Mariusz Błaszczak zwalnia dwóch ważnych oficerów. Czy to z powodu krytyki resortu?

Mariusz Błaszczak zdymisjonował Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirała Mirosława Mordela, który wcześniej skrytykował MON za przeciągający się zakup nowych okrętów podwodnych. Sprawę opisał Onet.pl

Mariusz Błaszczak nie kończy na jednym zwolnieniu. Polecieć mają kolejne głowy – jak ustalił portal „Onet” stanowisko ma stracić również zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Piotr Imański.

Kontradmirał wyprowadza atak

Kontradmirał Mirosław Mordel prawdopodobnie przypłacił stanowiskiem za mocne słowa, jakie wypowiedział w trakcie uroczystości opuszczania bandery na „Sokole” w Gdyni. Powiedział on o tym, jak coraz bardziej „oddala się perspektywa pozyskania okrętu podwodnego nowego typu”. Zaznaczył, że przyczyną opieszałości jest nie tylko cena, ale również różne „inne aspekty”. W ten delikatny sposób kontradmirał chciał przekazać to, o czym wojskowi doskonale wiedzą – polskie siły morskie są w fatalnym stanie.

Mariusz Błaszczak informuje o unieważnieniu kolejnego przetargu >>>

Błaszczak dokonuje zamiany

Mariusz Błaszczak nie podał powodu, dla którego z dniem 19 czerwca 2018 roku wyznaczył na stanowisko Inspektora Marynarki Wojennej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych wcześniejszego zastępcę Mordela, kontradmirała Jarosława Ziemiańskiego. Mirosław Mordel posiada wieloletnie doświadczenie wojskowe w Polsce i za granicą. Służył on na okrętach podwodnych jako dowódca, ukończył kurs sztabowy w Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu, a także pracował w Dowództwie Okrętów Podwodnych NATO Wschodniego Atlantyku. Był dowódcą Dywizjonu Okrętów Podwodnych oraz 3 Flotylli Okrętów.

Kolejna kontrowersyjna decyzja

Wg Onetu stanowisko straci również zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Piotr Imański. Oficjalnym powodem jest jego kończąca się kadencja. Wiadomo jednak, że pułkownik jawnie sprzeciwiał się niektórym decyzjom resortu w tym ręcznemu sterowaniu przy zakupach czynionych na rzecz wojska. MON nie podał mediom oficjalnych powodów, dla których doszło do zwolnienia wojskowych.

Szef MON Mariusz Błaszczak podpisał umowę na systemy Patriot

Więcej o:
Komentarze (144)
Mariusz Błaszczak. Minister MON zmienia wojskowych
Zaloguj się
 • hotineczek

  Oceniono 37 razy 35

  Polskie siły morskie w złym stanie? Przecież Krzywogęby w Szczecinie stępkę kładł, Tosiek w Radomiu chciał lotniskowiec wodować! Płaszczak zwolnił tę dwójkę, bo siali defetyzm!

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 31 razy 27

  Mariusz! generałów niedługo ci zabraknie. Jakbyś miał problem nienagannym zmysłem taktycznym może pochwalić się gen. Sławoj. Dwa razy klękniesz raz przechylisz i masz go w swoim resorcie od zaraz.

 • marc.pl

  Oceniono 27 razy 25

  Porażające jest to że ci likwidatorzy Polski mają rekordowe poparcie sondażowe wśród Polaków.

 • shtalman

  Oceniono 25 razy 21

  Głównym powodem zwolnienia jest że admirał sprzeciwił się przeniesieniu Marynarki Wojennej wraz z flotą do Radomia

 • spyderman2

  Oceniono 20 razy 18

  płaszczak będziesz siedział!!! za rozkradanie kraju i tuszowanie morderstwo popełnionego przez twoich pissowskich milicjantów na komisariacie przy użyciu paralizatora i poprzez uduszenie

 • def11

  Oceniono 20 razy 16

  Zamiast korwet będą kuwety, jaki szef takie statki

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 18 razy 16

  Towarzyszu Putin, melduję wykonanie zadanie. Mozna wjeżdzać, zanim dobiegniemy to się nam buty rozpadną.

 • edek40

  Oceniono 19 razy 15

  Był pewien gość, który niedługo przed atakiem Hitlera praktycznie pozbawił armię dowództwa. Przez paranoiczną podejrzliwość. Jak mu było? Stalin? Chyba tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX