Stanisław Pięta stracił miejsce w komisji Amber Gold. Przeciwko odwołaniu było ośmiu posłów PO

Zmiana w komisji badającej aferę Amber Gold. Sejm, w trakcie wieczornego bloku głosowań, zgodził się na włączenie w skład komisji Bartosza Kownackiego z PiS. Były wiceminister obrony zastąpił na tym miejscu Stanisława Piętę.

Zaskakujący był wynik wieczornego głosowania w Sejmie. Za odwołaniem Pięty było 402 posłów.  Ale przeciwko jego odwołaniu było ośmioro posłów PO, w tym szef Platformy Grzegorz Schetyna. Wstrzymało się siedmiu. Sam poseł Pięta nie wziął udziału w głosowaniu. 

Stanisław Pięta ma postępowanie dyscyplinarne

Wobec Stanisława Pięty toczy się postępowanie dyscyplinarne. Władze Prawa i Sprawiedliwości do czasu wyjaśnienia wątpliwości wobec posła zawiesiły go w prawach członka partii oraz stanowiskach, jakie zajmował w parlamencie.
Poseł Stanisław Pięta zasiadał również w komisji ds. służb specjalnych. Tu - jak mówiła w tym tygodniu Beata Mazurek - może zastąpić go Michał Jach. Obecnie poseł PiS pracuje między innymi w komisji obrony, gdzie jest jej przewodniczącym.

Stanisław Pięta został zawieszony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak media doniosły o jego romansie. Decyzję w tej sprawie podjął prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Według informacji dziennika "Fakt" Stanisław Pięta miał uwieść, a następnie porzucić młodą kobietę, którą poznał podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej. Miał jej także proponować stanowisko w PKN Orlen.
Parlamentarzyście grozi upomnienie, nagana, zakaz pełnienia funkcji partyjnych albo wydalenie z ugrupowania.

Więcej o:
Komentarze (224)
Stanisław Pięta stracił miejsce w komisji Amber Gold
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 53 razy 41

  A dlaczego teraz nagle PiS tak się wstydzi swojego najwybitniejszego osła?

 • starczypl

  Oceniono 54 razy 36

  Ja się nie dziwię opozycji. Warto aby w fejkowej komisji siedział jakiś idiota z rządu 😂

 • antikrishti

  Oceniono 39 razy 29

  Mieli rację - niech taki hipokryta, morda (zd)radziecka dalej reprezentuje PiSlam i kk to może suweren w końcu zacznie kojarzyć fakty i wyciągać wnioski.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 27 razy 23

  Smutne to. Ale z Kownackiego też będziemy mieli niezłą polewkę.

 • norman67

  Oceniono 23 razy 21

  Już wiem dlaczego odowłali miesięcznice - Jarek nie może, a Staszek już poru..ał.

 • guarnica

  Oceniono 26 razy 20

  Zastanawiam się jak rzeczywiście głupi musi być ten Pięta. Wyobrażam sobie, jak mu ta kochanka mówiła : jesteś przystojny, jesteś inteligentny i taki męski. A ten łykał to jak pelikan i pewnie myślał, że to to prawda, myślał, że rzeczywiście taki jest, A przecież ma lustro, ogląda TV i widział siebie jak gada, że powiedzenie najprostszych zdań sprawiało mu olbrzymi problem. A przede wszystkim jego oczy- ta tęsknota za rozumem.

 • antoszek22

  Oceniono 28 razy 20

  Stasio Pięta ubarwiał tę komisje pytaniami na które sobie sam odpowiadał kiwając z politowaniem głowa , mówiąc, nie musi pan na nie odpowiadac, jakby chciał przekonać pyytanego, że nie jest tak głupi na jakiego wygląda bo wie, ze było bardzo głupie .

 • bert2407

  Oceniono 33 razy 19

  PiS to obłuda ,ku...two i pedofilia.Trzeba tępić tą bandę złodziei .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX