Patryk Jaki złożył kolejną obietnicę. Zapowiada budowę filtrów oczyszczających powietrze

Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta stolicy, zapowiedział na konferencji prasowej budowę filtrów spalin z budowanego tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie.

Jaki Patryk zwrócił uwagę, że mieszkańcy Ursynowa przez wiele lat walczyli o budowę filtrów. Jak mówił, rząd Platformy Obywatelskiej popełnił błąd przygotowując przetarg do tej inwestycji bez filtrów oczyszczających powietrze.

- Sprawy związane z walką ze smogiem, z poprawą jakości powietrza, z ekologią, będą bardzo wysoko w naszej agendzie programowej - obiecał Patryk Jaki.

W sobotę organizacje społeczno-polityczne działające na Ursynowie zawarły "Pakt na rzecz filtrów POW". Sygnatariusze domagają się zamontowania filtrów oczyszczających powietrze na wyrzutniach spalin z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy

Wybory samorządowe 2018 w Warszawie

Kontrkandydatem Patryka Jakiego w wyborach samorządowych z ramienia PO jest Rafał Trzaskowski. Kandydatem SLD na prezydenta Warszawy został Andrzej Celiński. Gotowość do startowania ogłosił też warszawski aktywista Jan Śpiewak. Wiadomo, że o ten urząd chce ubiegać się również b. wiceprezydent Warszawy, Jacek Wojciechowicz.

Kiedy wybory samorządowe 2018?

Patryk Jaki zalicza "geograficzną" wpadkę. Poszło o Dunajec w Budapeszcie

Więcej o:
Komentarze (177)
Wybory samorządowe 2018. Patryk Jaki złożył kolejną obietnicę
Zaloguj się
 • mirek11768

  Oceniono 47 razy 47

  Łatwo jest obiecywać coś co jest już zapewnione w kontrakcie na budowę tunelu :) :) . To tak jakby obiecywał że w dzień będzie widno a w nocy ciemno. :) :)

 • baska_w5

  Oceniono 35 razy 35

  Ciekawe kiedy obieca otwarcie w Warszawie kopalni złota lub diamentów, jako źródła finansowania obiecanek przedkampanijnych i jakie obeitnice złoży w czasie kampanii.

 • czechy11

  Oceniono 27 razy 25

  Jeszcze nieograniczona liczba wypłat z bankomatów dla każdego w ramach programu Bankomat+ i 149% warszawiaków zagłosuje na gościa w ortalionowe.

 • tenare

  Oceniono 23 razy 21

  Jaki, masz jeszcze jakieś fotki z pogrzebu?
  Wyciągaj, pośmiejemy się.

 • czechy11

  Oceniono 22 razy 20

  Patryczku Jaki kłamczuszku dlaczego obiecujesz filtry które już są zakontraktowane w ramach tej budowy. Czyzbys sam kłamał czy znowu kłamie ktoś z twojego sztabu od czego oczywiście się dystansujesz?

 • acototak

  Oceniono 21 razy 19

  I przeniesie Opole do Warszawy

 • owca888

  Oceniono 16 razy 16

  Jaki, ty cholerny krętaczu.
  Oto co mówił twój wojewoda Sipiera 23.01.2018, portal TVN Warszawa
  "- To jest kompletna nieodpowiedzialność prezydenta miasta stołecznego Warszawy – tak wojewoda skomentował odwołanie stołecznego ratusza od decyzji na budowę fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy. Urzędnicy chcieli, by znalazł się w niej wymóg instalacji filtrów spalin.

  Sprawa dotyczy tunelu, który ma powstać na ursynowskim odcinku obwodnicy. Wojewoda przypomniał, że decyzję wydał 28 grudnia "wielkim wysiłkiem".
  "Nie chodzi o żadne filtry"
  "Co nas spotyka? Podważenie decyzji budowlanej. Mówię to specjalnie, bo to nie chodzi o żadne filtry, nie chodzi o żadne inne elementy. Chodzi o podważenie decyzji pozwolenia na budowę – stwierdził we wtorek na konferencji prasowej Zdzisław Sipiera
  I przekonywał, że prezydent miasta odwołując się od jego decyzji do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa chce "wstrzymać budowę tego odcinka POW".

  Odniósł się także bezpośrednio do kwestii filtrów spalinowych w tunelu, o które toczy się bój. Zapewniał, że powstaną.

  - One są przewidziane w tym pozwoleniu, tylko że każda inwestycja tak ogromna, która wpływa na środowisko, ma swoje zasady powstawania. Jeżeli opinie wydane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska zakładają, że będzie budowa takich filtrów, tylko powykonawcza, to w tej decyzji jest wydana i jest obowiązująca. To oczywiście jest przewidziane. Natomiast, jakie to będą filtry, jakie to będą rozwiązania techniczne, pokażę czas po badaniach – zapewniał wojewoda.

  Odrzucona petycja
  Władze Warszawy odwołały się od decyzji Sipiery w piątek. Zaapelowały, by nakładała na inwestora wymóg montażu filtrów spalin w wentylatorniach tunelu. Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski przekonywał, że wcześniej wojewoda mazowiecki odrzucił petycję, pod którą podpisało się 7 tysięcy mieszkańców Ursynowa. Postulowali oni, by zobowiązał inwestora do instalacji filtrów.
  Konflikt dotyczy odcinka pomiędzy Puławską a Przyczółkową. Tunel ma mieć około dwóch kilometrów. Przejdzie pod ulicami: Pileckiego, Stryjeńskich, Braci Wagów, pod pierwszą linią metra, Lanciego i Rosoła oraz Nowoursynowską.

  Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa, która pobiegnie przez Ursynów, Wilanów i Wawer. Umożliwi powiązanie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia oraz połączenie z Trasą Armii Krajowej, co ułatwi dojazd do Gdańska czy Białegostoku.
  tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wojewoda-prezydent-stolicy-chce-wstrzymac-budowe-odcinka-obwodnicy,251205.html

 • braksensu2017

  Oceniono 16 razy 16

  "Nie gadamy a robimy"? Niech ktoś go powstrzyma. Już poddawał wirtualnie kamienice - wnioski o wpisy do ksiąg wieczystych kierowane przez super speca od prawa są gremialnie oddalane. O skutkach ustawy o IPN nawet szkoda wspominać, tym bardziej, że całość kłopotów Polski z jej powodu jeszcze nie jest znana. Może zostanie przy smażeniu kiełbasek a nie budował coś, co i tak będzie wybudowane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX