Ustawa o IPN. Sejm przegłosował zmiany, jeden poseł PiS wstrzymał się od głosu

Sejm przyjął nowelizację ustawy o IPN. Zostały w niej usunięte zapisy o odpowiedzialności karnej za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez nazistowskie Niemcy.

Ustawa o IPN zmieniona. Wśród posłów PiS jako jedyny od głosu wstrzymał się Jan Szyszko.

SEJM NA ŻYWO

Ekspresowe tempo zmian w ustawie o IPN

O włączenie nowelizacji w trybie pilnym do bieżącego, nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu wnioskował rano premier Mateusz Morawiecki. Po pierwszym czytaniu posłowie przyjęli wniosek o skierowanie do drugiego czytania bez prac w komisji, a następnie o niezwłocznym przejściu do głosowania.

Ustawa o IPN wzbudziła sprzeciw

Nowelizacja ustawy o IPN, która weszła w życie 1 marca, wywołała kontrowersje między innymi w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i na Ukrainie. Wprowadza ona między innymi karę więzienia za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez nazistowskie Niemcy. Prezydent Andrzej Duda skierował nowelizacje ustawy w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej o:
Komentarze (374)
Ustawa o IPN. Sejm przegłosował zmiany, gdy poseł Winnicki blokował mównicę
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 91 razy 73

  Ale się pisiorki porobiły w gacie ze strachu. Szybciej, szybciej, szybciej! No i Polska znowu na kolanach! I po coście tę żabę jedli?

 • roro1000000

  Oceniono 63 razy 51

  najpierw robia dziadowskie ustawy,potem je korygują ,potem przyznają sobie sute nagrody- bo im sie należały!!

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 39

  Ani kroku w tył..Tak było. A jak jest to widać.
  Dzięki ustawie miliony ludzi na świecie się oswoiło i zapoznało z wiadomym terminem, polskie..I niby to jest sukces. Co za cymbały.

 • def11

  Oceniono 49 razy 35

  Pomijając fakt, że nowelizacja tej skandalicznej i dyskredytującej Polskę na arenie międzynarodowej była konieczna, to PiS kolejny raz pokazał jak w Polsce pod jego rządami w niby praworządnym i demokratycznym kraju wygląda parlamentaryzm.
  Gdy po oświadczeniu premiera powinien być czas na dyskusję i pytania by opozycja mogła odnieść się do absurdalnej wypowiedzi o "dobrej ustawie o IPN" to wychodzi Suski i składa formalny wniosek o "przejście do II czytania bez dyskusji", oczywiście marszałek Kuchciński poddaje pod głosowanie i jesteśmy w III czytaniu, w którym na samym początku podczas rozpatrywania poprawek opozycji na mównicę wychodzi Winnicki i oświadcza, że będzie blokował mównicę, Kuchciński go upomina , ale równocześnie poddaje pod głosowania poprawki ponownie bez możliwości zadawania pytań, bo niby mównica blokowana...
  Kończą się głosowania, Winnicki po ustawce z PiS-em, oczywiście nie ukarany przez marszałka schodzi z mównicy i pozamiatane, opozycja parlamentarna odcięta od głosu..
  Polska 2018 obchody 500 lecia parlamentaryzmu wg PiS-u.

 • hikuj13

  Oceniono 27 razy 25

  i co pisiory, wymiękacie ???
  bądźcie twardzi i czeszcie się na bok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX