Jarosław Kaczyński o zmianie w ustawie o IPN: "Czas przeciąć niekorzystne dla Polski dyskusje"

Jarosław Kaczyński skomentował deklarację podpisaną przez Morawieckiego i Netanjahu. - Dzięki porozumieniu uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN - powiedział prezes PiS dla "Gazety Polskiej".

W środę Sejm i Senat w ekspresowym tempie przyjęły zmiany w nowelizacji ustawy o IPN które od kilku miesięcy była kością niezgody między Polską a Izraelem. Dokument podpisał też Andrzej Duda.

Po przyjęciu zmian w nowelizacji ustawy o IPN, premierzy Polski i Izraela Mateusz Morawiecki i Benjamin Netanjahu podpisali wspólną deklarację.

Jarosław Kaczyński komentuje zmiany w nowelizacji ustawy o IPN

Jarosław Kaczyński skomentował porozumienie Polski z Izraelem podczas rozmowy z Katarzyną Gójską z „Gazety Polskiej”. Prezes PiS stwierdził, że celem deklaracji jest pokazanie, że „doszliśmy w tej sprawie do porozumienia”. Dodał, że władze w Jerozolimie rozumieją, że „jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie”.

Czas przeciąć te wszystkie niekorzystne dla Polski, powtórzę raz jeszcze - wypływające z niezrozumienia naszych intencji, a niekiedy i z bardzo złej woli - dyskusje wokół ustawy o IPN. To właśnie zostało uczynione

- powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS skomentował też to, jak kontrowersje wokół ustawy o IPN wpłynęły na relacje z USA. Kaczyński stwierdził, że mimo najlepszych intencji  „w świat poszedł przekaz wypaczający sens noweli o IPN”, który pojawił się również w „przekazie władz amerykańskich”.

W mojej opinii dzięki temu porozumieniu uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN. Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydefamacyjnej

- powiedział prezes Kaczyński, mając na myśli "ofensywę przeciw zniesławieniu". Prezes PiS podkreślił, że władze w Izraelu „w całości potwierdzają polskie stanowisko”, że sprawcami Holocaustu byli Niemcy, a także „potępiają antypolonizm”.

Większy fragment rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim ukaże się w czwartek w "Gazecie Polskiej Codziennie", a całość wywiadu - za tydzień w tygodniku "Gazeta Polska.

Więcej o:
Komentarze (349)
Jarosław Kaczyński skomentował deklarację podpisaną przez Polskę i Izrael
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 101 razy 93

  Belkot kurdupla z podkulonym ogonkiem - wystarcza najlepiej, ze bylo ultimatum, ktorego termin trzeba bylo dotrzymac.
  Kacze popychadelko Matolusz "dzielnie" sie spisal i zjadl kacze gowienko z apetytem.
  Zabraklo tylko odwagi na rzetelne informacje o przygotowywaniu aktu kapitulacji.
  Od dzisiaj biala flaga i akt kapitulacji (wobec samonapisanej i samoustanowionej kretynskiej ustawy) sa aktem pisbolszewickiego bohaterstwa.

 • anzimonek

  Oceniono 73 razy 63

  Hmm... najpierw się coś koncertowo spieprzy, potem sie z tego rakiem wycofa, a następnie .... a następnie rozpocznie się ofensywę defamacyjną. No to chyba w kraju Jaruś, bo tylko tutaj cię oczerniają błędny kunktatorze...

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 45

  Nie ma co tu się przerzucać obcymi wyrazami. Zwykłe popierdółki jesteście. Daliście tego ciała co to jest poniżej pleców i krzyczycie sukces!

 • tetradrachma

  Oceniono 49 razy 41

  Ta posrana niemota uzywa angielskiego zwrotu aby "splendoru se" dodać. A, motłoch, rozdziawia gębe i wzdycha "ucony" ucony człowiek nam nastał. To, wypisz wymaluj, jak dwie krótkoszyje dziewki folwarczne w Watykanie wdziały na skołtuniałe łby czarne mantyle i - o zgrozo - duenny odstawiały

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 51 razy 41

  ten kaczor jest głupszy niż przewiduje ustawa

  Ofensywa antydefamacyjna, to kolejna hatakumba słowna autorstwa niemoty, której nikt nie chciał nawet w PRL.
  Bo Albin Siwak był bardziej rozgarnięty

 • fakduck

  Oceniono 46 razy 38

  kaczynescu błysnął nowym słowem. Ciekawe czy pieski z pisuarni potrafią już to powtórzyć i cokolwiek z tego rozumieją. hahahahaha

 • marcela777

  Oceniono 50 razy 36

  "Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydefamacyjnej" - tej inteligent, zejdź na ziemię, przestań wyszukiwać słówek w encyklopedii i zajmij się karmieniem kota lub inną pożyteczną robotą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX