Komentarze (374)
Ustawa o IPN. Sejm przegłosował zmiany, gdy poseł Winnicki blokował mównicę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • damtek

  Oceniono 8 razy 8

  Autor skandalicznej ustawy o #IPN @PatrykJaki stchórzył przed Polakami i nie przyszedł dzisiaj do Sejmu. To jego kompromitujący projekt zniszczył reputacje Polski na świecie! Dziś PiS w ekspresowym tempie przepycha kolanem ustawę przez Sejm. #UstawaIPN
  P.O.

 • damtek

  Oceniono 10 razy 8

  Żenująca ustawka Winnickiego w Sejmie!!!! Niby na znak protestu przeciwko ustawie #IPN miał blokować przez 1h mównicę, a po kilku minutach zszedł. Skutek osiągnięty - Opozycja nie zadała pytania. Poseł Winnicki wiernie w służbie PiS! Bez względu na koszty.
  ŻENUJĄCE
  A.Myrcha

 • 99venus

  Oceniono 12 razy 8

  PiS to ludzie wyjątkowo mizernej kondycji moralnej.W takim samym tempie w jakim uchwalili tę debilną ustawę w takim samym cichcem i podstepem ją zmieniali.Po co nam marszałek sejmu skoro nie potrafi podjąć żadnej decyzji bez suflera z prawej strony-żałosne zero.
  Wystąpienie Morawieckiego zadziwiające-to tylko głupota i bufonada czy też brak kontaktu z rzeczywistością?
  Rządy PiS hańbią Polskę.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 8

  A już najbardziej POKAZOWO wstał z kolan jej autor, poseł Patryk J., który zagłosował... przeciwko własnej ustawie.

  Nacisków na nikogo żadnych rzecz jasna NIE BYŁO Podobnie jak w kokpicie tupolewa.... :-))

 • julietwhiskey

  Oceniono 9 razy 7

  Kundle PiSowskie ujadały co sił. Przyszedł pan z kijem z zagnał do budy. Teraz zlizują pianę z pysków.

 • damtek

  Oceniono 7 razy 7

  Drodzy ... A pamiętacie jak "niezwłoczne" PiS opublikował zaległe wyroki TK ? ... Ponad 800 dni mu to zajęło , a ustawę o IPN z wpisem do Dziennika Ustaw PiS "załatwił" w jedną noc , bo portunie mu się trzęsły przed opinią na świecie. No a co na to "prawackie owce" , znowu ból
  p.a.f.1970

 • damtek

  Oceniono 9 razy 7

  Premier, tłumacząc się z kompromitacji z ustawą o IPN: „ten wstrząs był potrzebny”. Potrzebny? Awantura z całym światem? Pogorszenie relacji z USA, Izraelem i Ukrainą. Burza medialna też? Tysiące dyskusji o rzekomej polskiej współodpowiedzialności? Serio? @MorawieckiM
  R.Trzaskowski

 • 92ilme

  Oceniono 11 razy 7

  na Nowogrodzkiej cala noc sie swiatla palily, widocznie milosnik kotow w asyscie Krzywoustego przesluchiwali wyslannika do Brukseli.Niezle im widocznie kota popedzili.

 • mezzzai

  Oceniono 9 razy 7

  Ale jaka wyrobilismy sobie opinie w swiecie i naglosnilismy haslo polskie obozy smierci to nasze :)

 • damtek

  Oceniono 9 razy 7

  Winnicki jakoś już nie blokuje mównicy... Nie dostał także kary. Jak schodził z mównicy byli koledzy z Kukiz15 krzyczeli do niego vel „Czopek”😅. Bezczelna ustawka PiSu. Wszystko po to, aby nie odbyła się żadna debata o #IPN
  Kinga Gajewska/twitter

 • damtek

  Oceniono 9 razy 7

  Polscy politycy nie są zapraszani na spotkania o przyszłości UE, ale za to muszą odpowiadać na zarzuty o łamanie praworządności. #Kolana
  Marek Migalski

 • 92ilme

  Oceniono 7 razy 7

  27:1 dla UE, powtoreczka. A to dopiero poczatek.
  Raz sierpem, raz mlotem PiS-dzielcza cholote.

 • marywil2012

  Oceniono 7 razy 7

  tak to niestety dokładnie przewidziałem kilka miesięcy temu na forum gazety...pis nie miał odwagi ani pociągnąć tej ustawy ani puścić sprawy przez TK, zwany obecnie trybunałem kaczyńskiego. bardzo znamienna decyzja i pokazująca też bolesną słabość władzy pis. a ktoś tu miał wstawać z kolan...tymczasem wszystko wskazuje na iluzoryczność pozycji rządzonej przez pis polski. Wystarczyło trochę poszturchać pis i już skulony ogon. Ech, wy marni gracze. Trybunał, tak jak sejm, nie miałby wyjścia, musiałby to zdjąć, bo polska jest coraz bardziej izolowana i należało coś z tym zrobić również ze względu na naciski międzynarodowe , a zwłaszcza amerykańskie były zbyt duże (duda nie może się doprosić o spotkanie z trumpem, do dziś..,jak na rzekomego kluczowego gracza i samozwańczego sojusznika to raczej obciach).
  Ale to też był i jest problem wewnętrzny. W uzasadnieniu TK należałoby wskazać na żenującą ułomność tego prawa, i tu byłby ogromny problem wizerunkowy dla PiS. Pis się więc wydaje, że przepuszczenie przez sejm jest mnie problematyczne z punktu widzenia spójności działania całego ugrupowania. Ot zmieniliśmy i koniec. Nie ma dyskusji... Chcielibyście ale to jest wizerunkowa strata. Także międzynarodowo. Bo trump dogada sie z putinem i ponad naszymi głowami każe się całować w trąbkę. On tak ma. Biznes zrobi z putinem bo ma problem na bliskim wschodzie. Polska będzie prezentem dla putina.
  Przy okazji widać jak pis źle stanowi prawo. Bezmyślnie,na pokaz za pomocą ludzi-maszynek do głosowania, którzy sobie przeczą bez przerwy, nie mają żadnego wyobrażenia o państwie, polityce zagranicznej, ludzi pozbawionych wyobraźni i niestety również inteligencji. To jest poważne potknięcie pis i w powiązaniu z wszechobecną niemocą rządzącego ugrupowania (bo propaganda się wyczerpuje), stanowi początek spadku popularności w sondażach. Im szybciej odejdźciecie wy amatorzy i zawistnicy, propagandyści ukształtowani za komuny i przesiąknięci tamtą ideologią, tym lepiej dla Polski.

 • alima.zgali451

  Oceniono 7 razy 7

  Hatakumba co ty na to, przygłupie w dresie?

 • andrew1507

  Oceniono 7 razy 7

  A co z autorami tej idiotycznej ustawy IPN.
  Trzeba bylo zdymisjonowac Jakiego i Ziobre, gamonie z pis.

 • erte2

  Oceniono 6 razy 6

  Gdyby Nitras, Szczerba czy Brejza w ten sposób zablokowali mównicę jak winnicki, z mety pozbyliby się połowy pensji oraz zostaliby równie szybko wykluczeni z obrad sejmu.Czyli była to typowa ustawka; ciekawe co winnickiemu obiecano w zamian za tę dywersję? Sugeruję baczne obserwowanie tego faszysty, szczególnie pod kątem jakiejś dla niego synekury.

 • m.p.3

  Oceniono 8 razy 6

  Jest to bowiem kreatura wyjątkowa nawet jak na pisowskie standardy.

 • damtek

  Oceniono 8 razy 6

  Dla osób, które nie wysłuchały wystąpienia premiera @MorawieckiM: nowelizacja ustawy o IPN zrobiła Polsce świetnie, a my dzisiaj nowelizując nowelizację robimy jeszcze lepiej. Wszyscy o nas usłyszeli, a ustawa wstrząsnęła światem.
  Hmm...
  R.Balicki

 • damtek

  Oceniono 10 razy 6

  .@MichalSzczerba Zniszczyliście w ciągu pół roku relacje polsko-izraelskie, polsko-amerykańskie, polsko-ukraińskie. Jesteście za to odpowiedzialni. Ojca tego "sukcesu", Patryka Jakiego nie ma na tej sali! My dziś sprzątamy po Patryku Jakim.
  videosejm.pl

 • 92ilme

  Oceniono 8 razy 6

  Polski Reichstag jest skuteczniejszy od tego hitlerowskiego. Musieli im niezly lomot w Brukseli spuscic, skoro w 3 godziny sie wycofali. Spier...li jak Arabowie w czasie wojny 7-dniowej, gubiac buty po drodze.

 • Black Swan

  Oceniono 12 razy 6

  Skoro za klęskę na Mundialu, żądamy dymisji Bońka i Nawałki i wymiany całej kadry, to w związku ze szkodami, jakie przyniosła akcja z nowelizacją ustawy o IPN, oczekuję informacji o dymisjach osób, które za tę ustawę są odpowiedzialne...

  To nie jest tak, ze teraz krzykniemy; "Polacy nic się nie stało" bo stało się zło ... Wstaliście z kolan, dostaliście w ryja więc ogon pod siebie, tak? Wy kacze pomioty nieudaczne i do tego zdradliwe...

 • miszka_szyfman

  Oceniono 6 razy 6

  A co z Jakim , który stworzył tą hatakumbę ?

 • 92ilme

  Oceniono 6 razy 6

  Musieli niezle w tej Brukseli wczoraj nastraszyc Pis-dzielcow, skoro w 3 godziny spelnili zadania. W wojskowej terminologi zdaje sie nazywa sie to "wycofanie na pozycje obronne". Wstyd za faszystow i PiS-dzielcow.

 • damtek

  Oceniono 6 razy 6

  Kuchciński zakazał dyskusji nad ustawą o IPN. Podkreślam. Zakazał dyskusji. W sejmie, którego celem i sensem istnienia jest dyskusja nad najważniejszymi polskimi sprawami. Już wiem, dlaczego zamierza uciec do PE przed odpowiedzialnością.
  Eliza Michalik

 • damtek

  Oceniono 6 razy 6

  Istota stanowiska PiS w sprawie #UstawaIPN
  1) PiS nie pozwala obrażać pamięci Polaków, którzy mordowali Żydów z motywów rabunkowych i z nienawiści
  2) PiS zapewnia, że zrabowane majątki mogą nadal pozostać w rękach spadkobierców morderców, zwłaszcza jeżeli są nimi działacze PiS.
  Tomasz Urbaś/twitter

 • ferrment

  Oceniono 6 razy 6

  Zajmujecie się p...dołami, a tymczasem PiS rozwali Sąd Najwyższy.

 • damtek

  Oceniono 6 razy 6

  Czy naprawdę odejście od przepisów karnych w ustawie IPN wymagało nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu? Przecież to klasyczne PRZYKRYCIE afery #GetBack i układPiS
  Alicja Cichoń/twitter

 • bog43

  Oceniono 6 razy 6

  to nie parlament to Reichstag za czasów Hitlera !!!!

 • kluska11

  Oceniono 6 razy 6

  Straszne z pizdziorow przygłupy!

 • andrew1507

  Oceniono 7 razy 5

  faszystowsko-komunistyczne pisiolswo lamie zasady demokracji i parlamentaryzmu, trzeba rozgonic pismafie przy najblizszch kazdych wyborach....

 • irishrem

  Oceniono 9 razy 5

  Spędzili tę pisiorską, poselską hałastrę, a ci nawet nie wiedzieli o co chodzi !!! Pokazali im który guzik mają nacisnąć i wynocha do domu, czekać na następny rozkaz.

 • maciacho30

  Oceniono 5 razy 5

  BUHAHAHAAH co PIS zrobi to DNO!

 • damtek

  Oceniono 5 razy 5

  Niech Pan nie będzie hipokrytą, Panie @MorawieckiM. Podzieliliście naród, rozwaliliście poczucie wspólnoty, wyzywacie myślących inaczej od zdrajców, złodziei, kanalii i gorszego sortu, i teraz chcecie żebyśmy popierali wasze idiotyzmy? Tak się nie rządzi krajem. Musicie odejść.
  D.Rosati

 • damtek

  Oceniono 7 razy 5

  Zofia Romaszewska oraz prof. Andrzej Zybertowicz dostali zakaz wypowiadania się w mediach. Otwarta cenzura w Pałacu Prezydenckim.

  Biało czerwona drużyna się chyba sypie
  Agula/twitter

 • damtek

  Oceniono 5 razy 5

  Nie było po 1989 roku rządu, który w tak spektakularny sposób ugiąłby się pod wpływem nacisku zewnętrznego. #WstawanieZkolan
  Marek Migalski

 • damtek

  Oceniono 5 razy 5

  Zniszczono reputacje Polski. Miliony negatywnych wpisów na tysiącach portali, które szkalowały nasz kraj to skutek tej ustawy, której autorem był @PatrykJaki Dziś do błędu przyznaje się rząd. Autor powinien ponieść konsekwencje.
  Cezary Tomczyk

 • iwano10

  Oceniono 5 razy 5

  Jeszcze niedawno ziober twierdził,że to była dobrze napisana ustawa a teraz wszystkie pisiory stwiedziły,że nie.Komu teraz wierzyć?

 • skandy5

  Oceniono 5 razy 5

  I po raz pierwszy od 89 mamy polski rząd na kolanach - doslownie

 • precz_z_komunia

  Oceniono 5 razy 5

  Instytut Propagowania Nazizmu :-)

 • fakiba

  Oceniono 5 razy 5

  No i co to da , mleko już się rozlało

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 5 razy 5

  To już dawno noe jest Sejm R.P. To dziupla pisobolszewików, gdzie dowodzi ogrodnik były ćpun. Dziupla do załatwiania mafijnego zawłaszczania Polski i państwowej kasy, dla sitwy Jarosława Kaczyńskiego. Obecna Rzeczpospolita nie ma parlamentu.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 17 razy 5

  za moje podatki ipeniarze wyklęci robią sobie zabawy - w każdym ustroju wypływają z szamba ścier.wa

 • andrew1507

  Oceniono 6 razy 4

  Matouszku odwolaj Jakiego i Ziobre natychmiast, te dwa darmozjady wykonali ogromne straty dla Polski. To nie jest do odrobienia.

 • niko8472

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz prosze o opublikowanie listy poslow ktorzy byli za wprowadzeniem 55a i 55b oraz za skresleniem. Tych poslow szanowna opozycja niech sie pyta co spowodowalo zmiane ich zdania... Sumienie im sie odwrocilo zgodnie z ktorym glosuja?

 • kazimierz111

  Oceniono 4 razy 4

  Pisiory dziś zmienili ustawę o IPN i w Sejmie i w Senacie. Dziś ( może swoim zwyczajem w nocy) podpisze ją także Budyń. Kpina z parlamentaryzmu. Smiech na całym świecie. Pisiory na kolanach?

 • kingsizemax

  Oceniono 6 razy 4

  .....bydlęta klękają, cuda, cuda, ogłaszają!

 • 55kris

  Oceniono 6 razy 4

  stuk-puk laską w podłogę
  sejm pisi wyraża zgodę
  stuk-puk laską o blat
  sejm ryczy - TAK!
  Tak to jest jak palanty w obsranych gumofilcach wiedzą wszystko lepiej, a równie tępe pislamskie ćwoki w senacie nie słuchają głosu rozsądku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX