat" udzieliło 5 proc. badanych.

Sondaż dla Pollster przeprowadzono w dniach 4-5 lipca.

Wybory samorządowe 2018 - data

Kiedy wybory samorządowe 2018? Dokładnej daty jeszcze nie ma, zostanie ogłoszona między 16 lipca a 16 sierpnia. Najprawdopodobniej głosowanie na władze samorządowe odbędzie się 21 października. 

Więcej o:
Komentarze (184)
Wybory samorządowe 2018. Sondaż - kto na prezydenta Warszawy
Zaloguj się
 • pislamistapolski

  Oceniono 64 razy 40

  Trzeba powiedziec wprost - warszawiak ktory chcialby zaglosowac na Jakiego to kretyn podwojny

 • fakduck

  Oceniono 26 razy 22

  Tylko, żeby jak z Panem Komorowskim nie było. Nie wbijajcie Pan Trzaskowskiemu, że już wygrał. Praca, praca i praca... i bylejaki wraca do Opola.

 • polomarkus

  Oceniono 33 razy 21

  CZłowieku jak smiesz kandydować na prezydenta Warszawy jak jesteś taką szują nie przeciętną szują.Jak trzeba mieć porąbane w głowie żeby powiedzieć że Kropiwnicki ma agencje towarzyską w mieszkaniu.Ito w sejmie .popatrz na siebie szujo .Co zrobiłeś z sejmu.

 • ziggybum

  Oceniono 32 razy 20

  Jak widać populacja tumanów w Warszawie rośnie. Czego nie rozumiecie? Że oddając Jakiemu głos wpuszczacie do stolicy bagno Kaczora, Antka, Terleckiego, Brudzińskiego, Ziobry, Błaszczaka, Piotrowicza i Rydza? Tak was to towarzystwo jara, pojebusy? Przecież to oni będą pociągać za sznurki decyzji Jakiego. Wolałbym już zagłosować na nogę od stołu niż na tych świrusów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX