Paweł Kukiz oburzony tym, ile wydał Adam Andruszkiewicz na paliwo. I przeprasza wyborców

Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz odniósł się do informacji dotyczących wydatków na paliwo byłego posła klubu Adama Andruszkiewicza. Kukiz stwierdził, że powinna je przeanalizować prokuratura. Przeprosił, że przed wyborami w 2015 r. wpisał Andruszkiewicza na listy swojego ruchu.

Paweł Kukiz zabrał głos ws. pieniędzy, które pobrał na paliwo w ubiegłym roku były poseł ruchu Kukiz'15 Adam Andruszkiewicz, obecnie należący do sejmowego koła Wolni i Solidarni. Liderem koła jest Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego.

Z informacji "Super Expressu" wynika, że Adam Andruszkiewicz otrzymał 27,9 tys. zł zwrotu na paliwo z Kancelarii Sejmu. Tymczasem polityk nie ma samochodu, nie chce odpowiedzieć dziennikarzom na pytanie, czy ma prawo jazdy. W rozmowie z mediami tłumaczył, że zawarł umowę na użyczenie samochodu, a wożą go współpracownicy.

Paweł Kukiz o Adamie Andruszkiewiczu

- Tą kwestią powinna zająć się prokuratura! Cieszę się, że tego posła, który głosował ostatnio za podwyżką ceny paliwa, nie ma już u mnie w klubie. A jednym z powodów, dla których od nas odszedł były jego kilometrówki - skomentował Paweł Kukiz w rozmowie z "Super Expressem".

- Przepraszam przy okazji, że Andruszkiewicza wpisałem na listy ruchu Kukiz. Moja wina. Ten poseł to teraz problem dla Kornela Morawieckiego - dodał Kukiz.

Kariera polityczna Adama Andruszkiewicza

Adam Andruszkiewicz ma 28 lat. Ukończył stosunki międzynarodowe na białostockim uniwersytecie. Był wiceprezesem i prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Bez powodzenia startował do Parlamentu Europejskiego w 2014 r. z list Ruchu Narodowego.

Do Sejmu dostał się w wyborach parlamentarnych w 2015 r. z pierwszego miejsca na liście ruchu Kukiz'15 w okręgu białostockim. Przez niemal dwa lata należał do stowarzyszenia Endecja.  W listopadzie 2017 r. odszedł z klubu Kukiz'15 i dołączył do koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Kukiz o aborcji: Traktowanie płodu jak śmiecia

Więcej o:
Komentarze (154)
Paweł Kukiz przeprasza wyborców za wpisanie Adama Andruszkiewicza na listy
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 74 razy 58

  Trzeba było patrzeć, z kim się idzie robić "sprawiedliwą rewolucję", a nie łapać kogo popadnie, ze skinami włącznie, żeby zapełnić listy wyborcze.

  A potem jeszcze włazić w d..ę złodziejom z PiS i ich Breżniewkowi.

 • antropoid

  Oceniono 54 razy 48

  Pomógł neokomuchom z PiS zaprowadzać PRL bis, teraz płacze, bo ręka coraz głębiej w nocniku...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 41 razy 37

  Widzisz Kukizie jak wychodzisz na współpracy z wszechpolakami?

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 36

  Hofman leciał autem do Madrytu to i Andruszkiewicz potrafi. Siedemset kilometrów wyjeździł. Do pociągu tankował.
  I zasada jest taka, gdy czegoś nie spieprzysz to nie będzie potrzeby przepraszać, panie Kukiz.

 • szaja25

  Oceniono 42 razy 34

  Przeprosiłeś, to teraz spi...aj.

 • jpy1

  Oceniono 35 razy 31

  Zasrany hipokryta. Powiem Ci Pawle co powinieneś zrobić. Powinieneś się wynieść z polityki. Kolejna pisowska przystawka, która fałszywie udaje zatroskanego losem kraju, a tymczasem po cichu wspiera pis. Wal się Pawle.

 • boczny_obserwator

  Oceniono 28 razy 28

  Cała prawica tak ma, już poseł Duda robił geszefty obciążając sejm kosztami delegacji na prywatne wykłady w Nowym Tomyślu. Oni we własnym mniemaniu nie kradną, im się po prostu należy (za patriotyzm?)

 • le_szek

  Oceniono 30 razy 28

  Teraz się ocknął i zabrał głos? Przecież o kilometrówkach nazi Adasia wiadomo było od dawna...

 • antropoid

  Oceniono 31 razy 27

  /Budzę się przy blasku ostrych barw
  Głuchnę w wielkim huku słusznych salw
  Dławię się słowami - których wstyd
  Modlę się do bożków obcych mi/

  KUKIZ - pamiętasz jeszcze, kto to pisał i śpiewał?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX