Minister zdrowia: Nieprzyjęcie Jarosława Kaczyńskiego do szpitala zagrażałoby jego życiu

Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu - powiedział w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dokładnie tydzień temu, 8 czerwca, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński  wyszedł ze szpitala po miesięcznym leczeniu. Pobyt polityka w szpitalu, jak poinformował Wojskowy Instytut Medyczny, był spowodowany "leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów".

Do stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego nawiązał w "Porannej rozmowie" w RMF FM Robert Mazurek, który zapytał o to ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef MZ początkowo zastrzegł, że nie może mówić o zdrowiu prezesa PiS, ponieważ jest to tajemnica lekarska, ale ostatecznie kilka zdań mógł powiedzieć.

Jedno co mogą powiedzieć, do czego i on mnie upoważnił, to żeby powiedzieć o stanie jego zdrowia w momencie przyjęcia. I zaręczam, że był przyjęty w takim samym trybie jak pan, ja, czy ktokolwiek z Polski, dlatego, że to był stan, który zagrażał jego życiu

- powiedział Szumowski w RMF FM.

Stan zdrowia "zagrażający życiu"

Prowadzący nawiązał też do tego, że Jarosław Kaczyński został przyjęty do szpitala stosunkowo szybko, co w przypadku przeciętnego Polaka rzadko się zdarza.

Szumowski odpowiedział na to, że po prostu stan zdrowia prezesa PiS zmusił do szybkiej reakcji i przyjęcia go do szpitala w trybie ostrym.

- Powtarzam jeszcze raz, stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego był taki, że nieprzyjęcie go do szpitala zagrażałoby jego życiu - podkreślił minister zdrowia.

Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński spędził w szpitalu 37 dni, by przejść "hospitalizację, umożliwiającą pełną obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające" - jak pisał Wojskowy Instytut Medyczny.

Szpital zapewnił, że stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego został ustabilizowany, dlatego dalszy pobyt w placówce medycznej nie był potrzebny. Teraz prezes PiS ma stawiać się na zabiegi. Natomiast według "Super Expressu" w wakacje Jarosław Kaczyński ma przejść zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.

Konwencja samorządowa PiS. Kaczyński: Zdarzyły się nam potknięcia. Te potknięcia w jakiejś mierze przełożyły się także na poparcie dla nas

Więcej o:
Komentarze (525)
Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. "Nieprzyjęcie go zagrażałoby życiu"
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 146 razy 140

  przerzuty z kolana ??? bo przecież zwyrodnienie stawu kolanowego nie zagraża życiu

 • krynolinka

  Oceniono 120 razy 106

  Kombinujecie jak koń pod górę. Raz drobiazg, raz zagrożenie życia.
  Się zdecydujcie.

 • thea19

  Oceniono 90 razy 88

  czyzby egzotyczny i smiertelnie jadowity pasozyt zamieszkal w kolanie? coz to za smiertelna choroba kolana?

 • seroo1

  Oceniono 97 razy 81

  Minister zdrowia: Nieprzyjęcie Jarosława Kaczyńskiego do szpitala zagrażałoby jego życiu
  ...
  To czemu go, qwa, przyjęliście????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • rasta-mw

  Oceniono 75 razy 67

  Uśmiałem się, kolano zagraża życie, powiedzcie mi to mojemu sąsiadowi, który rok czekał na operację. Kłamiecie towarzysze pisowcy!

 • evergreen111

  Oceniono 80 razy 64

  1. Od kiedy to chore kolano zagraża życiu?
  2. Około 25 maja zarówno Becia Kamienna Morda Mazurek jak i Bielan powiedzieli że Kanalia (no dobra, tytułowali go prezesem) właśnie przeszedł operację kolana i teraz już tylko rehabilitacja. Ale niedawno okazało się, że żadnej operacji nie było! KŁAMCY I OSZUŚCI!
  3. Chłodzę szampana w oczekiwaniu na naprawdę dobre wiadomości...

  Że co, że jestem chamem? Tak myślący niech poczytają słowa PRAWDZIWYCH CHAMÓW!

  Jarosław Kaczyński:

  "Nie wypada mi zacytować całości, ale zaczynało się to tak: cała Polska z was się śmieje!" ("Komuniści i złodzieje!" - dokończył rymowankę poseł PiS Joachim Brudziński; Warszawa, wiec Prawa i Sprawiedliwości, grudzień 2015).

  "W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej (...) To jest jakby w genach niektórych ludzi, no tego najgorszego sortu Polaków, i ten najgorszy sort jest w tej chwili niesłychanie aktywny" (TV Republika, grudzień 2015).

  "Czy według pana akowcy i współpracownicy gestapo to ten sam sort ludzi? Według mnie nie" (rozwijając poprzednią wypowiedź, tym razem w TVN24, grudzień 2015).

  "Element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny" (Superstacja TV, marzec 2016).

  "Nasi przeciwnicy to strasznie mali ludzie, marni pod każdym względem - intelektualnym i moralnym" (konferencja prasowa, lipiec 2007 r.).

  "Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami w przeciwieństwie do niektórych". – w Sejmie 22.2.2017

  „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami!” – histeryczny atak w Sejmie 19.7.20127

  --
  Poseł PIS Krzysztof Zaremba: Antyrządowi demonstranci to „Putinowska hołota” oraz „Kodziarsko-ubecka hołota”.

  --
  Posłanka PIS Małgorzata Gosiewska o protestujących przeciwko rządom PIS: „bydło, swołocz, garstka zwyrodnialców”.

  --
  Jarosław Zieliński 21.7.2017 na Twitterze napisał: "Komuniści, esbecy, zdrajcy dzisiaj z pieśnią "Wyrwij murom zęby...".

  --
  Marszałek Sejmu Kuchciński, 15.4.2018
  Odbudowujemy dom – Polskę, w którym mieszka 38 milionów ludzi, prawda, a więc nie możemy odgrzybić, odszczurzyć, prawda, zastosować środków chemicznych, żeby raz-dwa wyremontować, tylko musimy, prawda, jeszcze dbać o zdrowie obywateli”.

  --
  Stanisław Pięta, poseł PIS, 17.7.2013
  Kto nie popiera PISu to zdrajca, kretyn albo niedostatecznie poinformowany w najłagodniejszym przypadku.

  --
  Z kolei prezydent (!) Andrzej Duda wyrażał się szyderczo o wielu rodakach mówiąc przed kamerami: „Widzę często na tych manifestacjach [KOD] twarze właśnie tych, którzy w ostatnim czasie bardzo dużo stracili. Jak to się niektórzy śmieją: „Ojczyznę dojną racz nam wrócić, Panie”, mówią ci ludzie.

  30 stycznia 2017 w Żaganiu: "Chcę państwu powiedzieć jedno: ten program będzie zrealizowany z żelazną konsekwencją. I nie zostanie zatrzymany przez żaden jazgot, przez żadne demonstracje”.
  Jazgot. W ten sposób ten marny człowieczek komentuje protesty rodaków przeciwko łamaniu Konstytucji!

 • szaja25

  Oceniono 52 razy 40

  To prawda, sepsa od popsutych zębów zagraża życiu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX