Ustawa 2.0. Protest studentów zmienia formę. Rusza pogotowie strajkowe

"Praca nad ustawą 2.0 odłożona!" - obwieścili studenci z Akademickiego Komitetu Protestacyjnego. Ogłosili, że protest studentów zmienia formę. Co dalej?

Protest studentów przeciwko Ustawie 2.0 Jarosława Gowina trwał od 5 czerwca. Studenci Uniwersytetu Warszawskiego zajmowali balkon i część holu na 1. piętrze w Pałacu Kazimierzowskim. W piątek zakończyli tę formę protestu. 

Ale to nie koniec - zapowiadają. Co szykują studenci? 

Protest studentów - będzie pogotowie strajkowe

"Nie ustajemy w działaniu! Od dziś w całym kraju, na wszystkich uczelniach, które demonstrowały przeciw ustawie, rozpoczynamy pogotowie strajkowe! Oczekujemy ostatecznego odrzucenia ustawy 2.0!" - napisali członkowie studenckiego komitetu.

Głosowanie nad Ustawą 2.0 Jarosława Gowina ma odbyć się na kolejnym posiedzeniu Sejmu.

Więcej o:
Komentarze (30)
Ustawa 2.0. Protest studentów - rusza pogotowie strajkowe
Zaloguj się
 • agnrodis

  Oceniono 7 razy 5

  PiS chce upolitycznic Uczelnie, tak jak bylo za komuny!!!

 • ambion2015

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo studenci! Kiedy obudzi się z letargu kadra pracowników uniwersyteckich... Ciekawe czy PiS zagłosuje za przyjęciem gowinowej ustawy, zawierającej setki autopoprawek, poprawek komisji, itd. Kto weźmie odpowiedzialność za tego gniota? Bardzo trudno będzie naprawić błędy gowinowej reformy...

 • matt7893

  Oceniono 4 razy 0

  Ustawa naprawde nic nie zmienia i jest tylko makijazem starej Ustawy. Nie likwiduje sowieckich instytutow naukowych i sowieckiej Polskiej Akademii Nauk, habilitacji a co najwazniejsze totalitarnej Profesury Tytularnej ani Centralnej Komisji jedynie zmieniajac jej nazwe. Definiuje stanowisko profesora i stanowisko profesora uniwersytetu (zmieniajac de facto jedynie nazwe profesora nadzwyczajnego na profesora uniwersytetu bez habilitacji) lecz jako tego gorszego bo bez tytulu profesora. Na dodatek anuluje zmiane ustawy z 24 sierpnia 2007 umozliwiajaca ostapienie od wymogu posiadania tytulu Profesora na stanowisku profesora dla obywateli Polskich z obcym PhD.
  Jest nastawiona przeciwko naukowej emigracji zarobkowej i Polskim absolwentom najlepszych na swiecie uczelni amerykanskich nadal plasujac ich patronizujaco pod PRL i Rosja Sowiecka zachowujac wciaz nieistniejace w USA stopnie i tytuly naukowe ponad PhD (Doctor of Philosophy) ktory w USA jest wystarczajacy do calkowicie samodzielnej pracy naukowej.

 • ppeter87

  Oceniono 1 raz -1

  z kad wy pisiorki bierzecie takie glupoty???

 • w11mil

  Oceniono 5 razy -1

  Proponuję głodówkę rotacyjną!

 • nino.rota

  Oceniono 2 razy -2

  Protest?
  Te kilkuosobowa grupke lewakow z teczowa flaga nazywacie protestem?
  Ibciach wstyd i zenada a do tego nie znaja ustawy.
  Zwykle POlityczne awanturnictwo.

 • Aaxa Axxa

  Oceniono 4 razy -2

  Prawda jest taka że protestowali o jakieś pierdoły nie interesujące zwykłego studenta a postulaty były im pisane przez wykładowców którzy bali się o oderwanie od koryta. Studenci to debile.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX