"Wiadomości" TVP po 24 godzinach przypomniały sobie o referendum Andrzeja Dudy

W "Wiadomościach" TVP informacja o referendum konstytucyjnym Andrzeja Dudy ukazała się dzień po ogłoszeniu wstępnego kształtu pytań. Komentatorzy w "Wiadomościach" nie odnosili się do pomysłu prezydenta z entuzjazmem.

"Wiadomości" TVP informację o wstępnym kształcie pytań referendum konstytucyjnego prezydenta Andrzeja Dudy podały w środę - dzień po tym, jak zostały ogłoszone.

"TVp Info wczoraj transmitowało na żywo wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy dot. pytań referendalnych. Materiał na ten temat był wczoraj w "Teleexpressie" z wypowiedzią Andrzeja Dudy. Dzisiaj o propozycjach Prezydenta szeroko informowaliśmy w "Wiadomościach" TVP" - tłumaczył na Twitterze szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił listę pytań we wtorek. Ostateczny projekt postanowienia o zarządzeniu ogólnokrajowego referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji trafi do Senatu na przełomie lipca i sierpnia.

Wśród proponowanych przez prezydenta pytań są m.in.

 • "Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej?"
 • "Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia "500+")?"
 • "Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60. roku życia, a dla mężczyzn od 65. roku życia?"
 • "Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?"

"Wiadomości" TVP o referendum Andrzeja Dudy

Komentatorzy, którzy odnosili się do prezydenckich propozycji w materiale "Wiadomości" TVP, dalecy byli od entuzjazmu.

- Przypomina wpisanie wieczystej przyjaźni ze Związkiem Radziecki, do konstytucji PRL-u. Nie możemy przewidzieć, w jakim kierunku pójdzie Unia Europejska - komentował pytanie dotyczące unii Andrzej Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie".

- Będę pierwszym, który odszczeka ten sceptycyzm, który mam dzisiaj wobec inicjatywy prezydenta, no ale na dziś niewiele wskazuje, by to referendum mogło okazać się sukcesem - mówił z kolei Marcin Fijołek z "Sieci".

Na zarzuty odpowiedział w materiale prezydencki minister Paweł Mucha. - Wielu polityków, którzy się wypowiadają w tych sprawach czy komentatorów, oczywiście te wypowiedzi są istotne, ale nie bierze pod uwagę tego, że to jest głos Polaków, a my to wiemy, który był wyrażony bezpośrednio na spotkaniach konsultacyjnych - powiedział.

Również partia rządząca w materiale "Wiadomości" dość ostrożnie odniosła się do inicjatywy Andrzeja Dudy. - My jako Prawo i Sprawiedliwość, jak już poznamy ten kształt ostateczny, jak już będzie konkretny projekt, który wpłynie do Senatu, no to wtedy będziemy zajmować stanowisko - skomentował poseł Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości.

Owsiak obejrzał "Wiadomości" o Woodstocku. I apeluje do Ziemca: Krzychu, nie wolno kłamać

Więcej o:
Komentarze (68)
"Wiadomości" TVP o referendum Andrzeja Dudy
Zaloguj się
 • matylda1001

  Oceniono 33 razy 29

  24 godziny po fakcie? O! to zupełnie jak w Korei Północnej :) tam też 24 godziny zajęło reżimowi napisanie o spotkaniu Kima z Donaldem :)

 • antonikarcz

  Oceniono 28 razy 22

  Bicia piany dla odwrócenia uwagi od PiSowskich złodziejstw ciąg dalszy.

 • tomtg123

  Oceniono 19 razy 19

  To jest dość zabawny pomysł, muszę powiedzieć.
  Sytuacja jest taka, że ludzie którzy szanują Konstytucję, nie szanują Dudy, bo on Konstytucję łamie.
  Z kolei ci, którzy Dudę popierają, mają Konstytucję głęboko w nosie, gdyby było inaczej to by już dawno Dudy nie popierali. Dla nich Konstytucja to bezwartościowy papierek, po co głosować nad czymś dla nich bezwartościowym, co złamać może (wg nich) każdy rząd i prezydent ?
  Ani zwolennicy Dudy, ani przeciwnicy Dudy, nie mają dobrego powodu żeby zagłosować w tym referendum. Będzie klęska.
  Powiem tak: człowiek, który to podpowiedział Dudzie to kretyn, ale i Duda też chyba przesadnie bystry nie jest, jeśli się na to zgodził....
  Będzie jeszcze z tego niezły cyrk, jak PiS i Duda będą się zastanawiać co z tym pasztetem zrobić.

 • viaac

  Oceniono 21 razy 17

  Ja, z kolei, właśnie sobie przypomniałem, że jest coś takiego jak "Wiadomości" i TVP.

 • tomtg123

  Oceniono 14 razy 14

  To jest bardzo proste:
  jak przychodzi do ciebie znany złodziej i proponuje ci, że chce omówić z tobą system zabezpieczeń twojego mieszkania, to raczej odmawiasz rozmowy, prawda ?

  Duda i Kaczyński łamali Konstytucję. Z nimi się o takich sprawach po prostu nie gada, nie są godni, z nimi to pogada po wyborach prokurator.
  Przeciwnicy PiS generalnie nie zagłosują.

  A zwolennicy PiS...? Też nie/
  Jaki oni mają powód głosować na Konstytucję, czyli na coś, czego sami nie szanują, co dla nich nic nie znaczy i nawet tego nie ukrywają?

  Nawet Kaczyński, choćby się ze złości zesrał, nie namówi własnych zwolenników, żeby poszli w niedziele do urn i zagłosowali na coś, co jego wyborcy mają w dupie.

  Dla pisiorów nie liczy się prawo, prawo jest żeby je łamać. Jarosław już pokazał, że można.
  A tu nagle Duda pyta o prawo. Śmieszne, prawda ?
  PiS po prostu sqrwił własnych wyborców, a wyborca sqrwiony, to taki wyborca, który sobie Konstytucją głowy nie zawraca.
  Będzie klęska frekwencyjna, krótko mówiąc.
  I dobrze.

 • yaspiman

  Oceniono 16 razy 14

  ale sobie pogrywają z maliniakiem.
  jednak to on sam wszystkich zaprosił do tego żeby robili z niego wała.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 13 razy 13

  Czy jesteś za odwołaniem żałosnej pacynki prezesa , kompromitującą Polskę i łamiącą Konstytucję ? To jedyne pytanie , na które byłbym w stanie odpowiedzieć . Trybunał Stanu panie Adrianie ! Trybunał Stanu ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX