Spór o Sąd Najwyższy. Donald Tusk: "Kto atakuje niezależne sądownictwo, szkodzi Polakom"

Donald Tusk skomentował spór o Sąd Najwyższy i Małgorzatę Gersdorf. Przewodniczący RE powiedział, że "ten, kto atakuje niezależne sądownictwo, ten szkodzi Polakom".

Donald Tusk w Strasburgu skomentował spór wokół Sądu Najwyższego i Małgorzaty Gersdorf.

Polacy zasługują na niezależne sądownictwo...Ten,  kto wspiera i chroni polskie niezależne sądownictwo, pomaga Polakom. Kto atakuje i podważa, ten szkodzi Polakom. Nie mam co do tego wątpliwości

- relacjonowali słowa Donalda Tuska w Europarlamencie dziennikarze.

Prezydencki minister: Małgorzata Gersdorf w stan spoczynku

Przypomnijmy: zdaniem rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy, pierwsza sędzia Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf od jutra przechodzi w stan spoczynku, a jej obowiązki będzie pełnił najstarszy stażem sędzia Józef Iwulski.

Jednak jak poinformował rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski, Małgorzata Gersdorf zamierza w środę przyjść do pracy.

- Przed spotkaniem z prezydentem o godz.15:30 pani prezes wydała zarządzenie o wyznaczeniu jako kierującego pracą SN prezesa Józefa Iwulskiego na czas jej nieobecności, o czym pani prezes poinformowała prezydenta - powiedział rzecznik SN.

Wieczorem w 67 polskich i zagranicznych miastach przed budynkami sądów odbędą się protesty w przeciwko niszczeniu wymiaru sprawiedliwości przez rząd PiS.

Z kolei jutro w Parlamencie Europejskim o godzinie 9 rano będzie przemawiał Mateusz Morawiecki. Godzinę wcześniej przed budynkiem Sądu Najwyższego na Pl. Krasińskich w Warszawie odbędzie się protest w obronie niezależności SN.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (146)
Spór o Sąd Najwyższy. Donald Tusk: "Kto atakuje niezależne sądownictwo, ten szkodzi Polakom"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 12

  Jeśli pisowski funkcjonariusz,zwany vice marszałkiem sejmu daje na roczne sprawozdanie z działalności SN, pani prezes, kwadransik to świadczy o tym jaką wagę partia rządząca przykłada do wymiaru sprawiedliwości. Mają na względzie własne dobro i posłuszne sądy pod butem Ziobry.

 • def11

  Oceniono 29 razy 9

  "Przypomnijmy, iż już w Konstytucji 3 Maja stwierdzono, iż ten, kto będzie zasiewał nieufność lub przewrotnie interpretował konstytucję, ten za nieprzyjaciela ojczyzny, za jej zdrajcę i buntownika uznany będzie i najsurowszymi karami ukarany zostanie" - dzisiaj prof. Gersdorf

  Zadedykować można wprost grupie Żoliborksiej czyli syndykatowi bezprawia w Polsce.

 • justsaying

  Oceniono 19 razy 7

  Jesli to wprowadza to domagam sie identycznej ustawy dla poslow w sejmie. Niech wywala na zbity pysk posla Jaroslawa Kaczynskiego, przeciez juz skonczyl 65 lat!!! Kto za???

 • rozterka47

  Oceniono 39 razy 7

  Tak, dlatego zaraz idę pod sąd protestować . Każdy przyzwoity Polak powinien tam byc.

 • alima.zgali451

  Oceniono 16 razy 6

  Oho zaraz wywali pisowskie szambo, już się pojawiły naczelne plujki mireczki i dyrektorki.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 16 razy 6

  Padając na kolana
  Przemawia Mateusz
  Od rana.

  a Kolano na to:
  Weź ty, kurła Mateusz,
  wajchę sobie przełóż

 • damtek

  Oceniono 7 razy 5

  'Pycha i Szmal' - ogromny napis przy biurze Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu....
  J.Cichy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX