Katastrofa smoleńska. Komisja RE żąda od Rosji zwrotu Tu-154M. Macierewicz skomentował

Komisja prawna i praw człowieka Rady Europy poparła projekt rezolucji, w której znalazło się żądanie zwrotu Polsce przez Rosję wraku samolotu Tu-154M. - Przyjęcie rezolucji będzie przełomem - ocenił Antoni Macierewicz.

Projekt został zgłoszony w 2014 roku, podpisali się pod nim wówczas głównie europosłowie z grupy Europejskich Konserwatystów, w tym politycy Prawa i Sprawiedliwości.  

Macierewicz: Rosja uważała, że jest w komfortowej sytuacji

Były minister obrony narodowej, a obecnie przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że jest to bardzo obszerny i szczegółowy dokument, jednoznacznie stwierdzający, że Rosja działa bezprawnie nie zwracając Polsce wraku.

Antoni Macierewicz ocenił, że przyjęcie rezolucji przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy będzie przełomem, świadczącym o zmianie postrzegania katastrofy smoleńskiej przez opinię międzynarodową. Jak zauważył, Rada Europy w sposób najszerszy reprezentuje europejską opinię publiczną oraz najwierniej odzwierciedla stanowiska poszczególnych państw. - Przez ostatnie lata Rosja uważała, że jest w komfortowej sytuacji i lekceważyła możliwość międzynarodowego wsparcia - dodał.

Wrak Tu-154M - od 8 lat w Smoleńsku

Wrak od 8 lat znajduje się na płycie lotniska w Smoleńsku. Polski rząd wielokrotnie wskazywał na brak podstaw dla dalszego przetrzymywania go przez stronę rosyjską. Moskwa twierdzi, że nie może przekazać go Polsce, dopóki nie zakończy własnego śledztwa w sprawie katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką.

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o:
Komentarze (128)
Katastrofa smoleńska. Komisja RE żąda od Rosji zwrotu Tu-154M. Macierewicz skomentował
Zaloguj się
 • takaprawda2015

  Oceniono 42 razy 30

  Zaprzańcy z PiSu lecą ze skargą do obcych??

 • gj61

  Oceniono 35 razy 29

  Coś w tym jest... hmm.... ten facio na wszystkich fotkach wygląda jak... idiota.

 • yaspiman

  Oceniono 29 razy 25

  przełom to będzie jak tego idiotę zamkną i zaczną intensywnie leczyć.

 • marywil2012

  Oceniono 31 razy 23

  Panie Antoni kochany, a jak rząd PiS traktuje zalecenia innych organów tej organizacji takich jak Komisja Wenecka? Czy tu PiS jest cały czas w komfortowej sytuacji, że nie współpracuje? Żarty się pana trzymają, słodziutki schizofreniku...

 • viaac

  Oceniono 28 razy 20

  Przełom będzie wtedy, gdy Macierewicza skuerują na przymusowe leczenie psychiatryczne.

 • valentin1943

  Oceniono 26 razy 16

  Aby wrak i czarne skrzynki wróciły do Polski potrzebne jest zakończenie śledztwa przez polską prokuraturę i wyrok sądu rosyjskiego. A polska prokuratura nie może zakończyć śledztwa bo słynna podkomisja Macierewicza nie dostarczyła raportu o wybuchach. Rosjanie nie oddadzą dowodów bo Antoni mógłby podrzucić laski trotylu do wraku a Cezary Trotyl Gmyz natychmiast je odnalazł.

 • stachkaz47

  Oceniono 28 razy 14

  Macierewicz sprowadzaj szybko Czarusia Gmyza pseudo TROTYL.
  On wie gdzie szukać lasek trotylu.

 • kastoripollux

  Oceniono 28 razy 14

  Przełom to będzie jak Stary Cap - ruski szpion pójdzie siedzieć za swoją działalność i zaprzaństwo. Przełom i rozłam w pisuarze, bo zwolenników sekty jest sporo.

 • mar Rian

  Oceniono 15 razy 13

  wrak jest potrzebny ponieważ potrzebna jest nowa komisja nowa kasa już grzeją silniki różnego typu ..profesorowie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX