PiS z dużym spadkiem. Sondaż po aferze z posłem Piętą i proteście niepełnosprawnych w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość pozostaje liderem poparcia, chociaż odnotowało spory spadek - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby w czerwcu 33 proc. badanych

Prawo i Sprawiedliwość z 33-procentowym poparciem - to wynik sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej". To spadek o pięć punktów procentowych w porównaniu do wcześniejszego badania.

Platforma Obywatelska bez zmian - 26 proc. poparcia. SLD uzyskało wynik w wysokości 10 proc., na kolejnych miejscach Kukiz'15 i PSL (oba ugrupowania po 6 proc.). Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, Nowoczesna znalazłaby się poza Sejmem z wynikiem 4 proc. Partia Razem uzyskałaby 3 proc.

Sondaż został przeprowadzony na grupie 1100 respondentów w dniach 9-10 czerwca, czyli już po zakończeniu protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie i wybuchu afery związanej z posłem PiS Stanisławem Piętą.

Z kolei z opublikowanego również w niedzielę sondażu dla "Wiadomości" TVP wynika, że na PiS zagłosowałoby 40 proc. respondentów (spadek o trzy punkty), a na PO - 28 proc. (wzrost o osiem punktów).  

Beata Szydło mówi o swoich obowiązkach. Nagle pada pytanie: Za co my pani płacimy?

Więcej o:
Komentarze (509)
PiS z dużym spadkiem. Najnowszy sondaż
Zaloguj się
 • kicior99

  Oceniono 117 razy 85

  A to dopiero początek. Poza tym na wybory pójdzie elektorat zmobilizowany (tak jak w e. 2007) a PiS robi wszystko, aby byli to jego przeciwnicy. Arogancja i chamstwo, które im dotąd pomagały, będą ich coraz bardziej pogrążać. Poza tym już coraz bardziej widać, że król jest nagi i nie tylko kolano ma chore.

 • antoszek22

  Oceniono 75 razy 55

  Spadek to byłby gdyby było 25 %
  To jest średnia z trzech lat
  Kluczem jest te 12 % niezdecydowanych czy Duda Kuchciński Szydło to zwykli przestępcy czy tylko nieszczęśliwe ofiary swego capo oszołomionego śmiercia brata, którego pośrednio wysłał na śmierć w ruskiej mgle w szczerym lesie.

 • marple_jane

  Oceniono 59 razy 45

  Na szczęście ,Pawka Szefernaker wrócił ze spotkań terenowych i sypnął groszem swoim PIStutom forumowym.Nadrabiaj Pawełku,staraj się, prezes jeszcze dycha-oj,będą bęcki za kilkutygodniowe zaniedbania :)

 • krzywelustro

  Oceniono 46 razy 38

  Mogę się założyć, że to osłabienie PiSu cynicznie wykorzysta Rydzyk, na konto którego znowu popłyną jakieś grube miliony. PiSiorów za sznurki pociąga lalkarz Krótki z Żoliborza, a Krótkiego z Żoliborza pociąga za sznurki lalkarz Rasputin z Torunia. Choćby PiSiory nie wiem jak rozpaczliwie wierzgały, to prawda jest taka, że są zwasalonymi zakładnikami ubogiego mnicha.

 • poppers68

  Oceniono 40 razy 32

  W sumie obecna władza jest fascynującą grupą.
  W praktyce, Ci ludzie dali swoim fanom 500+ ( choć przecież nie wszystkim i nie tylko fanom) oraz obniżyli wiek emerytalny. TO WSZYSTKO już niemal 3 lata po wyborach.
  W zamian : rozwalili sądownictwo ( choć fani mają to w nosie) , napychają kapuchę w kieszenie na skalę niemal nieznaną po 1989 ( a byli i wtedy nieźli geniusze) , krzykiem i bluzgami zastępują swoją NIEZDARNOŚĆ w polityce krajowej a GRĄ W WIEJSKIEGO GŁUPOLA w polityce zagranicznej, nie inwestują w obronność ( choć Bóg Honor Ojczyzna i Wyklęci na tapecie) pomimo buńczucznych zapowiedzi, podnoszą podatki, które przecież odbiją się przede wszystkim na Ich fanach i łoją pieniądze publiczne na sprawy idiotyczne aż miło.
  TU NIE CHODZI O PLATFORMĘ , SLD CZY NOWOCZESNĄ - gdzieś jest granica Kochani Fani Kaczyńskiego zaklinania rzeczywistości. Dajecie się wkręcać jak małe bobo. Nawet w obszarze walki Kaczyńskiego z rakiem ( ma niebawem wrócić do szpitala pod pretekstem potrzeby operacji....drugiego kolana) dajcie się nabierać.
  Warto się obudzić bo za moment nie będzie już na paszę i nie będzie na bogato - bo nie będzie po prostu na to szmalu.....

 • marple_jane

  Oceniono 47 razy 31

  Ale przecież dla Ku...kich "Wiadomości" inna sondażownia podawała całkiem inne dane, coś koło 99%....IBRIS musi się mylić :)

 • maxym9

  Oceniono 31 razy 29

  W jakim ja kraju żyję w którym za chwilę jeśli nie będę za pisem to nie będę Polakiem. Dlaczego ciemny ludek ciągle ciemny i taki przekupny, taki krótkowidzący. Jak już wydoją tę Polskę przyjdzie smuta i co z tego że będą gnić w więzieniach a niektórzy pod płotem zdechną? Wszyscy zapłacimy za tę zbiorową ślepotę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX