Kandydatury na stanowiska sędziowskie w KRS. Swoje wnioski wycofało 21 osób

Z Krajowej Rady Sądownictwa swoje kandydatury na stanowiska sędziowskie wycofało 21 osób. Jak wyjaśnia rzecznik KRS, byli to "najpewniej" kandydaci, którzy zgłaszali się jeszcze za "starej" rady.

Krajowa Rada Sądownictwa będzie obradować przez trzy dni, od 13 do 15 czerwca. Podczas pierwszego dnia, zgodnie z harmonogramem, KRS zajęła się cofnięciami zgłoszeń kandydatów na stanowiska sędziowskie.

Jak poinformował na Twitterze Tomasz Skory z RMF FM, swoje kandydatury z Krajowej Rady Sądownictwa wycofało 21 osób. Dziennikarz dodał, że KRS postępowania w ich sprawach umarzała "kilkanaście minut".

Oprócz tego zacytował wypowiedź posłanki PiS i członkini KRS Krystyny Pawłowicz, która miała pytać, dlaczego tak wiele osób cofnęło kandydatury.

W rozmowie z Gazeta.pl rzecznik KRS dr Maciej Mitera wyjaśnia, że wspomniani kandydaci, to "najpewniej" osoby, które wcześniej zgłaszały swoje kandydatury.

- Najpewniej za tzw. wcześniejszej Rady zgłosiły swoje kandydatury - mówi i dodaje, że to jeszcze KRS w poprzednim składzie (przed skróceniem przez Sejm kadencji części członków Rady) rozpoczęła rozpoznawanie ich spraw. - Naturalną decyzją rady było umorzenie postępowań w tym zakresie - wskazuje rzecznik KRS.

Nowa KRS

Krajowa Rada Sądownictwa w "nowej formule" działa od 27 kwietnia 2017 roku. Podczas pierwszego posiedzenia na nowego przewodniczącego wybrano sędziego Leszka Mazura, a wiceszefami KRS zostali sędziowie Dariusz Drajewicz i Wiesław Johann.

Czym właściwie zajmuje się Beata Szydło?

Więcej o:
Komentarze (105)
Krajowa Rada Sądownictwa. 21 osób wycofało kandydatury
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 54 razy 52

  "..Johann: Nie znam odpowiedzi na to pytanie..."

  To ja panu podpowiem, bo to widocznie porządni i przyzwoici ludzie, szanujący konstytucję, prawo i siebie.
  A równie dobrze jak do KRS któremu pan przewodzisz swój wniosek mogliby zgłosić do piekarni, takie samo instytucji umocowanie prawne.

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 51

  Otrzymać nominację sędziowską z rąk pana Piotrowicza czy Pawłowicz to troszku nie za bardzo. Stąd może odwrót.

 • brave48

  Oceniono 43 razy 41

  i słusznie że wycofują, ta władza wkrótce minie a smród by już na całe życie pozostał ...

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 41 razy 39

  Preferencje nowych kandydatów:
  -pisie wyznanie
  -ciemnota i służalczość
  -wschodnia mentalność
  -kołtuński charakter

 • marymania

  Oceniono 34 razy 32

  To jest "tak zwany" KRS, a nie KRS. I jego rekomendacje na jakiekolwiek stanowisko sędziowskie jest pozbawione sensu z punktu widzenia prawa. Dobrze, że kandydaci na sędziów to wiedzą.

 • yaspiman

  Oceniono 33 razy 31

  pozostali tylko kolaboranci.

 • jndy

  Oceniono 24 razy 22

  Tyle lat przyzwoitego życia, a teraz...….Panie spoczynkowy sędzio Johann, ciekawe kto i kiedy wytrze fotel po panu. Oby jak najszybciej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX