Morawiecki na naradzie u Kaczyńskiego. Spotkanie w domu prezesa PiS trwało do późnej nocy

"Super Express" podaje, że premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek po południu pojawił się na Żoliborzu, w domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Spotkanie miało trwać kilka godzin i przeciągnęło się do późnej nocy.

Jak wynika z informacji "Super Expressu", tematem rozmów miała być niewielka rekonstrukcja rządu. Mateusz Morawiecki ma się bowiem domagać wyrzucenia ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Rozmówca z PiS powiedział tabloidowi, że "dymisji pewna może być też wicepremier Beata Szydło".

Ten sam informator podał, że - choć prezes Jarosław Kaczyński - wysoko ocenia Mateusza Morawieckiego, to nie chce zgodzić się na zmiany w rządzie przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

O tym, że Kaczyński nie zgadza się na bardziej technokratyczny gabinet pisaliśmy na Gazeta.pl pod koniec maja. Również według naszych źródeł najbardziej zagrożeni dymisją są Jurgiel i Tchórzewski. Zdaje się, że czeka ich jeszcze kilka miesięcy oczekiwania, do czasów wyborów samorządowych.

Więcej o:
Komentarze (281)
Morawiecki na naradzie u Kaczyńskiego. Spotkanie w domu prezesa PiS trwało do późnej nocy
Zaloguj się
 • kac

  Oceniono 54 razy 42

  i jak tu nie mówić, że ten rząd to farsa i teatr politycznych marionetek. Ci biedni ludzie chyba bez zgody prezesa, to już nawet oddychać nie potrafią. To takie smutne, że Polskę spotkało coś takiego i w dodatku na nasze Polaków własne życzenie...

 • zetpaw

  Oceniono 50 razy 40

  Banda KULAWEGO sPISkuje w nocy !

 • terazjakinick

  Oceniono 42 razy 34

  Za chwilę okaże się, że to Mateusza zrekonstruja. Facet może zdziwić się dynamika dobrej zmiany :)

 • 20portal

  Oceniono 38 razy 28

  Czyli Picuś-Bajkopisarz jest premierem malowanym i poddanym posłowi z Żoliborza. A tak odważnie mówi o mafii sędziowskiej w Krakowie, takie plany wielkie snuje, a nie ma wpływu na żadnego ministra w niby-swoim rządzie.
  Honoru trzeba nie mieć, aby godzić się być premierem-popychadłem zwykłego posła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX