Prezydent Andrzej Duda ogłosi dziś pytania na referendum konstytucyjne

Prezydent Andrzej Duda ma ogłosić pytania, jakie zostaną przedyskutowane podczas referendum konsultacyjnego ws. zmian w konstytucji - tak powiedział PAP wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Prezydent prawdopodobnie przedstawi je w trakcie posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju, które odbędzie się dzisiaj o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim.

Referendum konsultacyjne ws. konstytucji jest planowane od dawna. W jego ramach odbyło się już kilkadziesiąt spotkań, w tym osiemnaście otwartych dyskusji na szczeblu regionalnym, debaty eksperckie, a także spotkania z prezydentem pod hasłem "Wspólnie o konstytucji". To na podstawie wniosków z tych wydarzeń mają zostać sformułowane pytania referendalne.

Referendum konstytucyjne. Czy Polakom spodobał się ten pomysł? >>>

Pytania referendalne. Ostateczna wersja

Wiceszef KP podkreślił, że pytania, jakie być może zostaną dzisiaj przedstawione, będą mogły podlegać zmianom. Ich ostateczna wersja zostanie umieszczona w projekcie postanowienia prezydenta o organizacji referendum ogólnokrajowego. Paweł Mucha wskazuje, że taki projekt mógłby zostać złożony w Senacie najwcześniej 23 lipca. Do dnia złożenia projektu politycy będą mogli dyskutować nad ostateczną wersją pytań i wprowadzać do nich korekty.

Kiedy odbędzie się referendum?

Referendum ws. konstytucji miałoby odbyć się 10 i 11 listopada. Tak przynajmniej zapowiedział prezydent w trakcie uroczystości obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja. Andrzej Duda zachęcił wówczas wszystkich Polaków, aby wzięli udział w głosowaniu, w którym "będą mogli wypowiedzieć się, co do swojej wizji przyszłego ustroju Polski".

Para prezydencka śpiewa z dziećmi o numerze ratunkowym 112

Więcej o:
Komentarze (180)
Prezydent Andrzej Duda ogłosi dziś pytania na referendum konstytucyjne
Zaloguj się
 • dudi-w

  Oceniono 38 razy 34

  Czy jesteś za natychmiastowym odwołaniem prezydenta, który świadomie łamie Konstytucję? TAK!

 • jurek4491

  Oceniono 39 razy 33

  Referendum nie odbędzie się a jeżeli już to frekwencja będzie na poziomie 5 % i to będzie OBCIACH dla prezydenta .
  Ktoś kto nie przestrzega obecnej konstytucji , NADYMA się i chce tworzyć nową nie ma moralnego prawa do takich działań .

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 22 razy 18

  Pytania dotyczące konstytucji powinni zadawać ludzie prawi i uczciwi, a nie bandyci, którzy ją łamią.

 • koles751

  Oceniono 17 razy 17

  Moja propozycja:
  "1. Czy Pani/Pana zdaniem złamałem Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej?"

 • skandy5

  Oceniono 21 razy 17

  Wyłudzacz kilometrówek do Nowego Tomyśla pomyślał, że to go ochroni przed odpowiedzialnością za łamanie konstytucji (lud i tak chciał ją zmienić)

  Będzie siedział

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 21 razy 17

  Czy będą to pytania z kategorii: czy chcesz być piękny, zdrowy i bogaty?

 • evergreen111

  Oceniono 24 razy 16

  Panie Adrianie: chęć przeprowadzenia przez pana referendum w sprawie zmian w Konstytucji kojarzy mi się z chęcią przeprowadzenia przez kryminalistę referendum w sprawie zmian w Kodeksie Karnym.
  TEN SAM POZIOM TUPETU I BEZCZELNOŚCI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX