Sławomir Nitras skarży się na "mobbing" w Sejmie. Mazurek: Niech się leczy albo rezygnuje

- Jak nie umie się dostosować, to albo niech się leczy, albo niech rezygnuje - powiedziała Beata Mazurek o pośle PO Sławomirze Nitrasie, ukaranym ostatnio przez Prezydium Sejmu. Rzeczniczka PiS w Polsat News odniosła się też do zarzutów Nitrasa o "nękanie" go w Sejmie.

Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, w "Politycznym Graffiti" w Polsat News skomentowała sprawę kary dla posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa.

Parlamentarzysta został ukarany przez Prezydium Sejmu obniżeniem uposażenia o połowę na trzy miesiące za przerywanie sejmowego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego. Jak stwierdził Nitras, taka kara to "zemsta" wicemarszałka Ryszarda Terleckiego i dowód na to, że jest "nękany" przez polityków PiS.

Mazurek: Jak nie umie się dostosować, to niech się leczy, albo zrezygnuje

Jak mówiła Mazurek, Nitras "kłamie, ponieważ to nie jest kara wymierzona przez marszałka Terleckiego", a decyzję w sprawie posła PO podjęto na Prezydium Sejmu, podczas którego większość zdecydowała o takiej sankcji.

Nitras próbuje zrobić z siebie męczennika, a my w to nie idziemy. Jaki on jest, to każdy widzi. Są stenogramy, mówiące o tym ile razy przerywał posiedzenie Sejmu, a mnie nie interesuje to, że on jest taki, jaki jest. Jak nie umie się dostosować, to albo niech się leczy, albo niech rezygnuje

- powiedziała w Polsat News Mazurek.

"To z mobbingiem nie ma nic wspólnego"

Rzeczniczka PiS odniosła się też do zapowiedzi Nitrasa, który wskazał, że będzie procesował się z Terleckim o "mobbing". - To z mobbingiem nie ma nic wspólnego - zaznaczyła.

Do "naruszenia powagi Sejmu", którego miał dopuścić się Nitras, doszło podczas debaty w Sejmie na temat wotum nieufności dla wicepremier Beaty Szydło i szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej. Na mównicy pojawił się m.in. premier Mateusz Morawiecki i to właśnie jemu przerywał wystąpienie Nitras.

Według Prezydium Sejmu poseł PO zrobił to 32 razy, choć podczas obrad marszałek Sejmu Marek Kuchciński stwierdził, że Nitras aż 39 razy przeszkadzał premierowi.

Nitras: Dowód paniki, to nękanie w miejscu pracy

Oceniam to jako dowód paniki, bezsilności i niskich walorów intelektualnych pana Terleckiego, jak również samego pana Kuchcińskiego

- tak skomentował decyzję Prezydium Sejmu Nitras. Później, w rozmowie z Onetem, poseł PO mówił, że zamierza złożyć do sądu pozew o mobbing ze strony wicemarszałka Terleckiego.

- To nękanie w miejscu pracy, nieuzasadnione kary finansowe i uniemożliwianie wykonywania swoich obowiązków. Konsultuję się w tej sprawie z prawnikiem - mówił.

Więcej o:
Komentarze (374)
Kara dla Sławomira Nitrasa. Beata Mazurek komentuje: Niech się leczy
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 82 razy 64

  Ta prawie kobieta ....suplement rozumu - przebiła już wszystkie granice chamstwa..............

 • krynolinka

  Oceniono 76 razy 62

  Ktoś tu ma między uszami niezły przeciąg. Mazurek co wy z tym Terleckim palicie?

 • def11

  Oceniono 70 razy 60

  Pani Mazurek nikt przyzwoity, ceniący wolność i kierujący się zasadami i rozumem "nie potrafi się przystosować" do życia w państwie PiS.
  To państwo PiS musi z Polski zrezygnować !

 • kuba161048

  Oceniono 54 razy 42

  ( niech się leczy albo rezygnuje ) - myśląc w ten sposób pani Mazurek powinna być w zakładzie zamkniętym dożywotnio.

 • dziadekjam

  Oceniono 55 razy 37

  Pani Mazurek!
  A co ze "zwykłym posłem", który w "żadnym trybie" wlazł na mównicę i obrażał posłów opozycji nazywając ich "zdradzieckimi mordami". Wiem że się leczy ale czy z tego co trzeba?

 • niewinna

  Oceniono 46 razy 34

  Przysięgam nie było dotychczas w historii polskiego parlamentaryzmu takiego koszmaru jak ten Mazurek. A przecież wiemy, że barwnych postaci w Sejmie było co niemiara. To indywiduum jest straszne. Nawet nie chodzi o odstręczającą aparycję ale kompletny brak uczuć i mimiki twarzy. Jakieś takie zombie pisowskie zaprogramowane na chamskie odzywki.

 • czytakczynie12

  Oceniono 37 razy 31

  Pan Sławomir Nitras jest jednym z moich ulubionych posłów. Podoba mi się jako człowiek. Nie jest z tych obślizgłych typów jakich pełno w polityce. Tam pełno cwaniaczków, hipokrytów, karierowiczów. Pan Nitras taki nie jest. Jest prawdziwy, szczery. To normalny człowiek, z charakterem i z kręgosłupem moralnym i oby go nigdy nie złamał, bo super z niego gość. Do tego bardzo przystojny (mówię to jako kobieta). Powodzenia Panie pośle.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 38 razy 30

  "Naruszenie powagi Izby"? Kuźwa, Terlecki, Mazurek czy ta głupia małpa Pawłowicz naruszają powagę Izby samą obecnością, zanim jeszcze japy otworzą, i nikt ich nie karze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX