Donald Tusk skomentował nowelizację ustawy o IPN. "Dobrze, że się w końcu ogarnęli"

Donald Tusk w Brukseli stwierdził, że zmiany w ustawie o IPN to krok w dobrą stronę. Jednocześnie Tusk powiedział, że "szkody będą długo ciążyły na polskiej reputacji".

Donald Tusk odniósł się do nowelizacji ustawy o IPN podczas spotkania z dziennikarzami w Brukseli.

Donald Tusk o ustawie o IPN: Dobrze, że się ogarnęli

- Tych szkód za szybko nie naprawimy. Dobrze, że się wreszcie większość sejmowa, PiS i rząd się ogarnęli i zrozumieli, że to była droga donikąd, ale szkody, których narobili będą dość długo ciążyły na polskiej reputacji - powiedział cytowany przez TVN 24 Donald Tusk do zgromadzonych dziennikarzy. 

Ustawa o IPN. Prokuratura nie będzie ścigała

Przypomnijmy, że w środę Sejm przegłosował nowelizację ustawy o IPN. Zmiany zakładają, że zniknie krytykowany na arenie międzynarodowej zapis karaniu za za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

Mateusz Morawiecki uzasadniał zmianę tym, że przepisy karne były najbardziej kontestowane oraz trudne do egzekwowania. Po przegłosowaniu zmian przez Sejm, a następnie przez Senat, ustawę w nowym kształcie podpisał prezydent Andrzej Duda

Mateusz Morawiecki podpisał deklarację premierów Polski i Izraela

Więcej o:
Komentarze (77)
Donald Tusk skomentował nowelizację ustawy o IPN
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 34 razy 18

  Jak ogarnęli ?
  Yyyyy.. przecież wg PiS-u ustawa o IPN była zwycięstwem, a teraz wycofanie się z ustawy również jest zwycięstwem...

  ps. Ktoś się podejmie i powie co to za jednostka chorobowa ?

 • zdziwiony6

  Oceniono 31 razy 13

  Nadal nie wiemy dlaczego uchwalili tę ustawę, którą teraz znowelizowali.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 21 razy 7

  JAK CAŁEJ TEJ BARANINY PATRIOTYCZNEJ NIE OGARNIEMY W PSYCHIATRYKACH, TO BĘDZIE SMRÓD JESZCZE WIĘKSZY, NIE NA KOLANA SIĘ LECZCIE , TYLKO NA PUSTE ŁBY PISOWSKIE

 • earthboundmisfit

  Oceniono 18 razy 6

  "Mateusz Morawiecki uzasadniał zmianę tym, że przepisy karne były najbardziej kontestowane oraz trudne do egzekwowania"

  O tym akurat jeszcze w styczniu mówili wszyscy trzeźwo myślący. Jeżeli Mateuszek i reszta pisowskiego badziewia nie ogarniali tak prostej kwestii, to są głupsi niż ustawa (nie tylko ta o IPN) przewiduje.

 • zibbey

  Oceniono 18 razy 6

  Panie Donaldzie Tusk, jest Pan zbyt wielkim optymistom. Ta swołocz nigdy się nie ogarnie, bo to po prostu GŁĄBY!

 • farsizm

  Oceniono 6 razy 4

  Ogar Nelli to Janek Rolkita.

 • bog43

  Oceniono 12 razy 4

  Tusek wracaj , nie wiem jak , ale " tytana " przerabiałeś na malutkiego robaczka .

 • turkiestan

  Oceniono 2 razy 2

  Ale mi problem.Problemem jest to że PiS Uwolnił Merkel i Niemców od potężnych wydatków.Merkel nie chce płacić kasy za stacjonujące w niej 35 tys wojsk NATO dlatego przeniosą je do frajerów-do Polski .Teraz będziemy zapierdzielać i płacić.Tak nas nasze dzieci i wnuków urządzili PiS-iory!!!!To nie są żarty tylko miliardy USD.Miliardy USD przez przynajmniej 50 lat na system rakietowy z USA.Miliardy USD na OPL przez pół wieku albo cały wiek.Miliardy USD za stacjonowanie wojsk NATO-na wieki.Miliardy USD za dostawy strategicznego gazu.A ile w to zainwestował Trump????Nauczył się kilka zdań o Powstaniu Warszawskim i za to barany PiS oddali mu Polskę i Polaków na wiele pokoleń jako niewolników do pracy i płacenia haraczy!!!I Tak nas Polaków każdy doi bo koryciarze dla władzy oddadzą ten naród każdemu kto tylko ich poprze!!!!Dlatego nigdy nie pozbędziemy się zaborców.Mieliśmy już kilka lat Wolnej Polski.Teraz mamy już nowego pana USA dla i na którego musimy harować!!!!To załatwił nam PiS za tolerowanie przez USA- ich rządów!!!!A myślałem że dłużej pożyjemy w Wolnej Polsce bez ciągłych wydatków na uzbrojenie które kupowaliśmy od ZSRR.Niestety PiS sprzedał nas teraz USA.Przez wiele pokoleń będziemy teraz zmieniać uzbrojenie na to z USA.W Bemowie Piskim już wyremontowano wszystko po likwidacji CSS WOPK (Centrum Szkolenia Specjalistów Wojsk Obrony Powietrznej Kraju) i są tam wojska NATO.Pilnują pustego placu po poligonie rakietowym gdzie były systemy rakietowe Dźwina,Wołchow i Newa(po polski Narew).Wyszkolono tam 60 tysięcy rakietowców.Na zdjęciach satelitarnych widać że jest tam jeszcze pusty plac w lesie po tych zestawach rakietowych.Zapewne przywiozą tam pierwsze Patrioty potrzebne do szkolenia.Bodajże 2 zestawy za kilkadziesiąt miliardów USD.Żeby pokryć cały kraj potrzeba 50-do 100 lat- jeżeli wypracujemy tyle kasy dla USA.Znowu Polak będzie szczęśliwy jak w niedzielę zje rosołek i kawałek mięsa!!!Będą wierszyki układać o Mazowieckim,Buzku i Tusku jak o królu Sasie.No ale skoro naród tak wybrał -bo tak chciał????Co my starzy którzy już to przeżyliśmy gdy pałaliśmy(nie my tylko nasza demokratycznie wybrana władza PZPR) miłością do ZSRR możemy zrobić???Nic!!!!

 • lusjola

  Oceniono 10 razy 2

  Panie Prezydencie wracaj Pan rany boskie !!! Co jeszcze te oszołomy wykombinują strach się bać!!! Wstyd się przyznać na zachodzie Europy że człowiek jest z Polski !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX