PO zmniejsza dystans do PiS w najnowszym sondażu. Najwięcej traci ugrupowanie Kukiza

PiS zalicza spadek, a wynik PO rośnie w nowym sondażu IBRIS. Według jego wyników w Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania, przy czym ruch Pawła Kukiza i PSL są na granicy progu wyborczego.

33,3 proc. badanych w sondażu IBRIS dla Onet.pl zagłosowałyby na Prawo i Sprawiedliwość. To najlepszy wynik, jednak poparcie partii spadło o 1,2 punktu procentowego w porównaniu z analogicznym sondażem sprzed miesiąca. Z kolei o 3,3 p.p. więcej chce głosować na PO, która uzyskała wynik 27,6 proc. 

Na trzeciej pozycji jest SLD, które od pewnego czasu zyskuje w sondażach i w wielu okazuje się być trzecią siłą w parlamencie.

Na granicy progu wyborczego znajdują się PSL, na które głosowałoby 5,3 proc. respondentów (spadek o 1,3 p.p.) oraz Kukiz'15 z wynikiem 5,2 proc. To ugrupowanie zaliczyło największy spadek - jego wynik jest mniejszy o 4,6 punktu, czyli prawie połowę. 

Poniżej progu wyborczego są Nowoczesna (4,1 proc.), partia Razem (3,2 proc.) i Wolność (2 proc.).

Stosunkowo duża jest grupa niezdecydowanych wyborów. 9,4 proc. ankietowanych nie wie na kogo głosować lub jest niezdecydowana.

61,2 proc. badanych odpowiedziało "zdecydowanie tak" lub "raczej tak" na pytanie, czy wzięłoby udział w wyborach. Prawie jedna czwarta odpowiedziała, że zdecydowanie nie zagłosuje. 

Polacy są za zmianami w rządzie

"Rzeczpospolita" opublikowała dziś wyniki innego sondażu IBRIS. Dotyczy on potencjalnych zmian w rządzie. Jak informowaliśmy dziś w Gazeta.pl, premier Mateusz Morawiecki chciał się pozbyć z rządu obciążających go ministrów, jednak ewentualne dymisje zostały odłożone na po wyborach samorządowych. 

Z sondażu dla "Rz" wynika, że 68 proc. badanych chciałoby wymiany niektórych ministrów w rządzie Morawieckiego. Zmian w składzie Rady Ministrów chcą nie tylko zwolennicy opozycji, ale też 36 proc. osób, które deklarują poparcie dla PiS.

Więcej o:
Komentarze (490)
Sondaż. PO zmniejsza dystans do PiS
Zaloguj się
 • lucusia3

  Oceniono 78 razy 64

  Może w końcu kryptopis czyli Kukiz15 wypadnie z listy. Nie znoszę kogoś udającego kogos innego. Juz PIS jet tu uczciwszy, o ile o uczciwości w tym kontekście wogóle można mówić.

 • japka_putina

  Oceniono 87 razy 59

  Jeśli choćby pobieżnie przypomnieć sobie ilość kłamstw, złamanych obietnic, ordynarnych przekrętów i łajdackich zachowań pisiorów z okresu zaledwie dwuluetniej kariery przy żłobie i siłę rażenia kampanii negatywnej, którą z tego można zrobić, bardzo to trudno wyobrazić sobie drugą kadencję dobrej zmiany. Znacznie łatwiej wyobrazić sobie, że jest to ostatnia kadencja pisiorów w jakichkolwiek władzach czegokolwiek, nie licząc samorządów więziennych, jeśli takie istnieją.

 • realista7201

  Oceniono 56 razy 44

  z natury jestem liberałem, więc poglądy lewicowe są mi obce. Jednak po zastanowieniu się uważam, że wolałbym żeby rządzili lewicowcy niż dojna zmiana. Nawet gdybym miał płacić większe podatki ("prawicowy" rząd i tak podniósł mi podatki najdrastyczniej jak mógł). Na prawdę porządnie mi Jarek z Żoliborza ze swoimi sługami zalazł za skórę. Nawet wolałbym Millera :(

 • chi-neng

  Oceniono 60 razy 42

  Warcholstwo kukizowo - naziolskie wprawilo sie w 'handlowaniu' Polska i swoja pozycja w Sejmie, nie dadza sie wiec tak szybko zatopic.
  To nasienie zostalo 'wyszkolone' przez MKorawieckiego - seniora:).

 • yaspiman

  Oceniono 47 razy 35

  jak to miło.
  jednak, żebym zagłosował na po to musi paść jasna deklaracja
  1. żadnej litości dla bandy kulawego.
  2. pokazanie klechom gdzie ich miejsce i oczywiście wypowiedzenie konkordatu.

 • inder

  Oceniono 35 razy 23

  Zwolennicy PiS-u to głównie:
  a) potomkowie chłopów z terenu zaboru rosyjskiego, którzy pomagali carowi mordować powstańców styczniowych
  b) potomkowie uczestników rabacji Szeli, którzy pomagali władzom austriackim mordować polskich działaczy niepodległościowych.

  Wystarczy na mapie Polski sprawdzić, gdzie PiS ma największe poparcie.

 • inder

  Oceniono 29 razy 21

  Jeszcze wciąż wiele do zrobienia. Ale skoro opcja prorosyjska (PiS+Kukiz) jeszcze do niedawna miała grubo ponad 40%, a teraz już ciut poniżej, wprawdzie tylko ciut (33,3% + 5,2% = 38,7%), ale jednak - to znaczy, że trend jest dobry. Opozycjo - tylko nie schrzań tego. A jeśli po wygranych wyborach nie wsadzisz do więzień Skurdupla, Ziobry, Maciory, Du*y, Szydła i Morawieckiego - to na kartach historii będziesz miała definitywnie przechlapane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX