Julia Przyłębska ujawniła majątek. W rok podwoiła oszczędności. Ma też basen za 50 tys. zł

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska złożyła oświadczenie majątkowe. Wynika z niego, że w ciągu ostatniego roku podwoiła sumę swoich oszczędności. Na uwagę zasługuje też... wyceniany na 50 tys. zł basen.

Julia Przyłębska mieszka w 160-metrowym, własnościowym domu, wybudowanym na liczącej 830 m kw. działce. Ile warty jest dom i cała posesja? Tego z jej oświadczenia majątkowego się nie dowiadujemy, ponieważ obowiązujące przepisy nie wymagają od prezes Trybunału Konstytucyjnego podania wyceny ruchomości i nieruchomości.

Zmuszają natomiast do wpisania posiadanych oszczędności w walucie krajowej i walutach obcych. Tutaj Julia Przyłębska ma się już czym pochwalić – na „czarną godzinę” zgromadziła 160 tys. zł i 15 tys. euro (czyli prawie 66 tys. zł według kursu euro z 4 lipca). Co ciekawe, w zaledwie rok temu prawniczka podwoiła kwotę posiadanych oszczędności. W oświadczeniu majątkowym za 2016 rok powyższe sumy wnosiły odpowiednio 70 tys. zł i 7 tys. euro. Miesięcznie prawniczka zarabia 23 tys. brutto pensji, do której doliczyć trzeba dodatek funkcyjny za prezesowanie Trybunałowi Konstytucyjnemu.

Jedna z twarzy „dobrej zmiany” w sądownictwie na co dzień jeździ Skodą Fabią z 2015 roku. Samochód w oświadczeniu nie został wyceniony. Dowiadujemy się za to, ile wart jest posiadany przez prezes Trybunału Konstytucyjnego basen – 50 tys. zł.

Na uwagę zasługują też zobowiązania finansowe Julii Przyłębskiej. Absolwentka poznańskiego uniwersytetu Adama Mickiewicza ma zaciągnięte cztery kredyty gotówkowe na łączną kwotę 230 tys. zł (umowy kredytowe opiewają na 120, 60, 30 i 20 tys. zł). Prezes Trybunału Konstytucyjnego zadeklarowała brak papierów wartościowych oraz składników mienia ruchomego, których wartość przekraczałaby 10 tys. zł.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (172)
Julia Przyłębska majątek. Oświadczenie majątkowe Julia Przyłębska
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 73 razy 61

  Magister z fatalnym przebiegiem kariery zawodowej szefuje profesorom prawa. Takie rzeczy tylko w Pislandii!

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 53 razy 51

  Do tego jeszcze trochę dorzuci mąż agent, znaczy się ambasador, i można żyć. Dla nich #dobrazmiana.

 • szaja25

  Oceniono 48 razy 36

  Basenu gratuluję ,a zamiast Prawem powinna się pani zająć pływaniem synchronicznym.

 • Kuba x44

  Oceniono 31 razy 29

  Ona zadeklarowała: "Dom z basenem o wartości 50 000 zł." Prawie jak szopa Szyszki.

 • monodeluxe

  Oceniono 27 razy 27

  "Obiektywna,bezstronna i niezależna"...psiapsiółka Zero Ziobera

 • mmarysia123

  Oceniono 25 razy 23

  Dojna zmiana ma się dobrze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX