Jarosław Kaczyński laureatem nagrody "Osobowość 5-lecia". Laureatów z PiS jest więcej

Jarosław Kaczyński został laureatem nagrody "Osobowość 5-lecia" przyznanej przez Telewizję Republika. Kaczyński przebywa w szpitalu. Do TV Republika wystosował list.

Nagrodę dla Jarosława Kaczyńskiego wręczała Dorota Kania. Powiedziała, że "prezes Prawa i Sprawiedliwości jest politykiem, który doprowadził do zjednoczenia prawicy. To właśnie dzięki niemu powstało ugrupowanie, które jest największa siłą w polskim parlamencie". 

Jarosław Kaczyński: to wielki zaszczyt

"Jarosław Kaczyński, wie - tak samo jak wiedział jego brat śp. Prezydent Lech Kaczyński, że tylko zjednoczona prawica jest w stanie wygrać z tymi, którzy chcą Polski słabej, zależnej od innych, bez żadnych wartości. Jarosław Kaczyński doprowadził do powstania ugrupowania, które reprezentuje przekonania większości Polaków – dumę narodową, przywiązanie do wartości chrześcijańskich, troskę o Polskę. I z tych właśnie powodów kapituła nagród Telewizji Republika przyznała tytuł osobowości 5-lecia Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi Prawa i Sprawiedliwości" - mówiła Dorota Kania. 

"To dla mnie osobiście wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszystkich, którzy pomagali w budowie obozy dobrej zmiany. Jest mi naprawdę bardzo przykro, że przyczyny ode mnie niezależne nie pozwoliły mi świętować tego jubileuszu i odebrać tej nagrody osobiście" - napisał prezes PiS. 

Jarosław Kaczyński chory w szpitalu

Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu. Nagrodę "Osobowość 5-lecia" odebrał w jego imieniu Krzysztof Sobolewski z PiS. Jak powiedział, prezesa nie ma na gali "z wiadomych państwu powodów".

Na co jest chory Jarosław Kaczyński? W komentarzach na portalach społecznościowych wielokrotnie pojawiały się spekulacje, że dolega mu coś poważnego, np. rak. Pisał o tym na Twitterze m.in. Paweł Deresz. To wszystko informacje niepotwierdzone, a wręcz dementowane przez partię rządzącą. PiS informował, że Jarosław Kaczyński ma chore kolano. 

Nagrody TV Republika

Nagrodę w kategorii "Polityk" dostał premier Mateusz Morawiecki (w jego imieniu odebrał ją Marek Suski).

Laureatem nagrody widzów w kategorii "Osobowość roku" został Antoni Macierewicz.

Jan Pietrzak został laureatem nagrody Telewizji Republika w kategorii "Kultura". 

Nagroda Przyjaciela Telewizji Republika trafi do Viktora Orbana. Odebrała ją ambasador Węgier. - Niech żyje Polska niepodległa, sto lat dla Telewizji Republika - mówiła Orsolya Zsuzsanna Kovacs.

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast

Więcej o:
Komentarze (291)
Jarosław Kaczyński z nagrodą TV Republika "Osobowość 5-lecia"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 62

  Kultura dla Pietrzaka to jak Order Uśmiechu dla Trynkiewicza. I w co oni się bawią w tej republice, będą rozdawać nagrody pięciolecia, sześciolecia..nie ma takiego producenta wazeliny, żeby zaspokoił te potrzeby.

 • awersja

  Oceniono 55 razy 53

  Proponuję również nagrody - "Osobliwość 4-lecia" lub "Osobowość 4-latka"... Hurtem...

 • dorjacp

  Oceniono 44 razy 42

  Gratuluję zdobywcy tytułu "osobowość czterolatka" Wielkiemu Jarosławowi, który niech żyje !!!!!

 • munaciello

  Oceniono 41 razy 41

  Wiem, też kto w tej telewizji zdobędzie tytuł osobowości 5-lecia, 6-lecia, 7-lecia, 8-lecia, 9-lecia i 10- lecia (więcej nie przetrwają).
  To ta sama osoba, która zdobyła u nich tytuł osobowości 4-lecia, 3-lecia, 2-lecia, roku, pół roku i miesiączki.

 • ok1111111

  Oceniono 40 razy 40

  Czyli źle z nim. Następna nagroda będzie za najdłuższą walkę po operacji kończyny.

 • huuump

  Oceniono 31 razy 31

  Nagrody w pozostalych kategoriach odebrali: Pięta -> Najgorliwszego Katolika, Morawiecki -> Skromnego, Szydlo -> Najurodziwszej, Macierewicz -> Piękny Umysł Roku, Blaszczak -> Kreatywny i Samodzielny, Jaki -> Największy Prażanin, Tarczynski -> Rażący Kulturą, Suski -> Wszechwiedzący 1000-lecia, Pawłowicz -> Degustatorka Kadencji, Ziobro -> Jego Nieskonczonosc, Glinski -> Lasiczka x400 Melonow, Kuchcinski -> Chodząca Tolerancja, Kurski -> Pluralista Mediow, Waszczykowski -> Elokwencja Świata, Szyszko -> Kwitnący Drzewostan i tylko Terlecki niezadowolony ze swojej -> Zombie Roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX