Jak widzą Polskę za granicą? Z "autorytarną Polską" walczą nawet X-Meni [WIDEO]

Polska nie ma najlepszej opinii w zagranicznej prasie. O naszym kraju regularnie pisze m.in. brytyjski The Guardian. Niestety nie są to zbyt przychylne felietony. Negatywny obraz Polski zaczyna przenikać również do popkultury.

"The News York Times" o Jarosławie Kaczyńskim pisze, że ma niekwestionowaną władzę i to on stanowi prawo, "The Guardian" w cyklu felietonów też krytykuje rządy PiS w Polsce. W opiniotwórczej prasie jesteśmy wręcz porównywani do Turcji (chodzi o prawicowy populizm). 

Polska zaczyna pełnić rolę "tego złego" w popkulturze. Nasz kraj pojawił się m.in. w szwedzkiej edycji komiksu "Fantomen". Bohater broni warszawskiej parady równości przed nacjonalistami. Z "autorytarną Polską" walczą nawet X-Meni. 

Jarosław Kaczyński często jest opisywany jako 'władca' PolskiJarosław Kaczyński często jest opisywany jako 'władca' Polski Fot. Czarek Sokolowski / AP Photo

Więcej o:
Komentarze (147)
Jak widzą Polskę za granicą? Z Polską walczą nawet X-meni [WIDEO]
Zaloguj się
 • faustxyz

  Oceniono 23 razy 15

  No to wstali kolan z przytupem. Jeszcze więcej kasiory na używki i co tam jeszcze dla Świrskiego i jego bandy popaprańców oraz dla całej kaczej mafii "namsięnależało".

 • tomtg123

  Oceniono 14 razy 10

  No jak rząd Polski wysyła za granicą taką małpę jak Dominik Tarczyński żeby mówił o Polsce w BBC, a np. ambasadorem Polski w Niemczech jest SBcki kapuś, no to jak nas mają widzieć ?
  Jesteśmy dla Europy po prostu jak ZOO.

 • Oceniono 22 razy 10

  Jak to możliwe,że zwolennicy pis nie widzą jak różne kraje krytykują rządy pis względem obywateli Polski,jak wykorzystują władzę by się wzbogacić,a ci ludzie zaślepieni nie chcą czy rzeczywiście po praniu mózgów nie potrafią ocenić co dobre,a co złe? przecież te kraje oceniają obiektywnie to co widzą.....

 • Barnaba Wierch

  Oceniono 9 razy 9

  Kaczyński oderwał się ze swoimi sympatykami od rzeczywistości i stosując goebbelsowską metodę, nasączył jadem nienawiści swoich wyznawców. Przez jego parszywą politykę cierpią niewinni Polacy, tylko dlatego, że nie ulegli pisowskiej propagandzie.

  Pewien o. Dominikanin
  „Tylko w tym katolickim kraju pierwsze, co widzisz, to nieprzyjazna morda drugiego człowieka, który by ci widły wbił w plecy, jak tylko się odwrócisz. „

  „Grzeszą śmiertelnie ci, którzy głoszą program nieufności między ludźmi.”

  „Najwięksi wrogowie Polski uprawiają czarną propagandę i nazywają ją patriotyzmem.”

 • Oceniono 19 razy 9

  Taki wstyd i to wszystko przez jednego złośliwego człowieka który spóźnił się do kolejki gdzie dawano wzrost i rozum, Natomiast w kolejce po chciejstwo, złośliwość, podstęp, na techniki kradzieży na wielką skalę obdarzono go aż nadto

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 8

  Opinia o Polsce nie może być dobra dokąd rządzi nią szczerbaty karzeł ze swoją bandą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX