O. Rydzyk dostanie 70 mln dotacji. Co ma do powiedzenia krytykom? "Boże, jakie to jest żenujące"

Gdy okazało się, że fundacja o. Rydzyka otrzyma 70 mln zł rządowej dotacji, posłowie PO złożyli zawiadomienie do prokuratury. - Gorzej niż poobrażane dzieci w piaskownicy - podsumował redemptorysta.

W niedzielę okazało się, że fundacja o. Rydzyka Lux Veritatis dostanie 70 mln zł dotacji od rządu PiS. Redemptorysta otrzyma pieniądze na Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II.

Fundacja o. Rydzyka otrzyma 70 mln zł dotacji

O sprawie przyznania dotacji dla Fundacji Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka jako pierwszy napisał tygodnik "NIE", który podał niedokładną kwotę: 100 mln zł. 22 czerwca na stronie ministerstwa kultury ukazało się oficjalne potwierdzenie doniesień tygodnika, że MKiDN przekaże fundacji Lux Veritatis 70 mln zł.

Muzeum ma zajmować się m.in. rozpowszechnianiem wyników badań naukowych dotyczących postaw Polaków wobec Żydów podczas II wojny światowej, a także zaprezentować ponad 1000-letnią historię chrześcijańskiej Polski z uwzględnieniem nauki św. Jana Pawła II.

Posłowie PO - Cezary Tomczyk oraz Marcin Kierwiński - w piątek złożyli zawiadomienie do CBA w związku z przyznaniem dotacji dla fundacji o. Rydzyka. Wnieśli o sprawdzenie umowy między MKiDN a Fundacją Lux Veritatis "ws. zasadności i celowości wydawanych publicznych pieniędzy na prywatne muzeum o. Rydzyka".

Rydzyk o posłach PO: "Gorzej niż poobrażane dzieci w piaskownicy"

To bardzo nie spodobało się redemptoryście, który na antenie Telewizji Trwam skrytykował działania posłów opozycji.

Teraz, jak to podpisali (dotację - red.), to się zaczęła walka! Głupoty gadają, już nie będę mówił, które partie. Wstyd! Jaką my mamy klasę polityczną, kto do polityki wchodzi? Trzeba i politykę odnowić

- zaczął o. Rydzyk.

Wszyscy powinni się cieszyć każdym dobrem, które w Polsce jest zrobione, a nie przeszkadzać. (...) Gorzej niż poobrażane dzieci w piaskownicy. Nie przejmujmy się, że będą na nas pluć, opowiadać. Już tu jeździł taki billboard, co PO zrobiła, że "Rydzyk wziął od PiS 94 mln zł". Teraz mówią:'Rydzykowi dali'. Boże, jakie to jest żenujące

- stwierdził o. Rydzyk.

W obronie ojca Rydzyka stanął też były poseł PiS, członek zarządu państwowej Krajowej Spółki Cukrowej, Andrzej Jaworski. W piątek na antenie Telewizji Trwam zarzucił politykom PO... antysemityzm.

Akcja tych posłów PO ma podłoże antysemickie, uderzające w pojednanie polsko-żydowskie, polsko-izraelskie realizowane przez instytut, które będzie miało realny wymiar także w pracach i działaniu muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II

- stwierdził Andrzej Jaworski.

"Daliście tylko 200 tys.". Tadeusz Rydzyk domaga się pieniędzy od rządu

Więcej o:
Komentarze (252)
Ojciec Tadeusz Rydzyk dostanie 70 mln dotacji. O krytyce: Boże, jakie to żenujące
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 52 razy 46

  Dajcie już spokój z tym "ojcem", ten pan nie ma nic wspólnego z tym, kogo udaje. To jest pan Rydzyk, szemrany biznesmen z Torunia.

 • urhan

  Oceniono 36 razy 34

  "Boże, jakie to jest żenujące.."
  WTF, co niby?!
  Że tylko 70 baniek ...przecież mu to się należy, przynajmniej raz na miesiąc 😉

 • js08836

  Oceniono 31 razy 31

  To już 6 czy 7 muzeum JP II. Ile jeszcze tych muzeów ? Jeśli brakuje pamiątek po nim, to zamówi się w Chinach. Jaki procent należnego zgarnie ? Muzeum, to jakaś bezczelna przykrywka.

 • iwanme

  Oceniono 28 razy 28

  Wystarczyła jedna wypowiedź lekko krytyczna na temat PiS i już dostał 70 baniek w prezencie na osłodę :P
  Też tak bym chciał.

 • bezspokoju

  Oceniono 30 razy 26

  Polska teraz "świeci" taka obleśną mordą w Świecie. Wstyd i obciach.

 • mat.31

  Oceniono 25 razy 23

  Niezle to sobie wymyslil. Wezmie kasę na badania nad ratowaniem Zydow przez Polakow a wszystkich, ktorzy beda protestowac, oskarży o antysemityzm :)

 • rozsy

  Oceniono 25 razy 23

  ten facet , to po prostu kreatura

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX