PiS nie zgodzi się na referendum Dudy? Partia rządząca obawia się porażki frekwencyjnej

Andrzej Duda zdradza coraz więcej informacji na temat planowanego referendum. Środowisko prezydenta zdaje się jednak nie być zachwycone samym pomysłem i może nie zgodzić się na przeprowadzenie głosowania.

Prezydent Andrzej Duda przedstawił 15 pytań, które chciałby zadać w swoim referendum. Są wśród nich pytania o zmianę samej ustawy zasadniczej, umieszczenie w niej odwołania do "chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy", członkowska w UE czy ochronę pozycji rodziny.

Wniosek w sprawie referendum ma wpłynąć do Senatu najwcześniej 20 lipca. Wiele jednak wskakuje ma to, że PiS nie jest zachwycone pomysłem przeprowadzenia referendum.

Jak pisze "Rzeczpospolita", rozmówcy w PiS obawiają się, że niska frekwencja podczas referendum, "pójdzie ma konto obozu rządzącego". - Wiele wskazuje na to, że Senat na referendum się nie zgodzi - mówi polityk PiS w rozmowie z "Rz". Senat nie ma możliwości wprowadzenia poprawek w pytaniach referendalnych, może jedynie odrzucić wniosek prezydenta.

Pytania przedstawione przez prezydenta natychmiast skomentowała Beata Mazurek. Rzeczniczka PiS napisała, że 15 pytań "to wstępne propozycje, które należy rozważyć i przedyskutować". O krok dalej idzie Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego. Jak mówił w rozmowie z Polsat News, referendum "może to i ciekawa propozycja, choć (...) nie do końca rozumiem o co chodzi 

Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", ponad połowie Polaków nie podoba się pomysł przeprowadzenia referendum i jego realizacja. Referendum miałoby odbyć się w weekend 10-11 godzina.

Wotum nieufności. Co to jest i jak działa?

Więcej o:
Komentarze (168)
PiS nie zgodzi się na referendum Dudy? Partia rządząca obawia się porażki frekwencyjnej
Zaloguj się
 • bialeem

  Oceniono 41 razy 39

  Takich pierdół jak uczestnictwo w międzynarodowych sojuszach czy kwotowe wsparcie finansowe dla jakiejś grupy nie umieszcza się w konstytucji. Czy maliniak w ogóle wie czym jest konstytucja? Czy jak nie wie, to powinien stać na jej straży?

 • art4tiger

  Oceniono 37 razy 35

  Bojktot referendum w sprawie konstytucji prezydenta który łamie konstytucję jest pewny.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 36 razy 30

  Słusznie się obawia - Referendum Anżeja należy zbojkotować, jak zresztą całą kaczą sektę.

 • R Iksiński

  Oceniono 17 razy 17

  Ja sie zastanawiam tylko nad jednym pytaniem: czy PiS zdąży totalnie rozyebac ten kraj przed oddaniem władzy

 • yglykmat

  Oceniono 15 razy 15

  Adrian Dupa.

 • remo29

  Oceniono 15 razy 15

  Adrian lata jak balonik na sznurku prezesa i udaje F16. Jakie to jest żałosne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX