"Kto i z kim zawarł umowę?". PiS oburzony słowami Trzaskowskiego o "mrożeniu pieniędzy"

Rafał Trzaskowski stwierdził, że dzięki staraniom opozycji unijne pieniądze nie został zabrane, a zamrożone. Słowa te wywołały oburzenie w obozie władzy. - Zadaje publiczne pytanie Grzegorzowi Schetynie: kto, kiedy, z kim i gdzie zawarł taką umowę? - powiedziała Beata Mazurek.

Rafał Trzaskowski o mrożeniu pieniędzy napisał na Twitterze. "Fundusze UE dla Polski, dla Warszawy są zagrożone. Udało się nam przekonać europejskich partnerów, żeby nie były zabierane, tylko zamrażane" - stwierdził, a następnie dodał: "Kupiliśmy rządowi dodatkowy czas, niech się opamięta i przestanie łamać zasady praworządności".

Kandydat na prezydenta Warszawy w podobnym tonie wypowiedział się na antenie Radia ZET. Słowa te wywołały ostrą reakcję w PiS. Jacek Sasin nazwał to skandalem.

Beata Mazurek pyta, z kim zawarto umowę

"Skandal! Trzaskowski obnażył prawdziwą strategię totalnej opozycji. Za nic mają nasz polski interes. Chcą za wszelką cenę wrócić do władzy-nie dzięki demokratycznym wyborom, ale dzięki finansowemu szantażowi ze strony swoich politycznych przyjaciół w UE. Czy Polacy na to pozwolą?" - napisał Sasin.

Do słów odniosła się też rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Zadaje publiczne pytanie Grzegorzowi Schetynie: kto, kiedy, z kim i gdzie zawarł taką umowę? Czy on potwierdza te słowa, czy też tych słów nie potwierdza? - mówiła na konferencji prasowej. - Mówiliśmy o tym wielokrotnie, że działają przeciwko Polsce, interesom Polaków i Polski w UE. To, co dzisiaj wypowiedział Trzaskowski w stacji radiowej, stało się faktem. Jeszcze raz powtórzę: kto, kiedy i gdzie zawarł taką umowę - dodała.

Patryk Jaki: Wpisać zwycięstwo PO do Konstytucji

"Czyli obecne elity UE „zamrażają” Polskę jako członka dopóki nie wygra PO. I to wszystko w ramach walki o „demokracje” . Wreszcie wiemy co zrobić, aby uspokoić KE - wpisać zwycięstwo PO do Konstytucji. Dziękuje Posłowi R.Trzaskowskiemu za szczerość" - skomentował Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i kontrkandydat Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski mimo krytyki ze strony politycznych konkurentów podtrzymuje swoje słowa.

"Tak, dobrze zrozumieliście. Nie będzie pieniędzy unijnych, jeżeli PiS nie wycofa się z łamania praworządności. Ale jest szansa, że pieniądze z UE będą mrożone tymczasowo." - napisał w kolejnej wiadomości.

Patryk Jaki zalicza "geograficzną" wpadkę. Poszło o Dunajec w Budapeszcie

Więcej o:
Komentarze (339)
PiS oburzony słowami Trzaskowskiego o "mrożeniu pieniędzy"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 90 razy 56

  Pani Mazurek i panowie Sasin i Jaki , po co ta ekscytacja sprawą oczywistą ?
  Wystarczy przestrzegać unijnego prawa i polskiej konstytucji i tematu by nie było.
  Nie wystarczy demokratycznie wybory wygrać, trzeba jeszcze zgodnie z prawem i demokracją władzę sprawować.
  Wiemy, że to dla was straaasznie trudne , ale dacie radę :)

 • 99venus

  Oceniono 63 razy 41

  Mazurek nie powinna mówić o polskim interesie tylko o pisim interesie.To nie jest to samo.

 • sailor2016

  Oceniono 59 razy 31

  Może faktycznie Unia zmądrzała i zamrozi pieniądze aby bolszewicki nierząd piSS ich nie roztrwonił na kolejne łapówki wyborcze, których koszt w konsekwencji i tak spadnie na pracujących Polaków.

 • kataryniarski

  Oceniono 49 razy 25

  Bójcie się, pisuary,bójcie! Już Jurgiel pierwszy uciekł, bo wie że idą chłopi z kosami za zagraniczny import kosztem polskich producentów podziękować! :D

 • remo29

  Oceniono 33 razy 23

  Sprytna ta opozycja, podpuściła rząd, żeby spie...ł relacje z UE i rozdupcył czego się tknie. Wina Tuska, jakby nie przegrał, to by problemu z totalną opozycją nie było.

 • lodzermensz1

  Oceniono 43 razy 21

  Skandalem nie jest więc łamanie własnej Konstytucji i pogarda dla prawa.
  Skandalem jest to, że Peowcy (podobno) dogadali się, że Bruksela da nam więcej kasy, jeśli rząd i prezydent przestaną łamać prawo.
  W ten sposób odwracamy kota ogonem, co Jenoty i Szefernakery?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX