Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. Ale wróci? "SE": Prezesa PiS czeka operacja

Prezes PiS Jarosław Kaczyński opuścił w piątek Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie. Pojawiają się spekulacje co do dalszego leczenia polityka. Jak donosi "Super Express", Kaczyński ma przejść w wakacje operację wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.

Jarosław Kaczyński po kilkudziesięciu dniach wyszedł w piątek z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Pobyt w szpitalu był związany z leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów.

"Po 37 dniach hospitalizacji, stosując różne metody diagnostyczne, zabiegowe, leczenie zachowawcze i usprawniające, udało się doprowadzić stan zdrowia pacjenta do stabilizacji, która pozwoliła na prowadzenie dalszego leczenia w trybie ambulatoryjnym" - napisał w oświadczeniu dyrektor Instytutu profesor Grzegorz Gielerak.

Prezes Jarosław Kaczyński wróci do czynnej polityki wówczas, gdy wyrażą na to zgodę lekarze - mówiła w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"Fakt": Jarosław Kaczyński przejdzie operację

Jak podaje sobotni "Super Express", polityka czeka poważna operacja - wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Wcześniej nie było to możliwe ze względu na "stan zapalny w kolanie i infekcję bakteryjną".

To oczywiście informacje nieoficjalne. Swoje diagnozy lekarze Kaczyńskiego przekazują tylko Beacie Mazurek z PiS (komunikat o wyjściu polityka ze szpitala był wyjątkiem i powstał na jego prośbę). Mazurek wczoraj informowała, że prezes ma się coraz lepiej. 

"Endoproteza stawu kolanowego jest implantem (wszczepem), mającym zastąpić nieodwracalnie zniszczone powierzchnie stawowe, pozwalającym na bezbolesny ruch w zakresie od pełnego wyprostu do zgięcia do 90-100 stopni (nieco ponad kąt prosty). (...) Zbudowana jest z dwóch elementów metalowych (stalowych lub tytanowych) i jednego polietylenowego, umożliwiających wzajemny ruch" - wyjaśnia na swojej stronie internetowej toruński szpital specjalistyczny Matopat.

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast

Więcej o:
Komentarze (391)
Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. Ale czeka go operacja
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 80 razy 66

  Ja na dużo poważniejszą operację leżałam 11 dni, a czekałam na nią dwa lata. A ten gość ponad miesiąc leżał, a przyjęty został z marszu.

 • psycholog11

  Oceniono 47 razy 43

  A ja o Panu prokuratorze Piotrowiczu. Bardzo się obrusza gdy tak go tytułują. Kiedyś w bloku gdzie żyje dużo marynarzy 3 letni chłopiec powiedział do jednej mieszkanki "kulwa kulwa". Ta pobiegła na skargę do jego dziadka, który to skomentował tak. "Proszę Panią w czym problem. Ja już nie pływam 15 lat, a wszyscy wciąż mówią do mnie Panie kapitanie".

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 48 razy 42

  Marnie nauczyli "pacjęta" posługiwania się kulą. Pomyliły mu się strony. Ciekawe dlaczego. Może ta kula wcale nie jest potrzebna?

 • maaac

  Oceniono 43 razy 41

  Tylko przyszyjcie panu Prezesowi wstążeczkę do rękawa bo chwilami zapomina które kolano go rzekomo boli i odciąża kulą to drugie rzekomo zdrowe. Głupio tak wpadać na kłamstwie.

 • evergreen111

  Oceniono 50 razy 40

  Przecież Beata "kamienna morda" Mazurek i Bielan mówili ok. 25 maja, że Kanalia przeszła operację kolana i teraz trwa rehabilitacja?

 • czechy11

  Oceniono 46 razy 32

  Musicie OberPrezesa Kilanko nauczyć lepszego udawania w chodzeniu o kulach bo na razie to disc kiepski z niego aktorzyna. Zreszta strateg tez do dupska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX