Znów rekonstrukcja rządu PiS? Do Parlamentu Europejskiego mogą "odpłynąć" duże nazwiska

W rządzie PiS znów idzie nowe - dowiaduje się "Rzeczpospolita". Tym razem rekonstrukcja rządu ma być związana z wyborami do Parlamentu Europejskiego

O planowanej rekonstrukcji rządu PiS donosi dziennikarz polityczny "Rzeczpospolitej", Michał Kolanko (wcześniej pracował dla branżowego portalu 300polityka.pl). 

Kto z PiS do Parlamentu Europejskiego?

Beata Szydło, Beata Kempa, Anna Zalewska - to one, według informacji dziennikarza, mogą wystartować do Parlamentu Europejskiego z listy PiS. Jeśli tak się stanie, to - jak chciał Jarosław Kaczyński - będą musiały złożyć dymisję w rządzie. Kempa obecnie zajmuje się w rządzie "koordynacją pomocy humanitarnej i sprawami uchodźców". Pod uwagę ma być też brana dymisja ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. 

Na razie nie ma nawet spekulacji odnośnie tego, kto miałby zastąpić w rządzie minister ds. uchodźców Beatę Kempę, minister edukacji Annę Zalewską, wicepremier Beatę Szydło czy ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. 

Ostatnia rekonstrukcja rządu PiS, w której premierem został Mateusz Morawiecki, miała miejsce pod koniec 2017 roku. Morawiecki zastąpił na tym stanowisku Beatę Szydło. Wkrótce z rządu odeszli szef MON Antoni Macierewicz i minister środowiska Jan Szyszko. 

Najpierw wybory samorządowe

Na razie PiS szykuje się do wyborów samorządowych 2018. Kiedy się odbędą? Oficjalnej daty jeszcze nie ma. Pod uwagę brane są trzy niedziele: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Jak pisaliśmy już na gazeta.pl, najbardziej prawdopodobną datą jest 21 października, wtedy przypada niedziela bez handlu, więc jest szansa, że nic nie przysłoni ważnych wyborów

W ramach przygotowań do wyborów samorządowych politycy PiS jeżdżą po Polsce. Nie wszystkie spotkania przebiegają spokojnie. Spotkanie z Ryszardem Czarneckim w Kaliszu było zakłócone awanturą.

Więcej o:
Komentarze (300)
Rekonstrukcja rządu PiS. Beata Kempa do Parlamentu Europejskiego
Zaloguj się
 • gragos

  Oceniono 62 razy 58

  Szydło ostentacyjnie usunęła flagi UE ze swego gabinetu, a dziś zamierza kandydować do PE? Niech robi za gospodynię na plebanii swego syna, to jest jej miejsce.

 • antoszek22

  Oceniono 59 razy 53

  Będą zmiany w rządzie jesli suweren pozwoli przestępczyniom Szydło i Kempie uciec w przedawnienie za brak publikacji wyroku TK.

 • tetradrachma

  Oceniono 58 razy 52

  Im bardziej Prezes wodą podchodzi tym bardziej hołota pragnie sie ewakuować.

 • drbob20

  Oceniono 52 razy 44

  dalsza kompromitacja polski w europie, dwie beaty. maze jeszcze krystyne dorzucic.

 • lubicz56

  Oceniono 46 razy 42

  A potem wszyscy psiocza na poziom PE. Tylko Kempy, Szydlo i Jurgiela tam brakowalo.

 • 71tosia

  Oceniono 40 razy 34

  biedny ten Parlament Europejski, jak juz sie ktos nawet do polityki krajowej nie nadaje (a przesadnych wymgan przeciez nie ma) to go PIS do Unii wysyla ;-)

 • franek-janek

  Oceniono 32 razy 32

  Zenujace ze takie matoly, nie mowiace zadnym jezykiem obcym, tez wlasnym z aparycja babci klozetowych (jak cie widza tak cie pisza) beda powtarzac co im Jarek kaze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX