Stanisław Pięta zawieszony w PiS. Stracił też miejsca w komisjach

Poseł PiS Stanisław Pięta

Poseł PiS Stanisław Pięta (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Poseł Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS - poinformowała rzecznik partii Beata Mazurek. Stanisław Pięta będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds. Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych.

Stanisław Pięta został zawieszony w PiS w wyniku skandalu obyczajowego. Żonaty poseł PiS miał uwieść kobietę i obiecywać pracę w spółce Skarbu Państwa. Sprawę ujawnił dziennik "Fakt".

Izabela Pek: Stanisław Pięta sprzedał mnie dwa razy

W poniedziałek "Joanna" z publikacji "Faktu", domniemana bohaterka romansu ze Stanisławem Piętą, zabrała głos i oficjalnie wystąpiła pod imieniem i nazwiskiem. To była fotomodelka Izabela Pek. Jak twierdzi Izabela Pek, Pięta "sprzedał ją dwa razy".

Według informacji "Faktu" poseł miał oferować kobiecie pomoc w znalezieniu pracy m.in. w PKN Orlen. Miała ona odwiedzać Stanisława Piętę kilkukrotnie w hotelu poselskim.

Poseł Stanisław Pięta tłumaczy

Sam poseł Pięta tłumaczył w rozmowie opublikowanej w sobotę na portalu niezalezna.pl, że "nie obiecywał komukolwiek w jakiejkolwiek spółce Skarbu Państwa korzyści czy przychylności w zamian za zatrudnienie kogokolwiek - a w szczególności tej pani".

Stanisław Pięta powiedział też, że "weryfikował" Joannę w internecie, gdzie znalazł fotografie, na których pojawiała się jako fotomodelka.

- Doszedłem do wniosku, że jej kariera modelki została dawno temu zakończona. Uważam, że praca w modelingu nie może przekreślać człowieka - stwierdził poseł Stanisław Pięta.

PiS zawiesza posła Piętę

Jak widać tłumaczenia nie podziałały, bo w poniedziałek po południu rzeczniczka PiS Beata Mazurek w krótkim wpisie na Twitterze, ogłosiła decyzję ws. partyjnej przyszłości posła:

- Poseł Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Stanisław Pięta będzie także wycofany z prac komisji śledczej ds.Amber Gold oraz komisji ds. służb specjalnych.
Prawdziwe czy zmyślone? Najlepsze tytuły z polskich tabloidów
1/15"Meduzy mutanty niosą zagładę!!!"
Zobacz także
  • Izabela Pek w towarzystwie Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej Modelka, dziennikarka, aktywistka, fanka Andrzeja Dudy. Oto Izabela Pek i jej różne oblicza
  • Stanisław Pięta, poseł PiS Sprawa Pięty w "Kawie na ławę". "Te rączki złożone do modlitwy, chowanie się za sutannami"
  • Stanisław Pięta Pięta przerywa milczenie na temat Joanny. "Zwracano mi uwagę na niestandardowe zachowania"
Komentarze (583)
Stanisław Pięta zawieszony w PiS. Stracił miejsca w komisjach
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje