Rafał Trzaskowski: Chciałbym jako pierwszy prezydent udzielić ślubu parze homoseksualnej

Rafał Trzaskowski ma nadzieję jako pierwszy prezydent Warszawy udzielić ślubu parze homoseksualnej. Tak wyznał wczoraj w "Kropce nad i". - To są moje osobiste przekonania - powiedział na zakończenie programu kandydat PO na głowę stolicy.

Rafał Trzaskowski otwarcie przyznał, że chce ustanowienia w Polsce związków partnerskich dla osób tej samej płci. – Tak, ja bym chciał, aby były związki partnerskie – powiedział poseł. Na ustawiczne pytania Moniki Olejnik, czy jest również za ślubem dla osób homoseksualnych, odpowiedział: zacznijmy od związków partnerskich.

Trzaskowski za związkami partnerskimi

– Trzeba by było zmienić w tym momencie prawo w Polsce. Ja uważam, że kwestia dotycząca związków partnerskich, dotyczy praw obywatelskich. I bardzo bym chciał być pierwszym prezydentem Warszawy, który takiego ślubu mógłby udzielić. – powiedział Trzaskowki. Dodał, że członkowie jego partii są zróżnicowani pod względem poglądów: "U nas w PO, są bardzo różne poglądy. I takie jak moje, i te bardziej konserwatywne."

Rafał Trzaskowski. Wywiad z kandydatem na prezydenta Warszawy >>>

Trzaskowski o cięciach KE

Rafał Trzaskowski wypowiedział się również na temat cięć budżetowych Komisji Europejskiej w zakresie polityki spójności. Zgodnie z nimi Polska otrzymywałaby o prawie 20 mld euro mniej niż dotychczas. Trzaskowski ocenia, że powodem cięć są rządy obecnej władzy. Według niego "PiS łamie praworządność i konstytucję" oraz nie posiada żadnych sojuszników w UE. Poseł obawia się też, że cięcia będą jeszcze wyższe. – Nie zapłaci za to prezes Kaczyński swoją limuzyną, ochroniarzami, fundacjami, tylko zapłacimy my – dodał na koniec. Jak zauważa, połowa inwestycji przeprowadzonych w ostatnich latach w Warszawie była realizowana z pieniędzy unijnych.

Więcej o:
Komentarze (146)
Trzaskowski. Chciałbym udzielić ślubu parze homoseksualnej
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 27 razy 15

  A ja bym chciała udzielić ślubu Stasiowi Pięcie i jego nowej narzeczonej.

 • viaac

  Oceniono 25 razy 11

  Ciekawe, czy krucjata różańcowa obierze sobie teraz na cel Rafała Trzaskowskiego za jego buńczuczną deklarację, czy Stasia Piętę za rozwiązłość?

 • gama01

  Oceniono 13 razy 9

  Fakt, priorytet prezydenta stolicy.

 • jannowak76

  Oceniono 23 razy 9

  "Chciałbym jako pierwszy prezydent udzielić ślubu parze homoseksualnej"

  - hahaha, Trzaskowski właśnie popełnił polityczne samobójstwo. Już nawet nie wspominam o tym, że przy okazji właśnie przyznał się do tego, że jako prezydent chciałby łamać konstytucję RP.

 • tilow3

  Oceniono 11 razy 7

  Chciałbym na to samo pytanie usłyszeć odpowiedź od pana Ujazdowskiego. I tu kandydat PO i tu..... jaki ma światopogląd kandydat na prezydenta Wrocławia?

 • kl001

  Oceniono 14 razy 6

  Obrzydliwe. Dewianci homoseksualni już mają przywileje prawne bo powinni mieć ograniczone prawo do czynności prawnych jak osoby do 18 roku życia a ten wyskoczył z czymś takim. Żałosny śmieć.

 • westgreg

  Oceniono 12 razy 6

  Warszawa, to musi być jednak super bezproblemowe miasto, tak patrząc po problemach dla kandydata na jej prezydenta istotnych.

 • Oceniono 11 razy 5

  Zastanawiam sie jak zdefiniuja homoseksualizm kiedy odkryja skuteczna terapie wyleczenie sie z niego.
  A ze odkryja to tylko kwestia czasu ( pomyslne sa juz proby na zwierzetach ) .Wtedy caly swiat zachodni wyjdzie na durnia !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX