Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem. Kiedy? Pojawiła się pierwsza data

Andrzej Duda czeka na spotkanie z Donaldem Trumpem. Właśnie pojawiła się kolejna szansa na takie rozmowy - poinformował szef MSZ, Jacek Czaputowicz.

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem może nastąpić po wakacjach. Powiedział tak Jacek Czaputowicz, który był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. 

– Niedawno sam złożyłem wizytę, rozmawiałem z sekretarzem stanu Mikiem Pompeo i potwierdziliśmy, że wizyta prezydenta jest przewidziana, w tym roku do niej dojdzie. Nic nie wskazuje na to, żeby miało do niej nie dojść. Jest kwestia ustalenia kalendarza, ale jestem tutaj optymistą – mówił szef polskiego MSZ.

Andrzej Duda poczeka na spotkanie z Donaldem Trumpem

Kiedy możemy się spodziewać rozmów Andrzej Duda - Donald Trump? – W tym roku, mi się wydaje, że może to nastąpić zaraz po wakacjach – mówił Czaputowicz.

Niedawno dziennikarz gazeta.pl Jacek Gądek pisał, że spotkanie Duda - Trump odbędzie się najwcześniej na jesieni. Wcześniej musi dojść do zmian w ustawie o IPN, która wzbudziła kontrowersje także w USA. Oburzano się, że Polska chce zatuszować krzywdy, jakie część Polaków wyrządziła Żydom, także w czasie II wojny światowej. Pałac prezydencki liczy, że uda się mimo wszystko doprowadzić do spotkania w ważnym dla Polski roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.

Donalda Trumpa 12 czerwca czeka spotkanie z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem. Odbędzie się w Singapurze. 

Od "ognia i furii" do "człowieka honoru". Jak Donald Trump zmieniał zdanie na temat Kim Dzong Una

Więcej o:
Komentarze (158)
Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem. Pierwsza data
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 46 razy 26

  Łaszą się jak wiejskie kundle do kiełbasy, żeby przynajmniej byli na kolanach a tu pełzają jak marne robaki w gnoju, brakuje mi info czy Adrian przygotował już budyniowatą minę powitalną?

 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 19

  Uff co za ulga..A koszt jaki? A no zrobicie tępaki korektę tej swojej genialnej ustawy o IPN-e. I tak wstawanie z kolan zakończyło się jak zwykle przykucnięciem.

 • petrucchio

  Oceniono 29 razy 15

  Co robi Czaputowicz? Misie wydaje.

 • rozterka47

  Oceniono 25 razy 11

  A ja bym chciała uzyskać informację dotyczącą projektu umowy przygotowanej przez wicepremiera i ministra kultury z fundacją Lux Veritas ojca Rydzyka , w którym to projekcie przewiduje się wydanie co najmnie 300 milionów złotych w ciągu trzech z budżetu panstwa , którymi to pieniędzmi będzie dysponowała glównie Lux veritas na powstanie Muzeum jana Pawla II ( jak wiadomo państwo nie kontroluje tej instytucji ) spółka Lux Veritas udostępni jedynie część budynkow i działkę z zasobów państwa , ktorą sprzedano Lux Veritas za 15% wartosci decyzją wojewody jest to SKANDAL albowiem w tym samym czasie odmówiono odpowidniej pomocy ludziom niepełnosprawnym twierdząc ,ze w budżecie nie ma pieniędzy .

  PIS w dalszym ciągu wyprowadza ogromna kasę z budżetu na cele prywatnych spółek powiązanych z krk i Rydzykiem .

  Lux Veritas i ojciec Rydzyk są przeciez dla ministra Glinskiego i rządu PIS ważniejszy niż niepełnosprawni czy chorzy obywatele .

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 25 razy 11

  "Duda czeka na spotkanie z Donaldem Trumpem..."
  A niech czeka, Tylko w kolejce, ponoć jest długa.

 • aja_88

  Oceniono 20 razy 8

  to włazidupstwo jest niesmaczne,i na kogo tu głosować w następnych wyborach bo PIsowi raczej podziękujemy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX