Izraelskie media: Polska wystawiła do tajnych negocjacji Porębę i Legutkę

Europosłowie Ryszard Legutko i Tomasz Poręba reprezentowali Polskę w negocjacjach z Izraelem przed wspólnym oświadczeniem premierów obu państw na temat zmian ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - twierdzi izraelska stacja Kanał 10. Szef KPRM Michał Dworczyk zaprzeczył w czwartek tym doniesieniom.

O tym, że takie Polska i Izrael prowadziły poufne rozmowy po wycofaniu się z kontrowersyjnych zapisów mówili politycy PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim włącznie. Szczegółów jednak nie podawali. Kulisy rozmów ujawnił dziennikarz izraelskiego Kanału 10 Barak Ravid. Z jego informacji wynikało, że na prośbę Mateusza Morawieckiego premier Binjamin Netanjahu wyznaczył dwóch zaufanych współpracowników, którzy mieli toczyć zakulisowe rozmowy z Polską. Miały się one odbywać m.in. w Wiedniu i siedzibie Mosadu. W czwartek, ten sam dziennikarz zmieścił wpis na Twitterze, w którym poinformował, że dwaj polscy negocjatorzy to europosłowie - Ryszard Legutko i Tomasz Poręba. 

Informacjom tym konsekwentnie zaprzeczył szef KPRM Michał Dworczyk. Jeszcze kilka dni temu oświadczył, że Polska nie zdradzi, kto prowadził rozmowy, ani jak przebiegały. W czwartek w Sejmie mówił, że w ogóle nie był negocjacji przed wycofaniem się Polski z kontrowersyjnych zapisów ustawy przewidujących kary dla osób, które wyrażały opinie na temat współudziału Polaków w holocauście. Rozmowy takie toczyły się dopiero przed podpisaniem wspólnego oświadczenia przez premierów Polski i Izraela. Dworczyk zaprzeczył natomiast, że uczestniczyli w nich Poręba i Legutko. 

 

Więcej o:
Komentarze (182)
Media:Tomasz Poręba i Ryszard Legutko prowadzili tajne rozmowy z Izraelem
Zaloguj się
 • Slovo Doman

  Oceniono 54 razy 48

  Negocjowali w siedzibie Mossadu w Wiedniu. Przecież to brzmi jak jakiś koszmar. Jarosław zrobił łaskę Żydom nie wstając nawet z kolan.

 • sector23

  Oceniono 44 razy 36

  Legutko I Poręba zajęli własnie dwa pierwsze miejsca, na czarnej liście polskiej nacjonalistycznej kato - prawicy. Prze...bane.

 • gromek1

  Oceniono 37 razy 33

  ciężki los pisdodeputowanych, co nie zrobią to trzeba zaprzeczac i dementować
  nawet takie wielkie zwycięstwo

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 22

  Prezes mówił o kilkumiesięcznych negocjacjach. Dworczyk czy wyście się tam w tym rządzie nie pogubili? Dysonansem pachnie i nieposłuszeństwem wobec ojca narodu.

 • cozano

  Oceniono 37 razy 19

  Coś strasznie skromni ci pisowcy negocjatorzy, że przy tak olbrzymim sukcesie, nie chcą ujawniać swoich nazwisk, aż strona przeciwna to czyni.
  Tak swoją drogą pisowcy bardzo spieszyli się do tego sukcesu, że w ciągu 10 godzin przepchnęli zmienioną ustawę przez wszystkie izby, włącznie z podpisem prezydenta.

 • alima.zgali451

  Oceniono 22 razy 18

  Kaczyński ty musisz mieć jakąś choinkę z której odrywasz tych pajaców w stylu Legutko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX