Patryk Jaki zalicza "geograficzną" wpadkę. Poszło o Dunajec w Budapeszcie

Patryk Jaki na spotkaniu z mieszkańcami Targówka porównywał Warszawę z Budapesztem, a dokładnie - rzeki przepływające przez te miasta. Niestety, wiceminister pomylił Dunaj z... Dunajcem. Po chwili, po interwencji słuchaczy, poprawił się.

Patryk Jaki na spotkaniu z mieszkańcami warszawskiej dzielnicy Targówek zarzucił obecnym władzom stolicy, że w mieście jest za mało mostów. Posłużył się więc przykładem:

Proszę państwa, jak to jest, że Warszawa, która powinna się ścigać z największymi metropoliami w Europie, w tej części Europy, ma mniej mostów niż Budapeszt nad Dunajcem? Przecież to jest po prostu wstyd!

- mówił kandydat. Na nagraniu ze spotkania, które krąży na Twitterze słychać, jak w pewnym momencie zebrani podpowiadają, że nie chodzi o Dunajec tylko o Dunaj, nad którym leży stolica Węgier. - Nad Dunajem, tak, oczywiście - poprawił się wiceminister.

W przypadku Patryka Jakiego to kolejna już wpadka z geografii. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia, dwa dni po tym, jak Jarosław Kaczyński oficjalnie przedstawił kandydatów PiS i Zjednoczonej Prawicy na prezydentów największych miast, w spocie Patryka Jakiego pojawiło się zdjęcie Pragi, ale czeskiej.

Patryk Jaki pozwany przez Donalda Tuska

To drobna pomyłka w porównaniu do przeróbki zdjęcia z pogrzebu posła PO Sebastiana Karpiniuka, jakie pojawiło się na profilu Jakiego kilka dni temu. Chodzi o mem z płaczącym Donaldem Tuskiem i Grzegorzem Schetyną opatrzony napisem: "Nasi przegrali z Meksykiem". 

Z ten wpis Patryka Jakiego czeka prawdopodobnie proces. Zapowiedział to mecenas Roman Giertych, który w imieniu Donalda Tuska zamierza pozwać kandydata PiS na prezydenta Warszawy.

Więcej o:
Komentarze (308)
Patryk Jaki zalicza "geograficzną" wpadkę. Poszło o Dunajec w Budapeszcie
Zaloguj się
 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 60 razy 58

  Warszawiacy, coście takiego przeskrobali, że Wam tego głąba wystawili jako kandydata na prezydenta Waszego Pięknego Miasta?

 • puuchatek

  Oceniono 45 razy 39

  "Budapeszt nad Dunajcem"

  Rewelacja :-) Transparenty z takim napisem powinny teraz pojawiać się na każdym spotkaniu z Jakim. :-)

 • zalogujsie00

  Oceniono 35 razy 33

  Z geografii też byle jaki.

 • lisstom

  Oceniono 24 razy 24

  Nie było żadnej wpadki, po co ten rwetes i krzyk?
  Polityk Jaki, skądinąd poseł na Sejm Rzeczypospolitej, ważna postać obozu rządzącego w Polsce, jest najzwyczajniej w świecie niedouczony.
  To nieuk, chociaż zdolny nieuk, coś jak Dyzma.
  Czyta, ale nie rozumie, słyszy, ale nie zapamiętuje, ma mętlik w głowie.
  Ale ponieważ "ma gadane", w dyspucie publicznej prędzej on zakrzyczy, niż jego zakrzyczą,
  więc braki w jego edukacji dają się ukryć.

  Zresztą część społeczeństwa, ta licząca złotówki przed wypłatą, wychowana na serialach telewizyjnych i wiecznie krzywdzona przez zły los, wcale nie lubi wszystko wiedzących profesorów i doktorów.
  A tu poseł Jaki okazuje się "swoim chłopem": przyznaje się do błędu (w końcu jaka to różnica - Dunaj czy Dunajec, Monako czy Maroko...) i jeszcze potwierdza, że nie jest "alfom i omegom".
  I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że tacy ludzie pchają się do najwyższych stanowisk w państwie.

  Pisanie bez błędów ortograficznych oraz interpunkcyjnych nie jest gwarancją, że kandydat nadaje się na państwowy urząd, ale pisanie z błędami powinno raczej dyskwalifikować już na starcie.

 • metaxo

  Oceniono 24 razy 24

  Patrysia Jaki - pijarowa i marketingowa wydmuszka przypominająca reklamę podpaski , którą ma kupić ciemny lud warszawski. Patrysia wszystko wam obieca.

 • batura3

  Oceniono 23 razy 19

  no cóż, bez zakrętki słoma wychodzi ze słoika. Ot, byle jaki pissowski kandydat:))))

 • ochujek

  Oceniono 20 razy 16

  To broszka do Budapesztu spływała...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX