Beata Kempa na pożegnaniu proboszcza. Jej limuzyna blokowała chodnik przy drzwiach kościoła

Beata Kempa w niedzielę uczestniczyła w mszy na pożegnanie proboszcza w Oleśnicy. Jak zauważył lokalny dziennikarz, przyjechała bmw Służby Ochrony Państwa. "Gdyby drzwi od świątyni były szersze, wjechałoby do środka" - komentuje dziennikarz.

Beata Kempa była w bazylice pw. św. Jana w Oleśnicy na uroczystości z okazji przejścia na emeryturę tamtejszego proboszcza, ks. Władysława Ozimka. Jak podaje portal mojaolesnica.pl, samochód SOP, którym przyjechała minister ds. pomocy humanitarnej stanął tuż pod drzwiami kościoła. 

Auto stało na chodniku tuż obok krzyża i częściowo blokowało przejście. "Gdyby drzwi od świątyni były szersze, można zaryzykować przypuszczeniem, że wjechałoby do środka" - zauważa w felietonie Piotr Paszkowski.

Dziennikarz podkreśla, że pojazd nie był w tym momencie uprzywilejowany, ponieważ nie spełniał warunku włączenia sygnałów śledczych. "Uważam, że minister mogła zrobić kilka kroków do pobliskiego parkingu przy starej „Biedronce”, gdzie można było znaleźć wiele wolnych miejsc. Sam tam zaparkowałem i aż przyjemnie było się przejść" - pisze dziennikarz. 

Paszkowski zwrócił też uwagę na dwóch funkcjonariuszy SOP, którzy ochraniali minister Kempę. Jeden stał na zewnątrz (i wylegitymował dziennikarza), drugi był w środku. W trakcie rozmowy funkcjonariusz przedstawił się jako pracownik Biuro Ochrony Rządu, a dziennikarz kąśliwie zauważył, że "takiej formacji już nie ma". 

Więcej o:
Komentarze (291)
Rządowe auto Kempy blokowało chodnik obok kościoła
Zaloguj się
 • ginztonickiem

  Oceniono 83 razy 77

  Co ma wspólnego stanowisko tej baby z jakimś wiejskim księdzem, że jej du.pę służbową limuzyną za moje pieniądze zawieźli?

 • obeznany

  Oceniono 69 razy 63

  Bolszewickie kacyki nie będą przecież parkowały razem z ciemnym ludem. Do czego by to doprowadziło? Tak to może najwyżej prezydent Niemiec albo Holandii.

 • pablo_spear

  Oceniono 63 razy 55

  Zal mi polskiego narodu. Dlaczego wybrali takich the billi? Nie moge tego zrozumiec :(

 • tetradrachma

  Oceniono 57 razy 53

  Jest taki gatunek polskiego chama; wyróżnia sie krótka szyja, duża, obwisłą dupa, tempa morda, a w sferze mentalnej....pychą !

 • wagadudu

  Oceniono 42 razy 42

  Spaśna jest to i ciężko jej chodzić. Niech se pojeździ. Potem jak będzie siedzieć, to będzie miała co wspominać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX