Antoni Macierewicz na przysiędze WOT. Ostrzegał przed "zielonymi ludzikami"

Antoni Macierewicz pojawił się na przysiędze Wojsk Obrony Terytorialnej, która odbyła się w weekend w Mielcu. Były szef MON zwrócił się do żołnierzy, nazywając ich "sercem i duszą Wojska Polskiego", a także spadkobiercami AK i Żołnierzy Niezłomnych.

Antoni Macierewicz na przysiędze WOT dodał, że w dzisiejszych czasach potrzebna jest nie tylko siła militarna, ale przede wszystkim "siła woli, siła świadomości narodowej, siła ducha" – to one mają decydować o tym, czy czy państwo jest niepodległe.

Antoni Macierewicz do żołnierzy WOT

Antoni Macierewicz przestrzegł również żołnierzy przed potencjalnymi niebezpieczeństwami : "to co nazywamy wojną hybrydową zaczyna się od propagandy, zaczyna się od kłamstwa, potwarzy. Potem przychodzą "zielone ludziki", potem przychodzi broń, potem przychodzi starcie zbrojne. Wy będziecie wystawieni na wszystkie te niebezpieczeństwa i będzie musieli być zdolni im się przeciwstawić" - cytuje wpolityce.pl.

Przysięga WOT w Mielcu

WOT to jedna z pięciu części Sił Zbrojnych naszego kraju. Do jej utworzenia doszło 1 stycznia 2017 roku. Z dniem 29 marca Dowództwo WOT stało się gotowe do działania 29 marca tego samego roku i przejęło władzę nad trzema brygadami: W Lublinie, Rzeszowie i Białymstoku.

Żeby stać się żołnierzem WOT należy przejść szkolenie wstępne – 16-dniowe dla tych, którzy nie byli w wojsku i 8-dniowe dla rezerwistów.

W weekend w Mielcu przysięgę złożyło 99 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady WOT. W strukturach WOT służbę pełni obecnie ponad 10 tys. żołnierzy.

List od premiera i szefa MON

Mateusz Morawiecki również zwrócił się do ślubujących żołnierzy. Zrobił to jednak za pomocą listu. „Wojska Obrony Terytorialnej, najmłodsze z rodzajów sił zbrojnych RP, mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.” – takim nagłówkiem rozpoczął premier. Według niego ta formacja, będąca częścią obrony terytorialnej, świetnie wypełnia swą dewizę, która brzmi "zawsze gotowi, zawsze blisko".

List z okazji przysięgi WOT napisał również Mariusz Błaszczak. "Swoim zaangażowaniem i poświęceniem wykazanym podczas intensywnego szkolenia dowiedliście, że prawo do noszenia żołnierskiego munduru traktujecie, jako osobisty obowiązek, przywilej i zaszczyt" – podkreślił obecny szef MON. Ze słowami „życzę (wam) powodzenia w podejmowanych działaniach” skierował się do żołnierzy również Marek Kuchciński, obecny marszałek Sejmu.

Więcej o:
Komentarze (162)
Antoni Macierewicz na przysiędze WOT. Ostrzega
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 46 razy 42

  "spadkobiercami AK i żołnierzy niezłomnych "
  nie mieszaj bohaterów z bandytami pokroju burego

 • polakadam

  Oceniono 36 razy 36

  Spadkobiercy niezłomnych? Których niezłomnych? Tych dobrych co walczyli o Polskę czy tych bandytów którzy mordowali cywilów? Bo tak pomieszaliście jednych z drugimi że teraz wszyscy niezłomni wydają mi się przestępcami.

 • evergreen111

  Oceniono 31 razy 31

  Spadkobiercy Żołnierzy Niezłomnych? Znaczy będą rabować i mordować we wsiach i w miasteczkach?

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 31 razy 27

  Zielone ludziki, żółte papiery, purpurowi chłopcy. Trzy Kolory - Antek

 • ruch.lewostronny

  Oceniono 21 razy 21

  Spadkobiercy bandytów przeklętych? Czyli będą terroryzować Polaków?

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 19

  Baju baju, od zakończenia II wojny światowej nikt nas nie zaatakował i nie zaatakuje bo po co , to propaganda PiSowska że Ruskie stoją nad granicą i czyhają .
  W czerwcu ukaże się książka o Maciorze , niech ją przeczyta to pozna swój życiorys .

 • robertqq

  Oceniono 19 razy 19

  dlaczego były szef MON , czyli dzis nikt przemawia do zołnierzy ? i dlaczego nie powiedzial ze to z jego kłamstwami powinni zaczą walke na poczatku ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX