25 tys. zł na promocję teorii wybuchów. Macierewicz rozliczył podróż do "amerykańskiej Częstochowy"

Jacek Gądek
Antoni Macierewicz rozliczył już swoją delegację do USA, gdzie opowiadał o wnioskach z "Raportu technicznego", czyli o rzekomych wybuchach na pokładzie Tu-154M. Jak dowiaduje się Gazeta.pl, ostateczny koszt wyjazdu wyniósł prawie 25 tys. zł.

Podróż byłego szefa MON do USA trwała ponad tydzień, bo odbyła się w dniach 14-21 kwietnia. Antoni Macierewicz poleciał za ocean w roli posła i za pieniądze Kancelarii Sejmu, a nie jako szef Podkomisji Smoleńskiej na koszt Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wizyta Antoniego Macierewicza w USA: ile kosztowała?

Celem Macierewicza była - podkreśla biuro prasowe Sejmu - realizacja punktów programu w Nowym Jorku, Doylestown, Baltimore, Annapolis i Wichita, w tym udział w V Forum Polonijnym, uroczystościach upamiętnienia 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz 78. rocznicy zbrodni katyńskiej. A ponadto wizyta na Uniwersytecie Państwowym w Wichita oraz spotkania z Polonią.

Ostatecznie wizyta sprowadziła się do promowania "Raportu technicznego" i wniosku z niego: że samolot Tu154M został zniszczony w powietrzu, a powodem były eksplozje.

Jak dowiedziała się Gazeta.pl, koszty tego wyjazdu wyniosły ostatecznie 24 790,17 zł. Zapłaciła Kancelaria Sejmu. Złożyły się na to koszty transportu i hoteli. W przypadku długich lotów (zwłaszcza międzykontynentalnych, a więc do USA) posłom przysługuje prawo do skorzystania z wyższej klasy miejsca, a więc do klasy biznes.

W USA Macierewicz był razem z kilkoma innymi członkami Podkomisji Smoleńskiej, ale ich wizyty Sejm nie finansował.

Przeczytaj także:

O czym Antoni Macierewicz mówił w USA?

Szef Podkomisji mówił w czasie tournee o swoim "Raporcie technicznym" i rzekomych wybuchach na pokładzie Tu-154M. Głównym celem delegacji było Doylestown, gdzie odbywało się V Forum Polonijne "Polonia Semper Fidelis - Budujmy Wspólny Front Patriotyczny". W Doylestown Macierewicz jest traktowany jak domownik. Paulini, którzy prowadzą sanktuarium ochrzczone mianem "amerykańskiej Częstochowy", zawsze chętnie go przyjmują. Uroczystości organizował tam Komitet Smoleńsko-Katyński, który zdominowany jest przez Kluby "Gazety Polskiej", a Macierewicz był przewodniczącym komitetu honorowego Forum. Obok ofiar katastrofy, choć w Doylestown mowa jest raczej o zamachu, czczone były też ofiary mordu w Katyniu.

To była jego druga podróż do USA w tym roku. Pierwszą z nich odbyła w lutym - wówczas było taniej: 14 tys. zł.

Antoni Macierewicz zaprezentował długo oczekiwany raport o katastrofie smoleńskiej

Więcej o:
Komentarze (166)
Antoni Macierewicz promował teorię wybuchów w USA za 25 tys. zł
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 60 razy 50

  "Zapłaciła Kancelaria Sejmu."

  Goovno prawda! To MY zapłaciliśmy za kolejną bezcelową podróż człowieka EWIDENTNIE SZALONEGO!
  Ile jeszcze naszych pieniędzy zmarnuje ten żałosny egzemplarz na powtarzanie bzdurnych oskarżeń nie mając ani jednego dowodu, który mógłby dać do sprawdzenia?
  DOSYĆ FINANSOWANIA FANTASMAGORII ANTKA I DOSYĆ FINANSOWANIA GRUPY CWANYCH OSZUSTÓW Z TAK ZWANEJ "PODKOMISJI"!

  STARCZY TEGO, DO JASNEJ CHOLERY!

 • def11

  Oceniono 43 razy 35

  "Zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej" / Kwinto

 • tetradrachma

  Oceniono 35 razy 27

  Pamietajcie, jest czas rodzenia i czas umierania. Wszystko ma swój czas. Lodowce najpierw "rosna", a później topnieja. Tak samo ludzie i narody. Niestety, głupota Polaków jest nieprzemijajaca (trancendentalna).

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 25 razy 23

  Polityk w klasie biznes. Nosz, w dudę kopany, klasa biznes - jak sama nazwa wskazuje - jest dla ludzi biznesu, a nie dla tych, którzy latają na koszt podatników. Kiedy w końcu wszyscy powiemy, że mamy dość latania w klasie biznes za nasze pieniądze?

 • jndy

  Oceniono 22 razy 18

  Złodzieje! Złodzieje! I to na bezczela!

 • Paul Paul

  Oceniono 23 razy 15

  Wariat jeździ po świecie i opowiada bzdury a My płacimy. Ale każde państwo ma takich przedstawicieli na jakich zasłużyło.

 • hamsterx

  Oceniono 19 razy 15

  facecik dalej ukrywa dowody na wybuchy w tupolewie przed prokuraturą ?
  co na to prokuratura ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX