Jarosław Wałęsa kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska. Adamowicz osamotniony

Kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska został Jarosław Wałęsa. Europoseł PO w wyścigu o fotel prezydencki zmierzy się z Pawłem Adamowiczem, który włada miastem od 1998 roku.

Jarosław Wałęsa w sobotę podczas konwencji PO na Stadionie Energa Gdańsk został ogłoszony oficjalnym kandydatem na prezydenta Gdańska Koalicji Obywatelskiej, czyli PO i Nowoczesnej.

Jarosław Wałęsa - syn Lecha Wałęsy, kandydat na prezydenta Gdańska

Jarosław Wałęsa jest synem byłego prezydenta Lecha Wałęsy. W latach 2005-09 był posłem PO, a od 2009 roku jest eurodeputowanym. Z wykształcenia jest politologiem.

Europoseł PO będzie kontrkandydatem obecnego prezydenta miasta, Pawła Adamowicza. Rządzący miastem od 1998 roku Adamowicz już wiosną zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję jako niezależny kandydat.

Jak informuje portal trójmiasto.pl, PO i Nowoczesna czekały z ogłoszeniem kandydatury Jarosława Wałęsy z powodu trwających negocjacji z Pawłem Adamowiczem, którego próbowano namówić na wycofanie się z wyścigu o fotel prezydencki i poparcie kandydata koalicji.

Ogłoszenie Jarosława Wałęsy jako wspólnego kandydata PO i Nowoczesnej oznacza, że z wyścigu o fotel prezydencki wycofa się Ewa Lieder, zgłoszona wcześniej na to stanowisko przez Nowoczesną.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (65)
Jarosław Wałęsa kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska
Zaloguj się
 • bigark

  Oceniono 10 razy 4

  Oszust, który zapylał 150 na motorze, wyprzedzając ciężarówkę i wrobił dziadka, z bocznej drogi, który nie mógł go widzieć i dzięki tacie sprawił dziadkowi gacie ...? A feee ...

 • yaspiman

  Oceniono 2 razy 2

  a co ten gó...arz wie o zarządzaniu dużym miastem? o zarządzaniu małym również nic nie wie.

 • 6drabin

  Oceniono 4 razy 2

  Słabość demokracji polega na tym, że ludzie wybierają ludzi.
  Jakie społeczeństwo taki kandydat.

 • bog43

  Oceniono 6 razy 2

  Od zawsze uważam , że wszelkie funkcje z wyboru i tam gdzie państwo ( czyli podatnicy ) dokłada swój grosz , musi obowiązywać ograniczona kadencyjność . W demokracji nie ma i nie może być ludzi niezastąpionych . Nawet święty , gdy nie ma konkurencji staje się w swoim mniemaniu nieomylny i niezastąpiony , czyli taka karykatura bożka .

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 8 razy 2

  Adamowicza wyborcy z Gdańska wycofają.

 • krystian71

  Oceniono 1 raz 1

  W kolejce czekają wnuków ie Dominik i Bartek na razie w areszcie i synowa bo jej się nie udało ukraść .kurtki.

 • t0maszek44

  Oceniono 3 razy 1

  Wałęsa nie ma szans

 • marcin1948

  Oceniono 5 razy 1

  Teraz już wszystko wieeeem.....a wnuczek Leszka będzie Naczelnikiem Więzienia i kaczor może im na kant wacka skoczyć bo Bolek obstawi rodziną najważniejsze instytucje i dalej będzie bezkarny =)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX