Czym zajmuje się była premier Beata Szydło? 71 proc. nie wie [SONDAŻ]

Czym zajmuje się była premier Beata Szydło? Wirtualna Polska zapytała o to w sondażu. Aż 71 proc. odpowiedziała, że tego nie wie.

Beata Szydło, była premier, a obecna wicepremier i przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów, nowe funkcje pełni od grudnia 2017 roku. Obecnie polityk Prawa i Sprawiedliwości ma być - zgodnie z samą nazwą komitetu, którym kieruje - odpowiedzialna za sprawy społeczne. 

Z sondażu Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że Polacy nie wiedzą, czym zajmuje się Beata Szydło

"Czy wiesz, jakie ma obowiązki i jakie zadania realizuje obecnie Beata Szydło?" - na to pytanie odpowiedzi "nie" udzieliło 71 proc. respondentów. Wiedzę o tym, co robi Beata Szydło zadeklarowało 29 proc. wszystkich badanych.

Z kolei 54 proc. Polaków wie, jakie stanowisko obecnie piastuje Beata Szydło. Co ciekawie, taką wiedzę posiada większy odsetek zdeklarowanych wyborców PO (73 proc.) niż PiS (59 proc.).

Aż 75 proc. badanych nie wie, czym zajmuje się Komitet Społeczny Rady Ministrów, a 65 proc. zdeklarowanych wyborców PiS deklarowało, brak wiedzy na temat tego, jak postępują prace tego organu.

Czym zajmuje się Beata Szydło?

W czerwcu tego roku o swoje obowiązki Beata Szydło została zapytana na antenie RMF FM. - Wczoraj było posiedzenie komitetu społecznego, rozmawialiśmy na temat projektów i programów dla młodzieży i dla rodzin. Było spotkanie m.in. z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się właśnie tymi tematami - wyliczała Szydło.

Poza tym, jak mówiła wówczas wicepremier, opracowywane są projekty dotyczące emerytur dla mam oraz premii za urodzenie dziecka.

Więcej o:
Komentarze (173)
Czym zajmuje się b. premier Beata Szydło? Sondaż
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 66 razy 64

  Szydło Beatka zajmuje się kurczowym trzymaniem u korytka, bo jej się należy.

 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 40

  Jak to jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata i suweren nie ma pojęcia czym się zajmuje obecnie pani Beata?
  No przecież szczęście i radość nam przynosi samym tym, że jest.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 38 razy 36

  Pobieraniem premii, bo jej się należy!

 • yaspiman

  Oceniono 29 razy 27

  szydło to głównie wali głupa. to jej podstawowe zajęcie.

 • srv14

  Oceniono 21 razy 21

  zarabia kasę . która będzie jej niezmiernie potrzebna na adwokata

 • kataryniarski

  Oceniono 21 razy 19

  Jak to czym? Noooo... jako premier ds. społecznych skutecznie olewała niepełnosprawnych w Sejmie i pojechała sobie na 40-dniowa wycieczkę, gdzie miała full atrakcji - od spływu tratwa po konkurs jedzenia kaszanki z koryta na czas (niestety, zajęła drugie miejsce!)...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX