Patryk Jaki wysyła piłki do Kołobrzegu. Prezydent miasta: Sami sobie kupimy

Patryk Jaki zadeklarował, że wyśle sprzęt sportowy dzieciom trenującym na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. To miały być przeprosiny za mem, który trafił na fanpage Jakiego. Głos zabrał prezydent miasta, który stwierdził, że władze same taki sprzęt kupią.

Na facebookowym profilu wiceministra sprawiedliwości i kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego pojawił się komentarz w formie zdjęcia do meczu Niemcy-Meksyk, który zakończył się wynikiem 0:1.

Na fotografii widać płaczącego Donalda Tuska i Grzegorza Schetynę z podpisem "Nasi przegrali z Meksykiem". Zdjęcie zostało wykonane w 2010 r. podczas pogrzebu posła Platformy Obywatelskiej Sebastiana Karpiniuka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Mem został usunięty. Patryk Jaki przeprosił i wytłumaczył, że autorem posta był jego współpracownik. Były premier Donald Tusk zdecydował się pozwać wiceministra. O decyzji przewodniczącego Rady Europejskiej poinformował jego mecenas, Roman Giertych.

Patryk Jaki wysyła piłki do Kołobrzegu

W ramach przeprosin Patryk Jaki zadeklarował, że wyśle sprzęt sportowy dzieciom uczestniczącym w zajęciach na stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

Gest Jakiego spotkał się negatywną reakcją prezydenta Kołobrzegu Janusza Gromka.

"Na początku nie chciałem komentować, bo zdjęcie z pogrzebu użyte przez Patryka Jakiego jest poniżej krytyki i godności. Jeżeli pan minister myśli, że wysłanie kilku piłek do Kołobrzegu załatwi sprawę, to się grubo myli" - napisał Gromek na Facebooku.

"Panie Jaki, sami kupimy sprzęt sportowy. Zamiast przeprosin wolelibyśmy, aby takie skandaliczne zachowanie nie miało miejsca. Kołobrzeg pamięta o Sebastianie" - dodał.

Więcej o:
Komentarze (180)
Patryk Jaki wysyła piłki do Kołobrzegu. Prezydent miasta: Sami sobie kupimy
Zaloguj się
 • jpy1

  Oceniono 75 razy 63

  Żałosne jest to co robisz Jaki. Żałosne. Że też do polityki ciągną mendy pokroju Jakiego. Naprawdę nie stać nas na wartościowych polityków?

 • mihowski

  Oceniono 56 razy 46

  i ten opolski dresiol ma zostać prezydentem Warszawy... Cieniutka ta ławka rezerwowych PIS. Jedno jest pewne na (i do) prezydenta Kołobrzegu nie ma żadnych szans

 • lumpior

  Oceniono 38 razy 30

  Totalnie olać ćwoka,niech spada w szambo PiSlamu.

 • kuba161048

  Oceniono 40 razy 28

  Spadaj gnoju razem z tymi piłkami.

 • antropoid

  Oceniono 41 razy 27

  NIEDŁUGO zapuści długie włosy i przebierze się w szaty Chrystusa.
  Czego te pisiory nie zrobią, by dostać się do koryta.

  Ale łup jest wyjątkowy - w końcu to "stolyca", główny cel kaczystów po drapnięciu całej Polski.
  Tyle kasy, tyle miejsc na pomniki Jacka i Placka...

 • ps11111ps

  Oceniono 30 razy 24

  Pytanie: Z jakich pieniedzy te pilki zostaly zakupione?
  A) Prywatne srodki Patryka J?
  B) Pisowskie srodki?
  C) Sejmowe?
  D) Komisyjno do spraw reprywatyzacji?

 • wolo

  Oceniono 35 razy 23

  Jaki nasrał Tuskowi na wycieraczkę i przeprasza sąsiadów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX