Obrażenia Szydło po wypadku w Oświęcimiu były poważne. Złamany mostek, stłuczenie serca

Beata Szydło

Beata Szydło (Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta)

Złamany mostek i żebra, zranienie opłucnej, stłuczenie serca - to tylko niektóre z obrażeń, jaki według "Rzeczpospolitej" doznała w wypadku Beata Szydło. Poważnie ranny został też ochroniarz ówczesnej premier.

Beata Szydło w wypadku samochodowym w lutym 2017 roku doznała złamania mostka i obustronnego złamania kilku żeber ze zranieniem opłucnej, stłuczenia serca i miąższu płucnego - informuje "Rzeczpospolita".

Wypadek Beaty Szydło. Poważne obrażenia premier

Gazeta podała, że opis obrażeń ówczesnej premier znalazł się we wniosku krakowskiej prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania wobec Sebastiana K. - oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku. W opisie obrażeń wymienione ponadto zostały: otarcia naskórka powłok klatki piersiowej, podbiegnięcia krwawych powłok podbrzusza i podudzia lewego.

Poważnych urazów doznał też szef ochrony ówczesnej premier. Mężczyzna doznał m.in. "wieloodłamowego złamania trzonu kości udowej prawej z przemieszczeniem odłamów" - informuje dziennik. Jak wskazuje "Rzeczpospolita" obrażenia świadczą o tym, że rządowa limuzyna jechała znacznie szybciej niż 50 km/h, tak jak na początku informowała prokuratura.

Proces w Oświęcimiu

We wtorek Krakowski Sąd Apelacyjny zdecydował, że proces w sprawie wypadku rządowej limuzyny będzie toczył się w Oświęcimiu. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu ponad miesiąc temu zwrócił się z wnioskiem o przeniesienie sprawy do Krakowa. Uzasadniał go szczególną zawiłością i wagą sprawy. Sąd Apelacyjny jednak się nie zgodził.
Do wypadku doszło 10 lutego ubiegłego roku. Po tym jak fiat seicento zderzył się z rządową limuzyną, opancerzony pojazd przewożący premier Beatę Szydło odbił na przeciwległy pas i uderzył w drzewo. Poszkodowana została premier oraz dwóch funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Zarzut niemyślnego spowodowania wypadku usłyszał 21-letni kierowca fiata - Sebastian K. Prokuratura chciała warunkowo umorzyć postępowanie, ale nie zgodził się na to Sebastian K.

Czym właściwie zajmuje się Beata Szydło?

Czy te osoby mogły się kiedykolwiek spotkać? W tym quizie trzeba mieć wiedzę i dobrze kojarzyć
1/20Podajemy dwie postaci historyczne, na podstawie tego, kiedy żyły, określcie, czy mogły się spotkać. Na początek Napoleon Bonaparte i caryca Katarzyna:
Zobacz także
  • Wypadek w Cieszynie Cieszyn. 63-letnia kobieta nagle zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z ciężarówką
  • Zdjęcie ilustracyjne "Łowcy głów" wytropili przestępcę we Wrocławiu. Miał do odsiadki 13 lat, ukrywał się tyle samo
  • Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans Debata w Parlamencie Europejskim o Polsce. Nagle przejęzyczenie Timmermansa

Najnowsze informacje