Sejm wydał tajemniczy i bardzo drogi album. Najpewniej ze zdjęciami marszałka Marka Kuchcińskiego

Marek Kuchciński złożył wizytę na Litwie. W czasie tej wizyty dyplomaci dostali album. Nie do końca wiadomo, co w nim jest. Wiadomo jednak, że był drogi. Sprawę opisała "Rzeczpospolita".

Prawdopodobnie najdroższą książkę w Polsce wydał ostatnio polski Sejm - wynika z informacji zebranych przez "Rzeczpospolitą". Wydanie jednego egzemplarza albumu kosztowało 750 zł. Jak ustalili dziennikarze gazety, projekt kosztował 4 tys. zł, a druk łącznie 5 tys. zł. Album wydano w 12 egzemplarzach. Na cenę wydania wpłynął mały nakład.

Co dokładnie zawiera? Tytuł albumu - "Wizyta na Litwie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marszałka Marka Kuchcińskiego z okazji 630. rocznicy chrztu Litwy: 26 września 2017" - sugeruje, że w książce są zdjęcia z tej wizyty. Jednak, jak ustaliła "Rzeczpospolita", album rozdawano dyplomatom już na wyjeździe, więc prawdopodobnie nie zawiera relacji z tego wydarzenia. "Prawdopodobnie", bo okazuje się, że zobaczyć album jest bardzo trudno. Dwa egzemplarze z biblioteki sejmowej ktoś wypożyczył, zanim dziennikarze dotarli na miejsce. 

Z opisu rozmówców "Rz" wynika, że album zwiera zdjęcia marszałka i cytaty z jego wypowiedzi. 

Album wzbudził kontrowersje wśród polityków opozycji. Poseł PiS Włodzimierz Bernacki tłumaczył wtedy, że polskich polityków powinno być stać na upominki lepsze niż notes czy kubek.

Mundial 2018. Bartosz Kownacki przyjął nasze wyzwanie i stoczył ciężki bój na boisku. Jak mu poszło? [KRÓTKA PIŁKA]

Więcej o:
Komentarze (176)
Sejm wydał album ze zdjęciami Marka Kuchcińskiego. "Najdroższa książka wydana ostatnio w Polsce"
Zaloguj się
 • boo-boo

  Oceniono 40 razy 36

  pisancjum w akcji...mają rozmach skoorwysyny.
  Niech ich będzie stać- ale z własnej kieszeni.

 • terazjakinick

  Oceniono 36 razy 32

  Edycja iście kolekcjonerska :) Wartość rynkowa przebije cenę rolki papieru toaletowego?

 • cezar85

  Oceniono 35 razy 29

  tutaj kuchciński jako Napoleon

  a tutaj pomaga Jezusowi dźwigać krzyż

  a tam w lesie krzyczy nie lądujcie!!!

 • kemor234

  Oceniono 35 razy 27

  SUWEREN CHYBA POWINIEN ZOBACZYĆ TEN "TAJNY ALBUM".
  Z drugiej strony, ciekawe co tam jest.

 • krzywelustro

  Oceniono 27 razy 25

  W kolejce do druku stoja już: "Słownik pooprawnej polszczyzny" posłanki Pawłowicz, poradnik "Jak dbać o trwałość rodziny?" posła Pięty, podręcznik "Ekonomia polityczna katokaczyzmu" Tadeusza Rydzyka, instrukcja "Brzozy - poradnik dla kosiarzy" posła Macierewicza, pamiętnik "Prawda jest ponadustrojowa" posła Piotrowicza, "Książka kucharska na trudne czasy" premiera Morawieckiego i tom poezji "Modlitwy do Zbawiciela" autorstwa pewnego zwykłego posła,

 • sluchaj_bej

  Oceniono 24 razy 22

  To w ramach cyklu "Fauna Polski"?

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 22 razy 18

  Kuchciński powinien sprzedawać marchewkę na podrzędnym bazarze , bo być może do tego by się nadawał.

 • sprawazlewa

  Oceniono 16 razy 16

  Taki album Kuchcińskiemu się po prostu NALEŻY za ciężką pracę nad dojną zmianą! Każdemu posłowi PiS i wszystkim ministrom (obecnym i byłym) z premierami na czele też się należą, a PAD powinien mieć nawet dwa albumy ( jeden z nocnych a drugi z dziennych podpisów o nartach nie wspomnę) oraz specjalny z bohaterskiej obrony pomnika w New Jersey.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX