Lech Wałęsa przywrócił Komitet Obywatelski. "Musimy wykrzesać wszystkie siły"

Lech Wałęsa przywrócił po 30 latach Komitet Obywatelski. Zawiązana w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku inicjatywa skupia przedstawicieli PO i Nowoczesnej, ale i profesorów prawa, naukowców oraz uczestników opozycji demokratycznej z czasów PRL.

- Nie możemy wypoczywać, musimy jeszcze raz porządnie zawalczyć. Nikogo w tym gronie nie muszę przekonywać, że to jest wyższa konieczność. To, co tak z trudem wywalczyliśmy jest niszczone tak wewnątrz, jak i na zewnątrz - przekonywał Lech Wałęsa na inauguracyjnym spotkaniu w Gdańsku. - Musimy wykrzesać wszystkie siły, aby odzyskać to co przez nieuwagę, nieroztropność straciliśmy - mówił były prezydent.

Zawiązany na nowo, po 30 latach od pierwszego, historycznego posiedzenia Komitet Obywatelski ma przede wszystkim służyć "mobilizacji obywateli" przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi, do parlamentu UE, do Sejmu i Senatu oraz prezydenckimi w 2020 roku.

W skład Komitetu wchodzą politycy PO i Nowoczesnej, ale nie tylko, przedstawiciele świata nauki i kultury, w tym profesorowie, przedstawiciele zawodów prawniczych i uczestnicy opozycji demokratycznej z czasów PRL.

Wśród uczestników Komitetu Obywatelskiego są: prof. Andrzej Blikle, Michał Boni, Jerzy Borowczak, Bogdan Borusewicz, Zbigniew Bujak, Włodzimierz Cimoszewicz, Władysław Frasyniuk, Janusz Gajos, Agnieszka Holland, Zbigniew Hołdys, Krystyna Janda, Ryszard Kalisz, Bogdan Klich, Maja Komorowska, Bogdan Lis, Jan Lityński, Katarzyna Lubnauer, Piotr Niemczyk, Stefan Niesiołowski, Małgorzata Niezabitowska, Daniel Olbrychski, Janusz Onyszkiewicz, Józef Pinior, Wojciech Pszoniak, prof. Andrzej Rzepliński, Grzegorz Schetyna, Andrzej Seweryn, Maciej Stuhr, Jacek Taylor, Róża Thun, o. Ludwik Wiśniewski, Henryk Wujec, prof. Jerzy Zajadło, Wiktor Zborowski i prof. Andrzej Zoll.

Turcja zdaje egzamin z demokracji. W niedzielę okaże się, jaka jest przyszłość Erdoğana i całego kraju

Więcej o:
Komentarze (252)
Lech Wałęsa przywrócił Komitet Obywatelski
Zaloguj się
 • dryl1

  Oceniono 19 razy 5

  No pikna gromadka. Nic dodać. Donosiciel Boni, nie słuchający w europarlamencie Schetyny i Niezabitowska, wulgarno oralny Stefek Niesiołowski, Cimoszko, Władek Frasyniuk odsłuchiwacz płyt chodnikowych i to nie po pijaku, odczyniąjący teatrum Stuhr, ale tylko młodszy, płacząca za państwową kasą Janda. Jakiś o. Chyba nie Cebula ? Wiadomo wybitny smakosz Olbrychski. Braki drącej yapę Stalińskiej. O drącym się jak nawiedzony i skaczącym bez opamiętania Giertychu też nie wspomnę. Wiktor Zborowski, jeżeli to ten "słynny" aktor, to raczej jako dodatek człowieka z gminu, jak kiedyś w KC PZPR Albin Siwak i Zofia Grzyb. Może pomyliłem nazwiska. Jednym słowem kabaret z niepełną obsadą.

 • damtek

  Oceniono 6 razy 4

  Wiecie,ile realnie wywalczyly protestujące rodziny osób niepełnosprawnych w Sejmie?

  132,94 PLN!

  To różnica wynikająca z podwyższenia renty socjalnej przez #PiS z 745 PLN netto do 878 PLN netto!

  Podajcie dalej!

  #WystarczyNieKłamać Panie Premierze @MorawieckiM !
  Łukasz Olejnik/twitter

 • damtek

  Oceniono 8 razy 4

  Przyjdź i podaj dalej
  Już we wtorek, 26.06 wielka mobilizacja o 19:00. Spotykamy się pod Komisją Europejską by pokazać, że liczymy na obronę naszego prawa do niezależnego od polityków sądownictwa.

  #EuropoNieOdpuszczaj
  Akcja Demokracja

 • damtek

  Oceniono 6 razy 4

  To niesamowite: PiS krok po kroku realizuje scenariusz, który dokładnie przewidzieli Straszący PiS-em, zaś ci, którzy krzyczeli, żeby PiS-em nie straszyć, popadają w coraz większe zdumienie. Tak jak teraz przy ordynacji wyborczej. Hej, ignoranci, powiem wam coś: będzie gorzej!
  P.Szubartowicz/twitter

 • damtek

  Oceniono 5 razy 3

  Dzisiejszą Targowicą jest PiS, który oddala Polskę od praworządności, wartości europejskich i wprowadza do Polski standardy wschodnie - tak spotkanie Timmermans-Morawiecki komentuje dla nas @ZalewskiPawel z @Platforma_org. Co zrobi KE? Czasu coraz mniej.
  wiadomo.co

 • damtek

  Oceniono 5 razy 3

  „Polski nikt nie słucha, od kiedy jej pozycję gwałtownie osłabiły kłopoty z praworządnością i aroganckie lekceważenie unijnych zasad”
  Bertold Kittel/twitter

 • damtek

  Oceniono 5 razy 3

  Politycznie PiS już wyprowadziło Polskę na peryferie cywilizowanego świata. Nad zapaścią ekonomiczną usilnie i konsekwentnie pracuje.
  Genezyp Kapen/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX