Spięcie u Moniki Olejnik. Poszło o pieniądze dla o. Tadeusza Rydzyka. "Promujecie poniżanie Kaczyńskiego"

Do sporu między Moniką Olejnik a Jackiem Sasinem doszło na antenie, podczas czwartkowego programu "Kropka nad i". Olejnik nie dawała za wygraną i drążyła temat dotacji dla dyrektora Radia Maryja.

W pewnym momencie czwartkowego wydania programu „Kropka nad i” Monika Olejnik ostro skrytykowała PiS za przekazywanie pieniędzy ojcu Tadeuszowi Rydzykowi.

Zaczęło się od tego, że Jacek Sasin oskarżył posłów opozycji o wykorzystywanie pamięci o Lechu Kaczyńskim do celów politycznych. - Posłowie opozycji próbują dzisiaj w haniebny sposób posługiwać się pamięcią śp. Lecha Kaczyńskiego, którego urząd kiedyś brutalnie atakowali. Dzisiaj próbują coś wygrywać poprzez odwoływanie się do jego osoby. To jest niegodne - stwierdził w pewnym momencie dyskusji  szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Monika Olejnik o ojcu Rydzyku: poniżał Lecha Kaczyńskiego

Dziennikarka przypomniała sytuację sprzed lat, gdy redemptorysta nazwał Marię Kaczyńską „czarownicą”.

Chciałam panu powiedzieć, że poniżany był Lech Kaczyński, jego żona przez dyrektora Radia Maryja. W sposób skandaliczny mówił, że to jest czarownica, która powinna się poddać eutanazji. W skandaliczny sposób mówił o Lechu Kaczyńskim. Skoro posłowie opozycji (mówią o Lechu Kaczyńskim) w haniebny sposób, to ten haniebny sposób poniżania prezydenta państwo promują, dając pieniądze ojcu Rydzykowi

- powiedziała w „Kropce nad i” Monika Olejnik.

- Przywołała pani wypowiedź prezesa Kaczyńskiego z Sejmu (o „zdradzieckich mordach” – red.), więc powiedziałem pani, czym była spowodowana - tłumaczył Jacek Sasin. - Nie my dajemy (pieniądze - red.) jako państwo, tylko (dają - red.) instytucje państwa - dodał polityk PiS.

Monika Olejnik nie odpuszczała

- Z moich podatków też - odparła Monika Olejnik.

Instytucje państwa powołane do tego, by wspierać różne inicjatywy społeczne, pozarządowe rzeczywiście wspierają je również finansowo. Dzisiaj jest tak, że organizacje prezentujące różne światopoglądy, różne opcje polityczne są traktowane tak samo

- stwierdził Jacek Sasin.

- Powiedziałam panu o tym dlatego, że to była osoba, która rzeczywiście haniebnie traktowała Lecha Kaczyńskiego i Marię Kaczyńską - nie odpuszczała dziennikarka.

- Myślę, że mówienie o osobie duchownej „pan” jest niepotrzebną demonstracją w stosunku do religii i osób duchownych, więc nie ma sensu tak postępować, bo to pokazuje brak szacunku - szedł w zaparte Sasin.

 Wolę swój szacunek dla tego pana (Tadeusza Rydzyka - red.) niż szacunek tego pana do Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej

- odpowiedziała dziennikarka. I podkreśliła na zakończenie tematu, że prezydent Kaczyński powiedział, że nigdy nie poda ręki redemptoryście. Na pytanie ministra Sasina, skąd ma taką wiedzę, odpowiedziała: - Nie słyszał pan takich wypowiedzi? Nie czytał pan? I pracował pan w kancelarii pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, i uważa pan, że prezydent Lech Kaczyński mógł sobie pozwolić na obrażanie swojej żony? - zapytała wprost.

W końcu minister odpuścił. - W takim razie oddaje pani prawo do tego, by reprezentować większą wiedzę o tym, co Lech Kaczyński mówił i myślał - zakończył Sasin.

PiS chce walczyć z chamstwem w Sejmie. Ale co z nagannym zachowaniem posłów partii rządzącej?

Więcej o:
Komentarze (258)
Spięcie u Moniki Olejnik. Poszło o pieniądze dla o. Tadeusza Rydzyka
Zaloguj się
 • my_kroolik

  Oceniono 112 razy 102

  Jak cię złapią za rękę to mów że to nie twoja ręka.
  Jacek Sasin

 • precz_z_komunia

  Oceniono 90 razy 88

  Sasin to ten co razem z Adrianem zimnego Leszka w błoto wysłali :-)

 • jaja-kaczora

  Oceniono 76 razy 72

  Juz slysze w powietrzu kwik odcinanych bez znieczulenia ryjow pisiorowych od koryta. A najbardziej bedzie mnie cieszyl kwik odcinanego ryja od Tadka Rydzka!

 • bob_59

  Oceniono 70 razy 68

  Z niego taki ojciec jak i z Kaczyńskiego.
  Sypią publiczną kasę szalbierzowi bo chodzi o głosy odmóżdżonych fanatyków.
  Ordynarna korupcja i tyle...

 • sacc77

  Oceniono 58 razy 54

  Sasin stoi jedynie o pół stopnia wyżej od Suskiego na schodach głupoty.
  A może niżej...?

 • jaja-kaczora

  Oceniono 54 razy 52

  czy bardziej haniebne jest oszukiwanie dziadkow na wnuczka, czy biednych wdow na Radio Maryja?

 • jaja-kaczora

  Oceniono 52 razy 50

  najlepiej zrobic tlustego Tadka R. ministrem finansow, zeby zarzadzal KORYTEM.

 • czarna_zoska

  Oceniono 41 razy 41

  Taki kartofel to nawet do zupy sie nie nadaje. Fuj!

 • franclajn

  Oceniono 40 razy 40

  Ale swoją drogą to ten cały Rydzyk mocno zaatakował nie tylko prezydenta, ale też jego żonę. Trudno w to dziś uwierzyć, ale podobno nagrania są.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX