Sasin o sprawie posła Pięty: Trudna. Relacje damsko-męskie mogą być piętą achillesową

Sprawa znajomości jaką miał nawiązać poseł PiS Stanisław Pięta z młodą kobietą, a którą opisał dziennik "Fakt", skomentował Jacek Sasin. Minister Kancelarii Premiera przyznaje, że to sprawa trudna wizerunkowo dla partii.

Poseł PiS Stanisław Pięta miał uwieść, a następnie porzucić młodą kobietę, poznaną podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej, napisał "Fakt". Dziennik jak dowód przedstawił rzekome prywatne rozmowy posła. - To atak na moją osobę - mówi Pięta w rozmowie z Gazeta.pl.

Stanisław Pięta, poseł PiS i członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, miał poznać się ze swoją domniemaną kochanką 10 kwietnia ubiegłego roku podczas 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przypomnijmy, że konserwatywny polityk ma żonę i córkę.

Według informacji "Faktu" poseł składał jej obietnicę, że założą razem rodzinę. W pewnym momencie miał jej nawet proponować pracę w PKN Orlen. Kobieta według ustaleń dziennika miała odwiedzać go w jego pokoju poselskim. Dziennikarze "Faktu" swój artykuł opatrzyli zrzutami z domniemanych prywatnych rozmów posła PiS.

Sasin: Sprawa posła Pięty trudna wizerunkowo

Dziś do sprawy rzekomego romansu posła Pięty odniósł się w Radiu ZET minister Kancelarii Premiera Jacek Sasin. Polityk nie chętnie, ale przyznał, że znajomość posła Pięty jest "jakoś tam wizerunkowo trudna".

- Ja rozumiem, że dla tabloidów tego typu historie są historiami najbardziej smakowitymi, więc pewnie każdy polityk powinien tak żyć i tak funkcjonować, żeby nie dawać powodu do tego, żeby takie artykuły powstawały - powiedział Sasin.

"Znajomość pana posła Pięty bez wpływu na działalność polityczną"

"Nadinterpretacją" nazywa minister krytyczne komentarze pod adresem Stanisława Pięty, że jako członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych, swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł na razić na szwank bezpieczeństwo kraju

- To jest nadinterpretacja, że ta znajomość pana posła Pięty mogła mieć jakiś wpływ na jego działalność polityczną, a szczególnie na jego działalność w komisji ds. służb specjalnych czy w komisji ds. Amber Gold. Nie ma na to absolutnie żadnych dowodów - podkreślił.

- Nikt nie twierdzi, że poseł mimo zauroczenia ewidentnego, jak widać po tych SMS-ach, miałby jej zdradzać jakieś tajemnice. Myślę, że to jest daleko idąca nadinterpretacja krzywdząca dla posła Pięty. Nie ma dzisiaj żadnego powodu, żeby takie scenariusze rysować - dodał Sasin.

Na zakończenie wątku dotyczącego posła Pięty, minister przyznał jednak, że byłoby "lepiej, żeby takich sytuacji było jak najmniej".

- Zawsze takie relacje damsko-męskie mogą być pięta achillesową, a szczególnie ludzi, którzy pełnią różnego rodzaju funkcje. Wiadomo, wtedy jest zainteresowanie również mediów, tabloidów, opinii publicznej - powiedział polityk w Radiu ZET. 

Więcej o:
Komentarze (154)
Sasin o znajomej posła Pięty: Relacje damsko-męskie mogą być piętą achillesową
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 41 razy 33

  Tu nie chodzi o "relacje damsko-męskie", tylko o obrzydliwe zakłamanie pisowskich hipokrytów, którzy całemu społeczeństwu chcieliby zainstalować kamery w majtkach, ale ujawnienia własnych grzeszków traktują niemal jak wypowiedzenie wojny Polsce.

 • batura3

  Oceniono 29 razy 23

  Panie Sasin ( to ten odpowiedzialny za lot do Smolenska) - tu nie chodzi o wizerunek Waszej partyjki, ale o te tak zwane WARTOŚCI KATOLICKO CHRZEŚCIJANSKIE, O KTÓRYCH MÓWI NA ORĄGŁO TEN HIPOKRYTA PIETA - alleluja:))0

 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 22

  Brakuje mi stwierdzenia, że opozycja wchodzi z brudnymi piętami pod kołdry posłów PiS-u.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 20

  Pięta najbardziej katolicki poseł pis i takie numery wywija , strach myśleć jak się zachowują ci mniej katoliccy

 • Oceniono 24 razy 16

  Gdyby Tusku miał taki problem to PiSowcy walili by jak w dzwon.

  Natomiast Pięcie pewnie należy wybaczyć chwilę słabości. On jak ksiądz, nawołuje do czystoście ale przecież to tylko człowiek na którego czyhają rozpusne kobiety z jednej strony i garnący się ministranci z drugiej.

 • kuba161048

  Oceniono 31 razy 15

  Sasinek a ty byś sobie nie bzyknął na boku.
  Taki święty z ciebie. Wy jesteście wszyscy zakłamani cała Nowogrodzka i wasza okolica.

 • crowley_666

  Oceniono 19 razy 13

  Robiła po francusku - mówiła po rosyjsku !!!!!!!!

 • crowley_666

  Oceniono 19 razy 13

  Pięta, kolano, o co chodzi????

  Nie wiedzą w co sobie strzelać??

 • japiota

  Oceniono 20 razy 12

  Ha ha
  Poseł Pięta był członkiem parlamentarnych zespołów między innymi:
  -na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej
  -na rzecz Ochrony Życia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX