Rośnie poparcie największych partii. PiS i PO na czele sondażu, a za nimi długo, długo nic

Rośnie poparcie PiS, rośnie też Platformy Obywatelskiej - wynika z sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN. W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania - Kukiz'15, Nowoczesna i SLD.

Gdyby wybory odbyły się teraz, PiS zwyciężyłby z poparciem 36 proc. wyborców. Za partią Jarosława Kaczyńskiego znalazłaby się Platforma Obywatelska z poparciem 28 proc. osób. Oba ugrupowania zyskują po trzy punkty procentowe w stosunku do sondażu z kwietnia - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN.

Sondaż wskazuje, że w Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania - Kukiz'15 z poparciem w wysokości 6 proc. (+ 1 p.p.), Nowoczesna z 5-procentowym poparciem (- 1 p.p.) i SLD, również z 5 proc. poparcia, ale spadkiem o 3 p.p. w stosunku do ubiegłego miesiąca.

Poniżej progu procentowego znalazły się PSL (4 proc.), Wolność (4 proc.), Razem (2 proc.) i Ruch Narodowy (1 proc.).

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 zrealizowała firma Kantar Millward Brown w dniach 28-29 maja na reprezentatywnej próbie 1001 osób. Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną.

Spadek PiS w sondażu IBRIS

Również w środę poznaliśmy wyniki sondażu IBRIS dla Onet.pl. W nim na PiS głos oddałoby 33,3 proc. badanych (spadek o 1,2 p.p.). Z kolei o 3,3 p.p. więcej chce głosować na PO, która uzyskała wynik 27,6 proc. 

Konwencja samorządowa PiS. Kaczyński: Zdarzyły się nam potknięcia. Te potknięcia w jakiejś mierze przełożyły się także na poparcie dla nas

Więcej o:
Komentarze (165)
Sondaż: Rośnie poparcie największych partii
Zaloguj się
 • 333a3

  Oceniono 19 razy 13

  PiS-dzielstwo się martwi, bo wyniki lecą na łeb, a po wygranych wyborach przyjdzie czas na rozliczenie tego złodziejstwa na niespotykana dotąd skale...

 • Jan Kos

  Oceniono 19 razy 13

  Suwerenow przeszkadzały ośmiorniczki po 20 zl kilogram, ale kilkadzesiat tysiecy nagrody i gnojenie niepełnosprawnych jest już OK.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 28 razy 8

  Obie sondażownie pokazują że trend jest słuszny :-)
  Jak jeszcze prezio odwali kite, to w tym całym pisie tak się zaczną żrec ci prawdziwi katolicy że za pół roku nawet progu wyborczego nie będzie...
  Czego sobie i państwu serdecznie życzę

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 7

  Sondaże są o Dudę potłuc.
  Tylko wynik wyborczy się liczy.
  Już za mniej niż półtora roku.
  Taka Wolska,oby jak najkrócej.

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 6

  Najważniejsze że kacze syny nie dystansują już innych ugrupowań. Widać że Polacy powoli mądrzeją. PO konsekwentnie się do nich zbliża, SLD wychodzi z dołka. A PIS moment świetności to już miał. Jeśli ten trend sie utrzyma to wybory do Sejmu bedą bardzo interesujace.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 20 razy 6

  Polska to jednak fenomen przyrodniczy na skalę światową... Ponad 30% ludzi codziennie udowadnia że możliwe jest życie i funkcjonowanie nie posiadając ani śladu mózgu...

 • zibbey

  Oceniono 9 razy 5

  Bardzo mnie cieszy wyraźne zmniejszenie przewagi partii bezczelnych chamów nad PO. TAK TRZYMAĆ, a będzie lepiej i normalniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX