Szef MSZ za sankcjami wobec Rosji. "Odgrywa destabilizującą rolę w systemie bezpieczeństwa"

Unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji powinny być przedłużone - tak uważa minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Za miesiąc kraje członkowskie UE mają zdecydować, co dalej z restrykcjami wobec Rosji. - Muszą być jakieś efekty, zmiana postępowania Rosji, żeby te sankcje łagodzić, a nic na to nie wskazuje - ocenił szef polskiej dyplomacji na spotkaniu ministrów z krajów UE. Poinformował, że bezpośrednio z Brukseli leci do Nowego Jorku, gdzie w ONZ będzie prowadził debatę o sytuacji na Ukrainie i o rosyjskiej agresji.

- To jest kolejny problem, który nie jest rozwiązywany, zgodnie z porozumieniami mińskimi. Nie ma przesłanek do tego, aby system sankcji wobec Rosji miał zostać zmieniony - dodał Jacek Czaputowicz.

Raport ws. zestrzelenia MH17

Dziś na spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Brukseli dyskusji o sankcjach nie było, ale pojawiła się Rosja, w kontekście zestrzelenia samolotu MH17 w 2014 roku nad wschodnią Ukrainą. Minister spraw zagranicznych Holandii przedstawił wyniki międzynarodowego śledztwa, które wskazują na to, że pocisk, który trafił w maszynę, należał do rosyjskiego wojska.

- To stawia całą sytuację w nowym kontekście, jeszcze dodatkowy dowód na to, że Rosja odgrywała i ciągle odgrywa destabilizującą rolę w systemie bezpieczeństwa europejskiego i globalnego - dodał Czaputowicz.

W lipcu 2014 roku samolot malezyjskich linii lotniczych leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur i nad wschodnią Ukrainą został zestrzelony. Zginęło wtedy 298 osób.

Korea Północna wysadza poligon jądrowy i odpowiada Trumpowi. 'Dalej chcemy rozmawiać'

Więcej o:
Komentarze (55)
Sankcje wobec Rosji. Szef MSZ za ich utrzymaniem
Zaloguj się
 • stachud

  Oceniono 18 razy 10

  A jakie sankcje spotkały USA za zniszczenie Libii, Iraku, Afganistanu i Syrii? Dlaczego USA popiera dyktaturę w Arabii Saudyjskiej?

 • dziadekjam

  Oceniono 17 razy 7

  "Poinformował, że bezpośrednio z Brukseli leci do Nowego Jorku, gdzie w ONZ będzie prowadził debatę o sytuacji na Ukrainie i o rosyjskiej agresji."
  =========================================================================
  Znaczy się jedzie tam jako szef MSZ UPAiny, bo chyba nie Polski?

 • realistas

  Oceniono 15 razy 7

  Baran z tego PiS-a. Zdjąć sankcje i sprzedawać do Rosji. Facet nie ma pojęcia o gospodarce.

 • jozbieszczad

  Oceniono 19 razy 5

  Pan Czaputowicz powiedział też coś takiego :

  "Polska jest przeciwko unijnym działaniom, które miałyby osłabiać amerykańskie sankcje wobec Iranu" - ogłosił w poniedziałek w Brukseli szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak relacjonował, stanowisko Warszawy podzielają państwa, których bezpieczeństwo związane jest z USA.

  Niech Bóg nas chroni .

 • wojtek karlik

  Oceniono 10 razy 4

  jak Polska zacznie prowadzić własną politykę zagraniczną, opartą na polskim interesie, to takie łach udry jak Czaputowicz, wychowanek ży da Geremka, antypolskiego ście rwa, skończą w kontenerze na śmieci,
  jaki interes ma Polska aby wprowadzać sankcję przeciw Rosji ?
  osobiście mam w duoopie banderowską ukrainę, zarządzaną przez żydowskich złodziei, zwanymi oligarchami,
  nie życzę sobie aby Polska popierała ten sztuczny twór jakim jest ukraina,
  czy bandytów z US Issrael spotkały jakieś sankcję za wywołanie wojen ba bliskim wschodzie ?
  z polityki zagranicznej należy wyrzucić na zbity ryj wszystkich żydów

 • waldek55

  Oceniono 8 razy 4

  myszki, jeżeli gdziekolwiek na świecie jest jakiś bandycki, nieludzki reżim to z całą pewnością cieszy się poparciem miłującego pokój i kochającego wolność państwa - USA...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX