Renata Gawłowska z zarzutami. Żona Stanisława Gawłowskiego podejrzana o pranie pieniędzy

Renata Listowska-Gawłowska, żona posła PO Stanisława Gawłowskiego, usłyszała zarzuty. Gawłowska jest podejrzana o pranie brudnych pieniędzy. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Renata Listowska-Gawłowska usłyszała w poniedziałek zarzuty w zachodniopomorskim wydziale Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Żona posła PO Stanisława Gawłowskiego jest podejrzana o pranie brudnych pieniędzy. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Według Prokuratury Krajowej zarzuty mają związek z zakupem apartamentu w Chorwacji. Zdaniem śledczych Renata Gawłowska miał wspólnie z innymi osobami "udaremniać lub znacznie utrudniać stwierdzenie przestępczego pochodzenia nieruchomości położonej w Chorwacji, przyjętej od Bogdana K. przez jej męża podejrzanego Stanisława G.".

"Wspólnie z innymi ustalonymi osobami zorganizowała ona fikcyjną umowę sprzedaży tej nieruchomości" - informuje prokuratura.

Renata Listowska-Gawłowska nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Prokuratura zastosowała wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci 100 tys. zł kaucji, a także policyjny dozór, zakaz kontaktowania z innymi współpodejrzanymi i zakaz opuszczania kraju.

Zarzut prania brudnych pieniędzy prokurator postawił też Piotrowi i Halinie K., teściom pasierba posła PO, którzy są właścicielami domu w Chorwacji.

Stanisław Gawłowski w areszcie

Poseł Stanisław Gawłowski od połowy kwietnia przebywa w areszcie tymczasowym. Usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wystąpił w poniedziałek do Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie polityka do odpowiedzialności karnej w związku z zamiarem postawieniu mu dwóch nowych zarzutów. Chodzi o przestępstwo o charakterze korupcyjnym oraz prania brudnych pieniędzy.

Według prokuratury polityk PO jako wiceminister środowiska w rządzie PO-PSL przyjął łapówkę o wartości co najmniej 302 tysięcy złotych, w tym apartament w Chorwacji. Zdaniem śledczych próbując zalegalizować pochodzenie nieruchomości, zorganizował fikcyjną umowę jej sprzedaży.

Polityk wielokrotnie podkreślał, że jest niewinny. - Nie ma żadnych podstaw i żadnych poważnych argumentów, poza zeznaniem trójki ludzi związanych z PiS. To są pomówienia, które mają doprowadzić do tego, by ci ludzie związani z PiS mieli lepszą sytuację prawną, bo wszyscy stoją pod zarzutami - mówił w kwietniu Gawłowski.

Wyniki wyborów w Turcji. Erdogan ogłosił zwycięstwo

Więcej o:
Komentarze (53)
Renata Gawłowska usłyszała prokuratorskie zarzuty
Zaloguj się
 • kaschubowski

  Oceniono 24 razy 18

  a gdzie senator złodziej Kogut???? czyż nie jest z PIS???
  oskarżenie powstało z pomówień ludzi związanymi z PIS.... a teraz towarzysze prokuratorzy z katopislandii zmusicie do złożenia oskarżeń psa Gawłowskiego??? To typowe grilowanie przeciwnika politycznego byle pluć na formację... oj przyjdzie za to bezprawie kiedyś prokuratorom odpowiedzieć...

 • kocurxtr

  Oceniono 26 razy 14

  mszczą się na Gawłowskim bo za rządó PO blokował przelewanie milionów dla Rydzyka
  ot i cała tajemnica...

  ('nie będzie zemsty politycznej !'
  wył w wieczór wyborczy Kain Kaczyński
  i co ?
  i po raz kolejny okazuje się, że jego słowo mniej gowna jest warte...)

 • wilija

  Oceniono 22 razy 12

  'Renata Listowska-Gawłowska usłyszała w poniedziałek zarzuty......" skąd my to znamy? Klasyczny przykład wyłapywania przeciwników politycznych. Jak mawiał "nasz wódz narodów" : "najdite czielowieka, a zakon najdiotsa" (znajdźcie człowieka, a znajdziemy paragraf). Odnoszę wrażenie, że Polska powoli zaczyna upodabniać się do wielkiego sąsiada ze wschodu. Po mniej więcej dziesięciu latach podobnych rządów i partyjnych czystkach obudzicie się w państwie, w którym jest jedna słuszna partia, jedna prawda, jeden przywódca i tysiące pomników poległego wodza.

 • czechy11

  Oceniono 23 razy 11

  Produkuje ta PiSokomuna te dęte zarzuty jak robiła to w sprawie Komedy za Prokutatora Kaczyńskiego. Tym razem powinno się zmienić kodeks karny i za niesłuszne zarzuty prokuratorzy powinno być skazywani na kary więzienia.

 • uthark

  Oceniono 18 razy 10

  Wygląda to na sprawę typowo polityczną.

  PS. Nie jestem zwolennikiem PO.

 • malalyna

  Oceniono 14 razy 6

  gdzie wy się pis dy pochowacie wszystkie po przegranych wyborach........................

 • basiacan

  Oceniono 22 razy 6

  A Marta Kaczynska jako zona zlodzieja "brudnych" pieniedzy nie prala i nie uzywala?

 • dyst2

  Oceniono 17 razy 5

  no to agatka dudusiowa tez bedzie siedziec. Wie ze mezulek lamie konstytucje i sama go w tym wspiera. Dowody sa w KFC.

 • jan-ru

  Oceniono 17 razy 5

  Zastanawiam się jak będzie gdy pis przegra wybory,co zrobią usłużni prokuratorzy z "zerem" na czele? "Oczywiście oni mają rację to zemsta za prawdę" tak się będą tłumaczyć.Tylko w ten sposób działania wszystkich można umoczyć nawet swoich ,pamiętajcie Stalin z wiekiem to najbliższych mordował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX