Poseł PO Sławomir Nitras pozywa Kancelarię Sejmu i marszałka Marka Kuchcińskiego

Sławomir Nitras z PO złożył pozew przeciw Kancelarii Sejmu i marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu. Powodem była odmowa wyjazdu na sesję OBWE.

"Składam pozew przeciwko Kancelarii Sejmu i Markowi Kuchcińskiemu na podstawie art. 13 ust. 1 Ustawy z dnia 3.12.2010 r. o wdrożeniu przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania" - zapowiedział Sławomir Nitras z PO.  O co poszło? Poseł Nitras poinformował, że dostał zakaz wyjazdu na Zgromadzenie Parlamentarne OBWE.

Sławomir Nitras przekazał informację na Twitterze. Z zamieszczonych skanów dokumentów wynika, że poseł PO domaga się na drodze sądowej odszkodowania w wysokości 10 tys. zł za dyskryminację oraz ponad 30 tys. zł "tytułem zwrotu bezpodstawnie obniżonego uposażenia poselskiego". Odszkodowania Nitras chce przeznaczyć na "cel społeczny".

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (131)
Poseł PO Sławomir Nitras pozywa Kancelarię Sejmu i marszałka Marka Kuchcińskiego
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 92 razy 72

  Czy ogrodnik Kuchciński nałożył karę na Winnickiego za blokowanie mównicy? Jeśli nie, to znaczy, że jest kolejną już w PISie kanalią!

 • state77

  Oceniono 81 razy 65

  Wkrótce Kuchciński pozamyka toalety w Sejmie. Wstęp będą mieli tylko Poddani i Służalczy przyciskacze maszynek do głosowania.

 • panbies

  Oceniono 41 razy 35

  Kuchciński swój album ze zdjęciami Nitrasowi wręczy jak Kuchcińskiego koledzy go wybronią.

 • kemor234

  Oceniono 50 razy 28

  Sąd pewnie umorzy postępowanie "nie dopatrując się znamion przestępstwa".

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 39 razy 25

  Ja się w końcu skumulują pozwy przeciwko ogrodnikowi Kaczyńskiego, to ogrodnik żeby się spłacić, będzie musiał przez najbliższe 200 lat grządki pielić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX