Czy Jarosław Kaczyński czekał w kolejce do lekarza? Minister zdrowia odpowiada

Jarosław Kaczyński czekał na przyjęcie do szpitala tyle samo, co każdy pacjent w podobnym stanie - tak twierdzi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Prezes PiS-u przez miesiąc znajdował się w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Powodem jego pobytu w szpitalu były schorzenia związane ze zwyrodnieniem stawów.

Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala >>>

Kaczyński czekał tyle co inni?

– Wiem, że pan prezes Jarosław Kaczyński na przyjęcie do szpitala czekał tyle, ile czekałby każdy pacjent z takim samym schorzeniem i w takim samym stanie, tj. stanie ostrym – tak stwierdził na łamach „Faktu” minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że będzie można to zweryfikować, jeśli tylko Jarosław Kaczyński zechce opowiedzieć o swoim pobycie w szpitalu.

Możliwe skrócenie kolejek

Minister zdrowia został zapytany również o to, czy Polacy będą leczeni szybciej. Odpowiedział, że kolejki do operacji wszczepiania endoprotez stawu skokowego, biodrowego czy operacji zaćmy już są skrócone. Zgodnie z jego słowami rząd ma także zadbać o krótsze kolejki do specjalistów takich jak endokrynolodzy, kardiolodzy, pediatrzy czy neurolodzy. Krócej mamy czekać również na tomografię komputerową i rezonans magnetyczny. Zwiększone mają zostać nakłady na rehabilitację dla osób niepełnosprawnych.

Leki dla kobiet w ciąży

Minister zdrowia wspomniał również o lekach, jakie będą darmowe dla kobiet w ciąży. Mają być to środki przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe oraz hormonalne, a także inne leki, które przyjmują i które są dopuszczone do stosowania w ciąży za darmo.

Więcej o:
Komentarze (434)
Jarosław Kaczyński. Ile czekał w szpitalu?
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 141 razy 125

  Prezes nie czeka w kolejce do szpitala, to szpitale czekają w kolejce do prezesa :)

 • def11

  Oceniono 122 razy 106

  << Jarosław Kaczyński czekał na przyjęcie do szpitala tyle samo, co każdy pacjent w podobnym stanie >>

  Tak panie ministrze, i jak każdemu innemu pacjentowi ordynator kule do domu przywozi :)

 • 8zorro

  Oceniono 109 razy 99

  Panie Ministrze Zdrowia: buhahahahaha.......buhahahahha.....buhahahaha.........ależ pan pier.....oli głupoty!

 • remo29

  Oceniono 86 razy 78

  Jak tam suwerenie? Który macie numerek? 37? Pan prezes ma 1, tylko w kiblu był, więc siadać, mordy w kubeł i czekać, aż pan miejsce zwolni.

 • iffa4

  Oceniono 66 razy 62

  Miałam zerwany ACL w kolanie z całkowitą jego niestabilnością. Na operację czekałam 7 miesięcy, ponoć była i tak przyspieszona właśnie z powodu niestabilności. W tym czasie chodziłam normalnie do pracy, w ortezie i o kulach (nikt mi ich do domu nie przywiózł). Mogłam być na zwolnieniu, ale z czegoś żyć trzeba.Jak 'ześliznął' się staw, ból był ... szkoda gadać, kto skręcił kolano ten wie.
  Moja koleżanka ma zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego ze strasznymi bólami. Czeka w kolejce do endoprotezowania, powiedziano jej że tak ok. roku.
  To tak a propos identycznego traktowania normalnych ludzi.

 • lina555

  Oceniono 63 razy 57

  Oczywiście wszyscy wierzą ministrowi, Jaruś czekał tyle, ile wszyscy tzn. 2 lata!!!

 • antymilo92

  Oceniono 56 razy 54

  Pan lekarz-minister Szumowski jako prawdziwy Polak-katolik klamie 25 godzin na dobe.
  Idz pan do spowiedzi.....

 • Oceniono 60 razy 54

  Proszę podać numer telefonu to zamówię dyrektora szpitala z pielęgniarką do mojego kuzyna który przedwczoraj zwichnął nogę potrzebna mu kula, pojedyncza sala może być bez firanek z tym tylko ,że posiłki zamówimy nie jest Viktorii tylko z jakiegoś szynku prowadzonego przez Gessler

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX