Ujawniono oświadczenie majątkowe sędziego Waldemara Żurka, byłego rzecznika KRS

Na stronie internetowej Sądu Apelacyjnego w Krakowie opublikowano oświadczenie majątkowe sędziego Waldemara Żurka, który był rzecznikiem Krajowej Rady Sądownictwa. Decyzja o publikacji danych Żurka podjęło Ministerstwo Sprawiedliwości.

Oświadczenie majątkowe Waldemara Żurka. Dom, grunty rolne i dwa samochody

Na stronie Sądu Apelacyjnego pojawiło się oświadczenie majątkowe Waldemara Żurka za rok 2016. Z oświadczenia byłego rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa wynika, że posiada on dom o powierzchni 110 m kw., grunt rolny o powierzchni 35 tysięcy m kw., grunt użytkowy (85 m kw.), nieużytki rolne (33 tysięcy m kw.), drewniany domek na wsi, oraz liczne place i inne nieruchomości.

"Trzech agentów ma pełnić rolę listonosza?". CBA weszło do KRS, szukali sędziego Żurka

Na swoim koncie bankowym Waldemar Żurek zgromadził 21 tysięcy złotych oraz 800 franków szwajcarskich. Posiada dwa samochody, ale także dwa kredyty. Na wniosek byłego rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa jego oświadczenie z 2017 roku zostało zastrzeżone, jednak czeka na ujawnienie. We wniosku o zastrzeżenie jego danych z oświadczenia majątkowego z 2017 roku oświadczył, że podanie tych danych do informacji publicznej mogłoby powodować zagrożenie dla niego samego oraz jego najbliższych.

Waldemar Żurek pełnił funkcję rzecznika Krajowej Rady SądownictwaWaldemar Żurek pełnił funkcję rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Waldemar Żurek o decyzji Ministerstwa Sprawiedliwości: „oświadczenia majątkowe traktuje się instrumentalnie”

Jan Kanthak, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości, skomentował całą sprawę podczas konferencji prasowej 20 czerwca: "Taka decyzja o ujawnieniu oświadczenia majątkowego sędziego Żurka za 2016 r. została podjęta przez Ministerstwo Sprawiedliwości, ponieważ pana sędziego Żurka, jak każdego innego sędziego, tak samo obowiązują przepisy ustawy, która po nowelizacji przewiduje ujawnienie oświadczeń majątkowych". Kanthak dodał także, że decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości wychodzi "naprzeciw zaleceniom Rady Europy i instytucji GRECO (Grupa Państw Przeciwko Korupcji), których zalecenie wskazywało na to, żeby ujawniać oświadczenia majątkowe sędziów".

Oświadczenie majątkowe Waldemara Żurka. Zainteresowany twierdzi, że o ujawnieniu jego danych dowiedział się z mediówOświadczenie majątkowe Waldemara Żurka. Zainteresowany twierdzi, że o ujawnieniu jego danych dowiedział się z mediów Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Rzecznik KRS: Ziobro odwołał prezes sądu w Krakowie. Jutro ma wpłynąć faks

Waldemar Żurek poinformował media, że nie dostał informacji o decyzji ministerstwa, a o całej sprawie dowiedział się z mediów, przebywając na urlopie. "Uchwalono takie a nie inne przepisy, które moim zdaniem nie zapewniają ochrony. Oświadczenia majątkowe traktuje się instrumentalnie, chodzi o to, żeby oświadczenia jednych ujawniać, innych nie; jest to uznaniowe, jak widać" – skomentował sprawę Waldemar Żurek.

Sędzia Żurek zdradza prawdziwe intencje Ziobry ws. asesorów: Zachował się obrzydliwie

Więcej o:
Komentarze (157)
Ujawniono oświadczenie majątkowe sędziego Waldemara Żurka, byłego rzecznika KRS
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 72 razy 56

  W oświadczeniu pana Żurka dość dokładnie policzyli metry kwadratowe, szkoda, że nic niewłaściwego nie widzą w oświadczeniu Szyszki, gdzie pi....dolą mu się hektary z kwintalami.

 • norton2

  Oceniono 61 razy 47

  A hooj mnie to obchodzi. Ciekawi mnie majątki jakie PIS zebrał np.,SKOKi, Srebrna. Nowogrodzka nijaki rydzyk , skazany kamiński którego adrian ułaskawił .Można mnożyć do n-tej potęgi !!!!!!!!!!

 • krynolinka

  Oceniono 64 razy 38

  A nasz ukochany wódz nie ma nic. Taki sierotek.Nawet kartki na cukier oddał Tadzikowi...

 • szaja25

  Oceniono 44 razy 30

  Należy poczekać na koniec tych haniebnych rządów i publikować oświadczenia pisowskich nominatów na stanowiska spółek Skarbu Państwa. Będzie można porównać ,jak w czasie pisowskich rządów się wzbogacili, wtedy skończy się pieprzenie o trosce o państwo polskie.

 • szary-petent

  Oceniono 30 razy 24

  Czy prezes opodatkował nieodpłatne świadczenie w postaci ochrony? Jest to 1.600.000 pln rocznie.

 • antoszek22

  Oceniono 36 razy 24

  Zrobili z sędziego małorolnego chłopa , choć wydawało im się, że to obszarnik .
  Nic dziwnego, że tercet Ziobro,Jaki , Duda ma kłopoty z liczeniem vacatio legis skoro nawet policzenie do 6 stanowi dla nich problem tak jak było z kadencją I prezesa SN zapisaną w konstytucji.

 • Ania Indyk

  Oceniono 27 razy 23

  Kiedy dobra zmiana przestanie szykanowac obywateli? Sami kradną gdzie się da i jak się da była premier na wizażystka wydała 169 tys i niewiele jej pomogło. Co za wstyd!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX